bugün

yeni hiçbir proje, söylem artık adına ne derseniz getiremeyen yaşlı politikacı. makyajlı toki projeleri, çanakkale köprüsü, din iman elden gidiyor, CehaPe zihniyeti yaygaralarının halkta geçer akçesi yok. bunların hepsi 2010'a kadar yaptığı icraatlerin devamı niteliğinde. artık yeni bir söylem şart. ama bu söylemin yaşanan ekonomik buhranda samimiyeti sorgulanacak. Elinde bir tek milliyetçi söylem kaldı ama bu söylem de Kürt oy oranında erezyona sebep oluyor. Kısacası yakın çevresi ve yandaşları da şapkadan tavşan çıkartmasını bekliyor ama artık eski enerjisi ve karizması da ekran önünde uyumasından, yürürken ayaklarını süremesinden dolayı çizilmiş gözüküyor. şu an için sadece zamana karşı bir yarış içinde. karşı tarafın yapacağı hatayı bekliyor, yoksa kendisinin heybesi boş.
görsel
benim düşündüğümü bugün can ataklı da söylemiş...

https://www.youtube.com/watch?v=DKHjk5n_Llc

bu rizeli iktidarı teslim etmeden önce eldeki parayı son kuruşuna kadar harcayacak.. merkez bankası rezervlerini zaten yoketti.. büyük olasılıkla altın rezervlerini de satacak.. arkasından gelen hükümete zırnık bırakmayacak.. sadece milyarlarca dolar borç ve milyolarca sömalili, suriyeli, afgan, arap, kürt bırakacak.. arkasından gelenlerin çaresizlikten nefesi kesilecek...
amerika'ya yedi uçakla gittiği söyleniyor.. eh, kendisi northumberland dükünün en büyük oğlu ve plantagenet sülalesinin veliahtı olduğu için çok normal..

acaba bu rize köylüsünün amerika gezisi bize kaç milyon dolara maloldu? ama değer.. o yedi uçağıyla almanını ingilizini gısgançlıhtan çatlatmıştır...
toplu konut adı altında son bir "toplama" uğraşında olan siyasetçidir. her akşam haberlerde "başvuran sayısı 3 milyon oldu hayır hayır 4 milyon oldu bir dakika şu anda aldığımız bilgiye göre 5 milyon oldu" söylemlerini duyuyoruz. ne tesadüf değil mi.. seçime 1 seneden az zaman kalmış 500 bin adet konut yapılacağı duyurusu yapılıyor ve daha 1 hafta olmadan 4-5 milyon kişi başvuruyor. ilk kazma yılbaşından sonra vurulacak. evlerin teslim süresi 2 sene olarak öngörülüyor. konutlar nerelere yapılacak isteyen istediği yerden alabilecek mi hiçbir şey belli değil.

500 bin konut projesi var ve başvuran sayısı belki 10 milyon kişi olacak. projenin içeriği muallak. aylık taksit miktarı asgari ücrete gelecek zam oranında güncellenecek. bugün atıyorum 2200 lira ile başladın ödemeye seneye bu zamanlar olmaz olmaz ya asgari ücret 10000 lira oldu diyelim senin taksitlerde 4500-5000 lira belki daha da fazlası civarına gelecek. ki bu varsayım projenin yapılacağını düşünerek yapılan bir varsayım. bence seçime kadar millete umut verip eğer seçimi kazanamazlar ise gelecek olan hükümeti biraz daha zorda bırakmak adına yapılan bir şey. çünkü o zamana kadar toplanan paraların sonu muhtemelen dask mevzusu gibi olacak..

paralar toplanır ortaya bir şey konulmaz ve seçimi kaybederler ise kendileri için gene sıkıntı yok gelecek olan hükümet veya cumhurbaşkanı sopanın altına giriyor. kendileri kazanırsa ne olur bilemem gerçekten yaparlar mı yaparlarsa bugün atıyorum 700 bin liraya gelecek ev 2 milyona mı gelir orasını ancak rabbim bilir. mevzuyu 3-4 gündür araştırıyorum kendimce daha elle tutulur bir tarafını yakalayamadım her tarafı muğlak her tarafı buğulu açıkça belirtilen vaat edilen hiçbir şey yok. bakanı da zaten çıktı dalga geçer gibi "ee eşinizden dostunuzdan borç alın biraz kemer sıkın ne yapalım yani" dedi..
çok kurnaz adam bu rizeli....

