bugün

matematik bölümü öğrencilerinin bir şekilde kıyısından köşesinden muhatap olacakları ders. ölçü kavramı, ölçülebilir kümeler, ölçülebilir fonksiyonlar, lp uzayları gibi alt konuları da bünyesinde barındırır. itü'de matematik mühendisliği bölümünde zorunludur.
boğaziçindeki versiyonunun * ects kredisi 10 dur. (bkz: anladın sen)
open set, closed set, connected set, compact set, gibi küme kavramlarının detaylı bir biçimde incelediği, rp de seri ve fonksiyonlar ve bunların limitleri, rp de yakınsaklık kavramı ve süreklilik ve nihayetinde türev gibi konuları akademik düzeyde öğretmeyi amaçlayan dersin adıdır.
bugün itibariyle kurtulduğum derstir.adına bakıpta aldanmayın tamamen topoloji tabanlıdır.çalışırken bir ara durup acaba yanlış derse mi çalışıyorum dediğim bile olmuştur.bu dersin teoremlerini ispatlarken her yol mübahtır.yaz çiz kır dök çevir ama yeter ki ispat bul.yinede beni doğrusal fonksiyoneller ve operatörlerle tanıştırdığı için kendisine teşekkürü borç bilirim.bir daha karşılaşmamak umudyla.
bana,daha önce kendisiyle muhattap olmuş insanları aratan derstir.sevgili reel severlere,geçerlere,çalışanlara duyrulur.
yıl sonra düzeltme aa ile geçtim tamamen kendi çabamla ,saygılar emeği geçmeyenlere .ha noldu derseniz akademik hayata hızımı alamadan başlayıp o hızla hevesimi söndürüp yüksek lisans terk ,ortalarda eğitimci oldum diye dolanıyorum vay canına ,içimi döküyor kadar yazdım .
güncel Önemli Başlıklar