bugün

diktatorlük...
rakı bardağıyla ayran içmesi.

görsel
Ülkede yaşamın zorlaşması. Herşeye zam gelmesi. Adalete hukuka güvenin azalması. Milleti(n) aptallaş(tır)ması. Medyayı tekelinde tutması.
Seveniyle sevmeyeniyle verilen vergileri sadece kendi ideolojisi için harcaması. Mesela hepimizden hiç izlemediğimiz TRT vergisi kesiliyor. Acaba niye kesiliyorsa. Sonra bu TRT 80 Milyondan aldığı vergilerle sadece bi kesimi savunması ve çalışması. Lanet olsun haram olsun verdiğim vergilere.
Yeter be seçmeyin artık şu partiyi\Adamı.
kendsine en ufak karşı çıkabilen herkesi "dinsiz, çapulcu, paralel, israil dölü" vb sıfatlarla nitelendirmesi.
Hırsızlık yapması ve ikili oynamasından..
pkk'lı, chp'li veya kemalist olmayı gerektirir.

erdoğan bu yapmacık orospuçocuklarının aynı çatıda toplanmasına, özlerine dönmelerine vesile olmuştur.

pkk'yı destekleyen ulusalcı kemalist. kodumun yarroları.
1. vatana ihanet suçu
2. yalancılık
3. işçi-köylü-emekçi düşmanlığı
4. emperyalist uşaklığı
5. cumhuriyetin içine etme çabaları
6. halkı aç olduğu halde lüks hayat yaşaması
7. ileri geri laflar etmesi
8. demokrat parti zihniyeti ürünü olması
9. islamı siyasete alet etmesi
10. kibir ve muhalefete olan nefret
11. bencillik
yolların değerini bilmemektendir. adam yol yaptı ya yol diyorum. siz cehapeliler ve kamalistler nasıl anlamazsınız? yol bunlar. ister kenarında durur piknik yaparsın, istersen kenarında araba çevirip helal para kazanmaya çalışırsın. allahım ya, yoldan da anlamıyor bu kominist gençler.
Her yeri özelleştirme adı altında memleketi karış karış eşine dostuna yabancılara peşkeş çekmesi benim en büyük sebebim.
Yalancı olması, nefretle dolu olması, sadece kendi düşüncesinden olanlara hayat şansı yanıma fikri, ayakkabı kutularıyla götürmesi, kendini dünyanın merkezinde zannetmesi, paralı trollerinin olması
Sayyim mi daha?
öncelikle eksi basacak akplilere öncelikle şu 12 maddeyi okuyup sonra eksi basmasını tavsiye ederim, cevabı olan varsa da yazsın.

1) insanları aşağılaması "ananı da al git,çapulcu, sülük, haşhaşi" gibi.

2) insanlara iftira atması "bunlar üstü çıplaklar başörtülü bacımın üstüne işediler" gibi.

3) elindeki kamu imkanlarını kanuna aykırı biçimde kendi yararına kullanması. (burada ses kayıtlarının tümü kullanılabileceği gibi, cb iken akpye oy devşirme çabaları da sayılabilir.)

4) kendi ikbali için herkesi harcayabilecek kadar vefasız ve haysiyet eksikliği yaşaması.

5) toplumu kutuplaştırdığı için. gezi olaylarıyla akplileri galeyana getirip her havalimanında toplaması, yandaş gazetecileriyle kişileri hedef gösteren nefret söylemlerine girmesi, camide bile insanlar birbirleriyle tokalaşmaz oldu.

6) camiye siyaset soktuğu için. " diyanetin 7 haziran seçim öncesi vaazı ve 30 mart seçimi öncesi farelerin gemiyi kemirmesini anlatan vaaz"

7) algı operasyonları yaparak insanları kandırması.( takvim gazetesi, a haber takip edilirse yeterince anlaşılır. tır mevzusu da ağır bir algı operasyonudur.)

8) kendi görüşlerinden olmayanlara toplumun hiç bir yerinde tahammül edemediği için (başbakana yuh çekersen tokatı yersin, bu kadınlar arkalarını dönmüşler ne demek istediklerini ben biliyorum, gibi..)