bir sürü insan bu son "toplu konut" hikayesine para yatıracak.. sonra seçimlerde ne olacak? toplu konuta para yatıranlar "amman şimdi iktidar değişirse yeni gelenler paramızı yakabilir" diye korkup oylarını gine rizeliye verecekler...

rizeli kurnazın üniversite diploması olmayabilir ama böyle hesapları bütün okumuşlardan daha iyi yapıyor..
Eğer bir projeye çapulcular, muhalifler vb. karşı çıkıyor, istemezük diyorsa, ülkeye, millete faydalı bir projedir.
çok ağır fanatikleri olan siyasetçidir.

--spoiler--

Eğer bir projeye çapulcular, muhalifler vb. karşı çıkıyor, istemezük diyorsa, ülkeye, millete faydalı bir projedir.

--spoiler--

sağlamasını yapalım mı ? misal yeni açılan havalimanı. buna çok karşı çıktık neticesinde ülkeye acayip faydalı bir yapı oldu dimi.. misal osmangazi köprüsü. buna çok karşı çıktık devletin kasasına milyorlarca lira giriyor dimi.. misal 3.köprü. buna çok karşı çıktık bu ağır hükümetçiler zamanında çok çemkirdi karşı çıkıyoruz diye..

peki ya netice ? yeni havalimanının fiyasko olduğunu neredeyse hükümettekiler bile kabul ediyorlar. hem ulaşım çok zor hem konumu rezalet hem maliyeti ağır.. 3.köprü devlete o kadar ağır bir yük getirdi ki şehirler arası yolcu otobüslerinin ve ağır taşıtların buradan geçmesini zorunlu hale getirdiler. ki günlük garanti geçişin en azından "çeyreğine" ulaşılabilsin. osmangazi köprüsünden garanti sayının çeyreği geçmiyor günlük tüm para senden benden gidiyor. karşı çıkmadığımız hatta daha yapılacak dendiğinde inşallah olur dediğimiz şeyler ne ? misal metrobüs hattı. misal avrasya tüneli. geçiş ücreti aşırı pahalı olsa bile anadolu yakasına geçmemiz gerekip üstüne bir de zaman olarak sıkışınca kullanıyoruz. akıl edenden yaptırandan ve yapandan allah razı olsun. yıllardır binlerce entry girmişiz şuraya bir kere bile avrasya tüneline, marmaraya, metrobüse işe yaramaz "istemezük" demiş miyiz ? dememişiz. neden ? çünkü bazılarının sığır güdülür şekilde güdüldüğü gibi güdülmüyoruz çok şükür iyiye iyi kötüye kötü diyebilecek kadar zekamız var.

siz yatırın paraları aslanım engelleyen mi var ? bundan 1.5 sene sonra akşam haberlerde izleriz sizi salya sümük ağlarken o havaalanına kefenle giden rizeli çaycının ağladığı gibi..
bu rizelinin döneminde rizeli müteahhitlerin yaptıkları evler "türk vatandaşlığına uygundur" reklamıyla araplara satılıyorlar.. türk vatandaşlığı basit bir promosyon malzemesi oldu... oralara kadar düştü...

rizeli halk arasında çok seviliyor...
koca bir nesli bitiren adam.
• bu adamlar bizi hakkımız olan f-35 projesinden kovmadı mı?
• güneydoğuda ypg teröristlerine tonlarca mühimmat hibe etmiyor mu?
• savunma sistemini uçaklarımıza kirleten yunanistan’ı her koşulda bize karşı desteklemiyor mu?
• ermeni soykırımı iddiaları üzerinden türk ulusuna leke sürmeye çalışmıyor mu?

ben artık mansur yavaş’ın cumhurbaşkanı olmasını istiyorum canı gönülden.
görsel
hepimizi hayal kırıklığına uğrattı.
dimdik duruşu ile düşman çotlatan dünya lideridir.

