bugün

Ağrısını çekmeyi bırak,geldiğini bile çoğu zaman hissetmediğim için tavsiye veremiyorum...
Yumurtalıkları aldırmak.
Uyumak. Uyumak her şeyin ilacıymış gibi geliyor şu sıralar çokça. Uyuyan iyileşir diyorum. Uyuyun çocuklar.
tatile çıkın. hatun kendine gelene kadar da telefonlarına cevap vermeyin.
Regl ağrısı ile kastedilen oluşan tabakayı atmak için rahmin kasılıp gevşemesi ve prostaglandin üretmesidir. Ağrıya sebep ekseriyetle bu kimyasaldır. Zaten bu yüzden şikayetler ilk günler ya da henüz kanama başlamadan daha yoğundur, çünkü o sırada rahim olası gebeliğe karşı oluşan tabakayı ayırmaya çalışıyordur. Bir ağrı kesici almak büyük ölçüde rahatlatır. Yalnız ağrının yükselmesini beklemeyin, hatta mümkünse başlamadan bir saat önce almaya çalışın.(kana karışması zaten bir saat) dexofen iyi bir seçenektir.
Diğer sorun ise sindirim sisteminin çıldırmasıdır. Rahmin bir takım işler peşinde olması alt karnı etkiler ve kimi kadında kabızlık kimi kadında diyare olur. Regl ve gaz sancısı birbirine karışır, hayattan soğutur. Ağrı kesicimizi bir saat evvel aldıktan sonra rezene, papatya, anason gibi çaylar tüketip sakin olalım. Seviyorsanız periyod yaklaştığında bunları karışım yaparak keyfi içebilirsiniz. Hareket edemeyecek kadar kötüleşmeyi beklemeyin, önlem alın.
bene regl ağrısına genel geçer bir çözüm yoktur. kişiye özel bu durum değişiklik gösterdiği için herkesin bünyesine özel kendisini nasıl rahat ve ağrısız hissediyorsa onu uygulasın.
reglatör.
cinsiyet değiştirin.
Şahsen ishal ve kusmayla geldiği için uğraşmıyorum, atıyorum 5 tane arveles mis gibi yarim saat içinde erkeğe dönüşüyorsun zaten.
Amuda kalkın. Bir yakınınız içeriye rakı döksün. Rakı sek olsun yalnız. 10 15 saniye baş aşağı durun.

Yumurtalıklarınız kafayı bulup sakinleşecektir.

Teşekküre gerek yok.
Halk hekimiyim. Geleneksel tıpçıyım.

Ara ara tokatlayın. Susar.
Ponstan forte.
aihm'de karşı dava açmak.
vurdurun kardeşim.

her hastanede vuruyorlar ağrı kesicilerden.
Benimki et parçası gibi yoğun ve kalın aktığı için iğne yaptırmaktan başka hiçbir çözüm yaramıyor maalesef .s.s
Her şeyi deneyen biri olarak, tecrübeyle sabittir, yürüyüş.
Yaş 39.
Majezik.
menopoza girmek diye biliyorum, ben.
sürekli olarak bedeninizdeki idrarı dışarı atmaya çalışın, zıplayın veyahut kakanızı yapın. fakat geçmiyor, tüm bunları geçeceğini sanarak yapıyorsunuz ama geçmiyor. lanet olsun.

(bkz: prostat ağrısına çözüm önerileri)

pardon karıştırmışım.
Ağrı kesici ile ayağa kalktım bu sabah. Midemde kelebekler ile ayılıyorum. Neyse sanırım iğne tek çare gibi görünüyor en sonunda. iğne şart.
Ben genelde gidip iğne yaptırıyorum, en kestirme çözüm.
1. Küçük karin (karın altına) masaj yapmak çok önemli. Biriken kam dolaşımını rahatlatır.
2. Küçük bir pinpon topu ile (hafifliğinde bir top da olur) femur bölgesine masaj yapın. Bu gerilmiş kasları kevsetir. Kas gevşetici ilaç almanıza gerek kalmaz.
3. Zencefil çayı için! Muhakak yeşil çaylar tüketin. Rezene ve zencefil çaylar regl ağrısı için en ideali.
4. Kendizi sıcak tutun.
5. Bel ağrınız var ise sıcak su torbasına (kaynatılmamış) su koyabilir ve belinizin ağrısını hafifletebilirsiniz.
6. Mide bulantiniz da oluyorsa ona göre yemek ve içecek tüketin.

Benden ve tecrübelerimden bu kadar.
Migroslarda satilan "lady comfort" kullanin... cidden iyi geliyor...

https://galeri.uludagsozl...anc%C4%B1s%C4%B1-1846496/
agri kesici kesmesse narkoz.
Sıcak su torbası. Ihlamur.

Kızların yalancısıyım, bilemem.
Elektrikli süpürge ile çektiren varmış.