bugün

açık ara aysun kayacı'nın kazanacağı düellodur.
biri çok iyi bilir diğeri ölümüne kınar. vsnin alacağı versus.
recep tayyip erdoğan, türkiye cumhuriyetine 12 yıl başbakanlık yapmıştır. iyi yada kötü orası siyasettir lakin şu bir gerçek ki bu alanda tecrübesi var, ülkenin nasıl idare edileceğini biliyor. büyük bir kitleyi arkasından sürükledi, akp'nin ana adamı oldu.

ahmet davutoğlu da uzun bir süre siyasetin içinde yer aldı ama bakanlık ile başbakanlık arasında çok fark vardır. dış işlerindeki politikasıyla çok da başarılı olduğunu söyleyemeyiz.
eski baş diktatörümüzle potansiyel halefi arasındaki karşılaştırma.

uzun adam döver efenim, saygılar.
biri cumhurbaşkanı, diğeri başbakan.
bağa girdim bağ budanmış
bağa bülbül dadanmış'daki bağ ve bülbülün kıyaslamasıdır.
birbirlerinin ozentisidir ; Davutoğlu ne kadar taklitci öyle ? ne kadar iticiler.
recep tayyip erdoğana usta demek zorundaysak (bence değil), ahmet davutoğlu daha çok "zeki ama çalışmıyor"dur.
matruskalara benzettigim ikilidir.

herkesin bildigi bilmeyenlerin de ogrenmesi gerektigi gibi matruskalar sadece boyut olarak birbirinden farklidir geri kalan ozellikleri tamamiyle aynidir.

tayyip erdogan matruska tabakasinin en disardakini yani en buyugunu temsil ediyo.

davutoglu ise tayyipten sonraki katmanlarla esdeger.

dediim gibi sadece boyut olarak farklilik gosteriyolar.
ahmet davutoğlu bin kat iyidir diyorum.

sevdiğimden değil, kötünün iyisi olduğu için. hiç olmazsa adamın belli bi tahsili felan var. ötekinin tahsili bile şaibeli...

ahmet davutoğlu da bol bol saçmalıyor ama yine de devlet terbiyesine daha yatkın... öteki gibi bağırarak, tehditle, şantajla götürmeye çalışmıyor.
Winnie the pooh'nun alacağı versus.
RTE nin sumuguyle kiyaslansa daha iddaali olabilirdi mesela 1.50 falan ama şimdi 1.05 oran yok ki cemil.
(bkz: inadına boş oy)
O öyle değil böyle RTE,Davutoğlu vs CHP,cemaat,Mhp.
Aralarında 0.3 oy vardır.
hangi açıdan bakıldığına bağlı. recep tayyip erdoğan karizmatik liderlik konusunda oldukça üstün ancak iş bilgi birikime gelince ahmet davutoğlu tek yumrukta nakavt eder. küçük enişte diye dalga geçilmeden önce yazdığı kitapları okuyun anlarsınız dediklerimi.
daudoğlu efsanevi lider erdoğan yeni lider benim demiş

https://www.youtube.com/watch?v=Y_PC6Y9npzs&ab_channel=CETV
Vs alır.
hoca alır.
ulan anayasal haklarını kullansa tayyip den eser kalmaz ama işte.
görsel