(bkz: kardeşim biden)

yazın beraber ailecek tatilede giderlermiş bak şimdi..

görsel
görsel
Fotoğrafa bir de şu açıdan bakın;

O bidon varya bidon, başkan olmadan önce Erdoğan'ı devirmek istiyoruz, devirmek için şunları şunları şunları yapmalıyız gibisinden konuşmaları vardı.
Şimdi reise sarılmış kanka gibi. hahaha
Siyaset budur işte.
Bak Mansur Yavaş başkan olsa, Amerika'ya gittiğinde, müttefik Amerika başkanı ile böyle bir poz vermezdi. Hahaha
adam gibi adamdır.
Gürcüymüş.
bir gece ansızın atina'da göreceğimiz reisimizdir.
joe biden ile görüşmüş dün.

görsel
solcu kemalist ateist alevi güruhs kalp krizi geçirten son yüzyılın en donanımlı bilgili lideridir.
kemalist çıldırtan adam gibi adam.
iskambil kulesi gibi süslü püslüdür. Över dururlar. Bir üfürükte yıkılır. Peki bu kule nasıl oluyor da yıkılmıyor, diye haklı olarak sorabilirsiniz. Cevap basit: Hile... Kartları birbirine yapıştırmışlar. Yalnız tutkal dış kaynaklı. Bop Eşbaşkanı olmak kolay değil. Donanım! gerektirir tabiki.
Bu uğursuz başlıkta ne kadar olumlu entry görürsem elimden kurtulamaz, eksi yağdırırım. 30 saniye sınırına takılsam da hepinizi eksiliyorum merak etmeyin.
bir söylediğinin tersini asla söylemez, yapmaz. tükürdüğünü asla yalamaz...
bende 2013'ten ya da 2014'ten bir tane miting resmi vardır televizyondan çektiğim. kısmet olursa onu da atarım.
görsel
ben de televizyondan mitingi seyrederken.
görsel
joseph goebbels mezarında ters döner bunun yanında.
aslinda bi yirmi sene daha verip tam kesin degerlendirme yapilmali diye dusunuyorum. bilmiyorum siz ne dersiniz....
aslinda bi yirmi sene daha verip tam kesin degerlendirme yapilmali diye dusunuyorum. bilmiyorum siz ne dersiniz....
twitter dan tripoliçe katliamını anmıştır.
~https://twitter.com/RTErd...amp%5Eserp%7Ctwgr%5Etweet~
internetteki en güzel akp/recep yorumu

https://www.youtube.com/watch?v=FSBAnPo6IGg

bizim anlatmak için her seferinde bilmemkaç kelime yaktığımız şeyi adam 2.5 dakikaya sığdırmış..
seneye yapılacak seçimde karşısında ki aday kim olursa olsun yeniden cumhurbaşkanı seçilecek kişidir.
30 olan oy kullanma yaşını 18’e indirdim diyor.

Kimse de çıkıp demiyor ki ney?
yakın zamanda yunanistanı feth edecek başkomutandır. evet..
an itibarıyla toki tamamen iflas etmiş... bir sürü insan toki'yi dava edip banka hesaplarına haciz koyduruyormuş.. toki de banka hesaplarını tamamen boşaltmış.. vatandaş davasını kazansa bile bankalarda para olmadığı için parasını alamıyormuş...

toki ile ilgili belgelerde görülebilen tek varlık 1995 model bir arabaymış ve onun da üzerinde bir sürü haciz varmış...

pekii, rizeli bu vaadettiği 500,000 konutu nasıl yapacak?

--eğer seçimi rizeli kazanırsa hiç sorun yok.. türk halkı rizeliye aşık.. rizeli ne yaparsa yapsın hesap sormaz.. rizeli "kardeşleriiiiimmm... dış güçlerle, siyonistlerle mücadele halindeyizzz.... bütün küfür birleşti islama saldırıyooorrrr..." filan der, türk milleti affeder....

