bugün

klasik sohbetlerimize konu olacak durumdur.

- demek recep tayyip erdoğan olmasın istiyorsun.
+ evet
- iyi güzel, peki kim gelsin istersin başa ?
+ eee şey atatürk !
- atatürk mü ? olum adam öldü ne atatürk'ü?
+ banane ya atatürk gelsin. olmadı atatürk'e benzer biri gelsin.
- anladım yavrucum da sen bir isim ver kim gelsin ?
+ şey... yaaa o gitsin de kim gelirse gelsin.
- neyse beynin sulandı yine necati. ben kaçtım, görüşürüz sonra.
(bkz: şimdi tam istediğim gibisin)
cehennem kapısının zebanisiz kalmasıdır ki kendisi şu an da başbakan...
o eski günlerdeki türkiyedir. bir başkadır benim memleketim çalan türkiyedir. türkü kürdü kavga etmeyen, herkesin mutlu mesut işine gücüne gittiği türkiyedir.
aydınlık türkiyedir.
en azindan entry sahibi ne mutlu ki kucuk azinlik oldugunun farkindadir.
tc vatandaslarinin kucuk azinligi ancak kendisi gibi dusunmektedir. carsaf acilimi yapanlar dini alet etmis olmuyor da namaz kilanlar alet etmis oluyor...allahim yaa ne zeka!... siz hayal ededurun...kolay gelsin...
kesinlikle daha huzurlu bir türkiyedir. Ama bunun mümkünlüğü tartışılır.
ülke insanının "bilinçliliği-farkındalılığı" olmadığı sürece, ülkece 3. dünya ülkesi olmaktan sıyrılamadığımız sürece a partisi gelmiş, b partisi gelmiş ne önemi var? bu ülkenin bu durumuna gelmesinin müsebbibi rte değildir, -olsa olsa günah keçisidir rte- bu ülkenin insanının basiretsizliğidir! rte olsa olsa bu ülkenin bu duruma gelmesinde edilgendir, etken halkın kendisidir. sorarım, bu halk, entelektüel olsaydı, bunun getirisi olarak hükümetten hesap sorsaydı, acaba bugün "rte'siz bir türkiye" başlığı açar mıydık? yine rte gibiler itibar görür müydü?

3. dünya ülkelerinde siyaset yapacaklar rte'den feyz almalıdırlar, insanların gözünün içine baka baka yalan söylemek sadece siyasetçilik değil, ayrıca sanatçılık örneğidir.

bunu paylaşmadan olmaz: http://www.youtube.com/watch?v=H07y6R9rC2c
(bkz: cennet)
rakının her şekilde içilebileceği bir ülkedir.
mantarsız pizza gibidir, afiyetle yenir.
rte nin etkilerini silmek için çok çalışmak zorunda olan ülkedir.kolay mı adam 80 küsür yıllık cumhuriyet kazanımlarını 10 senede hiç etti onları şimdi geri almak zor olacak elbet...
eee bi büyük ortadoğu projesi vardı denilecek durum..
oohh.. ne güzel mis.. yorumu yapılacak bir ülke olurdu.
yaptıkları yüzünden, o gittikten sonra da bir 30 yıl daha abd'nin kucağından inmeyecek olan türkiye.
daha kötüdür. Erdoğan gidecek bu sefer erdoğansız akp kalıcak ki bu durum beni daha da korkutmaktadır. o yüzden kalsın şimdilik iyi böyle.
(bkz: düşünülemedi)
en azından benim tarafımdan.
kaç yıl oldu hala bu kişi başta. arkadaş ülke çok mu iyi yönetiliyor?, bunca yıl içinde insanların düşüncesi hiç mi değişmez?, yada secimler 10 yılda bir mi yapılıyor acaba ben hala çözemedim.
şimdi yaşca benden büyük arkadaşlar dicekler ki " çocuk biz bir zamanlar ekmeği karneyle alıyorduk, bunlar iyi hallerimiz.". geç bunları o zamanlarda kötüydü bu zamanlarda.
asıl olaylar hükümet değiştiğinde ortaya çıkacak.
ama dersen ki muhalefete bak hangisi ülkeyi yönetebilir... bu ülkenin hakettiği lider nerdeyse çıksın gelsin artık. dış güçlerin etkisi altında kalmadan kendi kararını halkıyla birlikte verebilen liderlere ihtiyaçımız var.
güneşin doğduğuna delalettir.zira gece bitince ampul söner.
güneşin doğduğuna delalettir. zira gece bitince ampul söner.

not: çok merak ediyorum bunu silen editörün neresine battı yukarıdaki sözler.
düşünülemez.
Kaliteli bir Türkiye'dir
Ekonomik kriz yok
Mülteci krizi yok
Tek adam rejimi yok
Yobaz eğitim bakanları yok
Dert yok
Tasa yok.
ekonomi ve mülteci sayısında bayağı bir etkilenme olacak.
tek adam rejimi olmayacak.
kız çocuklarına ayrı okul açmayı düşünen milli eğitim bakanı olmayacak.
silivri soğuktur gibi ilk başta espiri ironi olan daha sonra iktidar yanlılarının tehdit olarak kullanmaya başladığı, her muhalif söylemde kullanılır hale gelen nefret ettiğim cümle olmayacak.
vergiler azalabilir de. ama yerine kimin geldiğine bağlı, erdoğan'dan beteri mi gelecek yoksa?
Her yönden kaliteli ve daha iyi bir Türkiye'dir.
Ekonomik sıkıntı yok.
Mülteci yok.
Tek adam rejimi yok.
Yobazları ciddiye alıp kız çocuklarına ayrı okul açmayı düşünen milli Eğitim bakanı yok.
Türk lirası değer kaybetmemiş.
Dert yok tasa yok.
Yolsuzluğun olmadığı, ülkenin kurucularına hakaret edilmediği, milleti dert yanarken "ananı da al git" diyecek yüzsüz siyasetçilerin olmadığı, polisin her gün mesleki mobbing yüzünden intihar etmediği, türk subayının boş çay bardağı toplamadıpı, rüşvetin ve aldığı rüşvet ile milyonluk arabasında kokain içmeyen memurların olduğu gayet nezih ve güzel bir ülke olurdu.
Pahalılık yok.
Adaletsizlik yok.
Mülteci yok.
Yandaşları kayırma, torpil yok.
Halka Hakaret yok.
Bi düşünce ifade edilince hapse girer miyim tasası yok.