1. 1.
  şimdi tüm dini bütün pozu verenlerin saygısızlıkla suçlayıp tü kaka dedikçe oy alacağı entryler döşenecektir bundan eminim.
  ama ben sorgulayıp mantık bulamadığımda eleştirmek gerektiğine inanan biri olarak inandığımı sorgularım sorguladığım mantığıma uyuyorsa inanırım. ve tüm inandım diyen biraz aklı olanın da bunu yapması geektiğine inanırım.

  tanıma gelince de, peygamberimizin anne babasının oğullarını dünyaya getirmek için her anne babanın yaptığı eylemi yaparak kutlamaktır. belki sevabı vardır.
  10 -16 ... thelma
 2. 2.
  yeni yılda sıfırdan doğacağına inanıp intihar eden salak gibidir.
  1 ... ortalih garisacak deyalar
 3. 3.
  saygısızlık.

  5 vakit namazında biri değilimdir, hatta cuma namazlarına bile katılmam ama herşey saygı çerçevesinde olmalıdır ki; bugün o günlerden biridir, hiç olmassa bugüne saygılı olun, gereken neyse onu yapın derim.

  insan oğlunu kısıtlamak kimsenin haddine değildir isteyen istediğini yapar lakin, bunu yaptığınızda altınıza kırmızı halılar serilmeyecek veya bir baba yiğit çıkıp sizi tebrik etmeyecek, demem o ki iki gözüm saygılı ol lan biraz.
  3 ... eski yesil kulluk
 4. 4.
  bu öneriye saygısızlık diyenler düşünmezler mi asıl saygısızlığı iki insanın özeline dalarak asıl kendileri yapmaktadır.

  aptalın ibadetinden hayır gelir mi sorusunu akla getirir...
  -4 ... thelma
 5. 5.
  (bkz: yanacağız ikimiz de ateşte)
  1 ... egzotikayi
 6. 6.
  SEvgilisi olmayanlari uzer.
  1 -1 ... krem kremal
 7. 7.
  yirmi yıl ibadet etmiş sevabı alır.
  edit: tövbe tövbe!
  1 -1 ... bigbadtrip
 8. 8.
  Regaib kandilini nasıl geçirmek gerekir müslümanlar biliyor. Geri kalan hristiyan, yahudi, musevi, ateist, şamanist, ve her inanç nasıl kutlarsa kutlasın. Zira bulgaristan'dan gelen bir teyze var böyle dini günlerimizde çiçek getirir tebrik eder. işte insanlık görmek isteyen de bunu yapar zaten.

  inançsız kişiler kandili bu şekilde kutlar yani gelir kandiliniz mübarek olsun der.

  başlıkta geçen kutlama da bu şekilde olabilir ancak, kucak dansı yaparak kapı kapı dolaşabilirler. Hiç sorun değil. fındık fıstık atarız biz.
  1 -1 ... maviye sevdali yesil
 9. 9.
  (bkz: ahirette göte kaçacak başlıklar)
  ... aydede
 10. 10.
  regaip kandilinin amacını yanlış bilen sözlük yazarının sanrısı.
  regaip kandili recep ayının ilk cumasına denk gelir. şimdi bugün perşembe hedesi yapmadan söyleyeyim, perşemde akşamları cumanın başlangıcıdır. bu yüzden bugün recep ayının islama göre ilk cuma gecesidir. bu gece allah'tan af dileme gecsidir. regaip ismi reğa'dan gelir ve anlamı, talep etme, dileme anlamına gelir. yani af dileme gecesi.
  regaip kandilini sevişerek mi kutlarsınız orası bilinmez ama kandilin mahiyetini bilin ona göre devam edin.
  ... ideolojisizm