--eğer seçimi rizeli kaybederse gine hiç sorun yok.. bu toki kamburunu bir sonraki iktidarın sırtına yıkıp kaybolacak.. bu konutlar için toplanan parayı rizeli yiyecek, küfürleri ondan sonra gelen iktidar yiyecek..
an itibarıyla toki tamamen iflas etmiş... bir sürü insan toki'yi dava edip banka hesaplarına haciz koyduruyormuş.. toki de banka hesaplarını tamamen boşaltmış.. vatandaş mahkemeyi kazansa bile bankalarda para olmadığı için parasını alamıyormuş...

toki ile ilgili belgelerde görülebilen tek varlık 1995 model bir arabaymış ve onun da üzerinde bir sürü haciz varmış..

gülmekten öldüm şövalye arbutus . herkese arabadan
bir civata verirler ... " aza kanaat etmeyen , çoğu bulamaz " .
evet , erduvan reisin " aslıyok yaylasında " ki daveti çok
parlak oluyor ....
cahil-cühela takımı neredeyse tapıyor bu adama.. onca ekonomik sıkıntıya karşın adama yönelik sevgi selinde en ufak bir azalma yok.. oy vermeyeceğini söyleyenler bile

--reis çok yoruldu.. e kolay değil, adam senelerdir yedi düvelle savaşıyor.. artık kenara çekilsin, torunlarını sevsin

filan diyorlar.. "yolsuzlukların hesabını soralım" filan diyen hiç yok...

recepten sonra gelen iktidarın işi çok ama çok zor.. çünkü inanılmaz bir dış borç, yağmalanmış bir hazine ve hiç bir şey üretmeyen bir ekonomi devr alacaklar.. türk halkı bütün bunların sorumluluğunu yeni iktidardan bilecek, akp'yi suçlamayı reddedecek.. akp'ye yönelik her eleştiri negarif puan getirecek.
Ülkeyi bitirdi. Ötesi yok.
tüm iyi ve kötü yönleri ile cumhuriyet tarihine adını yazdırmıştır. mustafa kemal atatürk ve ismet inönü'den sonra devlet üzerindeki en etkili üçüncü isimdir. ülkenin bugün geldiği durumun sorumlusu. olmuyor artık reis torun sevme yaşın geldi de geçti bizi bir bıraksan mı artık.
türkiye cumhuriyetine çağ atlatan yüce lider.
bir insanoğluinsandır.
belirli bir kazancım var zaten. inadına oyum ona olacak.
Kendi ülkesinde insanca yaşamak isteyen insanlar hiç bu kadar küçümsenmemiş, hiç bu kadar alaya alınmamıştı.

görsel

Umarım gelecek sene seçimi kaybedecek.
https://galeri.uludagsozl...yip-erdo%C4%9Fan-2260447/

sırf arabın dininin şartlarını yerine getirebilmek için zırt pırt arabistana hacca umreye gidenlere nasıl bakmalı?

yurtdışına çalışmaya çıkanlar ülkeye döviz getiriyorlar....
hacca umreye gidenler olan dövizi sömürüyorlar...
sözde "bağımsız" merkez bankasına %12 ye düşürülen faizin "yetmez" diyerek daha da düşürülmesini "telkin" ettiğini belirtmiş.

yakın gelecekde ekonomik gidişat belli oldu yani kendinizi ona göre hazırlayın.
samimi söylüyorum hiç artık kendine eziyet etmesine gerek yok. sürekli kravat, sürekli gömlek, sürekli dert dinlemek, stres...

kazanılabilecek hiçbir şey kalmadı artık. ailesine vakit ayırır umarım.

açık söyleyeyim, ben yerinde olsam seçime bile girmem. beni de kimse bıraktıktan sonra içeri falan atamaz. Hukuğun kılıcı en çok garibana bilenir çünkü. Zaten bu dünyanın her yerinde böyledir he, Türkiye eleştirisi yapmıyorum.

Mesela OJ simpson davasını düşünün. Bazı yöntemler her yerde çalışır, paranın yüzü sıcak çünkü.

Neyse konu çok dağıldı. Başkan valla sal artık ya. imam'ı beğeniyorsun, biliyorum. Aç yolunu da biz de yaşayalım.

hep tanışlara mı iyiliğin dokunacak, az da ötekileri gör.
Bir ülke yöneticisi vatandaşına nasil böyle hitap edebilir? Nasil bu halk bunu sineye çeker anlamak çok zor.

Gözümde zerre değeri olmayan şahıs.
kendi tayfasının daha iyilerini alabilmesi için başka ülkelere gitmeye ihtiyacı yok tabi.
Bence koltuğa doydu ama koltuktan indiği an yargılanmaktan korkuyor.