9) kendisi, evladı ve partisi hakkında tonla kayıt vs. olmasına rağmen apar topar yargılamadan kaçırılıp, onu bunu suçlu ilan etmesi.

10) parti dini oluşturmuş, torpili, irtikabı, kul hakkı yemeyi zirveye çıkartmış bir toplum oluşmasına neden olmuştur. türbanı serbest bıraktım demekle iş bitmemektedir, islamı doğru anlamalı ve yaşamalı.

11) kürt meselesini bugüne kadar ikbali için kullanmış, samimiyetsizliğini "kardeşim ne kürt sorunu yaa" diyerek ayyuka çıkarmıştır.
daha 1-2 yıl öncesine kadar diyarbakır yolunu kapatıp kimlik kontrolü yapan pkk ya ses çıkaranlar olduğunda "kardeşim çözüm sürecini baltalamayın" derken, hdp seçime girince neredeyse kürt düşmanlığına varan beyanlarda bulunması, oslo görüşmelerini başta inkar etmesine rağmen sonradan kabul etmesi ve detayları hala halka açıklamaması.

12) ve bunların hepsinin islamda yerinin olmamasına rağmen müslümanım deyip dine leke getirmesi.
kendisinin hakiki deccal olduğunu bilmek, kılık değiştiren bir ifrit olduğunu bilmek. iyilik kötülük hayır ve şerr hakkında her bir haltı çok iyice bildiği gibi gene de işlediklerinde ısrarla şerri tercih etmesi.
körü körüne inanmış biat etmiş grubun sözlükteki uzantılarıdır.
hangi birini sayayım dediğim sebeplerdir.
bu milletin hiçbir ferdinde olmaması gereken sebeplerdir. siyasi görüşünü beğenmeyebilirsiniz ancak artık bu ülkenin başbakanı olmuş birine saygı duymak zorundasınız. birlik ve beraberlik ruhuyla hareket edilmeli, biz içimizde dövüşürken başkalarını güldürmeyin. particilik sandıkta olur ve biter. kim seçilirse seçilsin bu devletin başında o vardır artık.

edit: ekleme
bu adam hiç mi iyi bir şey yapmadı, beğenmezsen oy vermezsin. çevrene anlatırsın vs. ülkenin başbakanından nefret etmek ancak ülkeye zarar verir.
Siyasetten anlamayan , yalancı , dolandırıcı , çıkarcı , din tüccarı nefret etme nedenlerinden sadece birkaçı.
Kul hakkına göz yumması, milletinn gördüğünü hâlâ inkar etmesi, yapılan her pisliği komplo-dış mihraklar diye nitelendirmesi, 2002 öncesinde Türkiye'nin olan çoğu banka ve işletmeyi yabancılara satması, aylık bilmem kaç bin lira gelirle askeri ücretli vatandaşı anlıyor gibi davranması, terörist başını barış elçisi gibi göstermesi, düne kadar kolkola yürüdüğü adamı terörist örgüt lideri ilan etmesi, dediğim dedik olması, ben ne dersem o olur havalarında olması gibi nedenlerden dolayı nefret edilebilir.
eğer abdullah öcalan için yapılan yürüyüş/eylem/herhangi birşeyler engellenmiyorsa isterse türkiyeyi dünyayı yöneten bir ülke yapsın, nefretimde en ufak bir azalma olmaz.
bir siyasi lidere yakışmayacak şekilde medyatik olması.

Başbakan olabilirsiniz! ama ben her gün tv'de seni görmek zorunda değilim, cuma namazında hangi camide olduğunu bilmek zorunda değilim, beni ve bütün milleti geren ve sinir harbi yaşatan gerici konuşmalarına maruz kalmak zorunda değilim.

beni olumlu yönde etkileyemiyorsunuz artık sayın Başbakan!
Vergilere getirdiği zamlarla ülkemizin borÇlarını kapattığını ve bunu göğüsünü gere gere dile getirmesi.
Borsanın şu anki durumu ve dövizin artması.
(bkz: biz biliriz)
Bence de yok, en azından diğer seçenekleri görünce yokoluyor.
kurdistanin iyiligini istemeyenler nefret edebilir ulkeden kasit bu ülke degildir.
Yoktur. Ancak cahiller, kandırılmışlar ya da ülkenin iyiliğini istemeyenler nefret edebilir.