bugün

tayyibin türk olmadığını biliyoruz, kızılacak, şaşırılacak bir durum değildir atatürk'ü sevmemesi. fakat tc sınırları içinde yaşıyorsa saygı duymak zorundadır. duymuyorsa birgün elbet duydurulur.
şapka takmayan milyonlar gibidir bu davranışıyla.
sever yada sevmez ülkede demokrasi var vs vs diyen arkadaşlar bi titreyinde kendinize gelin sever yada sevmez dediğiniz adamolmasaydı şimdi ananızda babanızda belli değildi farkındamısınız.
atatürk zamanından beri anayasada varolan ve değiştrilmesi teklif dahi edilemez maddelerden biri olan laiklik maddesi hakkında "millet isterse laiklik tabi gidecek" diyen bir başbakanın atatürkü sevmemesidir.

yani mevcut anayasanın 80 darbesinden sonra yazılmış olması, atatürk döneminde yazılan anayasadan hiçbir iz taşımadığı anlamına gelmez. çoğu madde aynen korunmuştur.
sever yada sevmez o kendi bileceği iştir. eğer bir demokrasiden söz ediliyorsa birini sevmemenin ayıplanacak bi tarafı yoktur. benim atatürkü seviyor olmam, başkalarınıda sevmeye zorlamam anlamına gelmez. atatürk türkiye cumhuriyeti kurucu devlet adamıdır. sevilmeyebilir ama saygı duyulması gereken biridir.

ayrıca ''anayasayı beğenmez değiştirmeye kalkar'' gibi bi cümle çok talihsiz. çünkü bu anayasayı 1980 askeri darbesini yapanlar yazmıştır. yönetim biçimi ve hukuk kuralları tartışılabilir.
"fare dağa küşmüş dağın haberi olmamış" demiş atalarımız.ne güzel söylemişler.
başkan gazi mareşal paşa hazretleri başöğretmen mustafa kemal atatürk'e yapmış olduğu saygısızlıktır.
çok da fifidir. zaten o da biz de sevsek bu işte bir yanlışlık olduğu anlaşılırdı. o sevmeyecek ki bizim doğru yolda olduğumuz anlaşılsın. onun neyi sevdiği, neyi sevmediği belli zaten. zaten orada t.c. başbakanı olarak beni temsil ettiğini asla kabul etmedim, etmeyeceğim de. geçici bir süreç. katlanıyoruz.
alacaklarını alsın. bittiğinde zaten defolup gidecektir.
tayyip kim ki ? ne yaptı türk milleti için? davosa gidip iki laf edip sonra çılgın proje falan deyince atatürkün seviyesine mi çıkmış oldu ? atatürk kim tayyip kim ? atatürk dünya lideri , tayyip ise yolsuzluk yapan sıradan bir partinin genel başkanı.
atatürk'ün durumdan haberi olmadıgı için sorun olmuyacak durumdur.
recep tayyip erdoganı sevmem ama bu yönünde haklı sonuna kadar. ayrıca kıskanıyor diye düşünen adamın beyin hücrelerindeki yanmayı bence itfaiye gelse söndüremez. ulan tayyip mi kıskanacak atatürk'ü. ilahi siz.
(bkz: #10339300)
fena halde kıskanıyordur.
“yolumuzun ortasında inek oturmuş, yolumuzu kapatıyor, menzile ulaşmamızı engelliyor. ineği yolumuzdan önce lafla, usul usul, sonra evvel allah sizlerin yardımıyla, artık nasıl olursa, nasıl denk gelirse kaldıracağız." (inek kelimesi ile atatürk ü kastediyor.)

recep tayyip erdoğan.
bu haliyle atatürkçü olsaydı, herkes için en kötüsü olurdu
- her 10 kasım'da yaygara kopartılıyor.

recep tayyip erdoğan.
(bkz: o sevse ben acaba derdim)
(bkz: her 10 kasımda öpe öpe huzura çıkmak)
söylemlerinde, hareketlerinde, yönetim anlayışında açıkça görülmesi rağmen henüz açıkça itiraf edemediği bir gerçektir. rte atatürk'ü sevmek bir yana; atatürk'ün temellerini attığı:
anayasayı beğenmez değiştirmeye kalkar,
hukuk kurallarını beğenmez değiştirmeye kalkar,
inklaplarını beğenmez uygulamadan kaldırmak ister,
yönetim biçimini beğenmez gönlünde değiştirmek yatar.