bugün
açıklama yapmasa dolar 5,5 liraydı.
Rabbim ona oy vereni hellak eylesin
aq Embesilleri sizi...
ortada ilginç bir durum var.. dolar 7liraya, euro 8 liraya zıpladı. ancak bunların etkileri ekonomiye henüz yayılmadı.. yani şirket iflasları, toplu işten çıkarmalar, fiyatların uçması, elektrik kesintileri filan henüz başlamadı.. filimlerdeki mermiyi yiyip de henüz düşmeyen adam gibiyiz.. o yüzden de çomarlar başlarına gelenin farkında değiller. recebe tapmaya devam ediyorlar.. ama krizin dişlerini götlerinde hissettikleri anda ses tonları değişecektir...

çomarın aklı yoktur.. sen ne kadar anlatsan da anlamaz.. uyanabilmesi için canının yanması gerekir..
faiz inadı yüzünden şu anda:

düdüt: burada döviz kurları vardı sonra damat berat paşa'dan tehdit ve döviz kurlarını yazanlara operasyon geldi.
görsel
Abdüllatif Şener taşı gediğine koymuş.
--spoiler--
Tekrar altını çiziyorum.
Bugünkü ekonomik çöküşün iki temel sebebi vardır:
1) Sn Erdoğan Devlet çarkını bozdu, herşey ve tüm yetkiler ‘benim olsun’ dedi, istekleri hiç bitmedi.
2) Sn Erdoğan tek başına hükümet. Ve ekonomiyi çok kötü idare ediyor.
Yanlışlarının da farkında değil.
--spoiler--
şahsi kanaatim odur ki, bu adam sadece ve sadece suriye'ye bulaşmak hatasını işlemeseydi, yani diğer bütün hatalarını gine yapsaydı ama suriye'de iç savaş çıkartma cinayetini işlemeseydi, bugün bu krizi yaşamazdık.. gine sıkıntıda olurduk ama bu denli batmazdık... esad'ı devireyim derken türkiye'yi batırdı allahın rizelisi..

hadi suriye'yi geçelim, ölmüş pkk'yı diriltmek gibi anlaşılması güç bir hata yaptı. başa gelir gelmez güneydoğuda küllenmiş olan savaşı tekrar canlandırdı.. ülkeyi tekrar iç savaş koşullarına soktu.. mali faturası çok ağır oldu tabii ki..
yazılarımı takip edenler bilir, ben bu krizi çok çok daha önceleri bekliyordum. hatta 2010'da şöyle yazmışım:

(bkz: ak parti cumhuriyet tarihin en başarılı partisidir/#9267125)

türkiye bu rizeli köylünün yöetimine 15 sene çökmeden dayanabildiğine göre bayağı güçlü bir ülkeymiş. az buz başarı değil...
çommy'lerin anlamadığı bir şey de şu: bu kriz bir iki senede geçer zannediyorlar.. oysa recep önümüzdeki 20 yılı sattı. karşılığında da tefecilerden yarım trilyon dolar borç aldı.. recep zamanındaki refah o borç alınmış yarım trilyon doların inşaat sektörüne sürülmesi sayesindedir..

şimdi o yarım trilyon doları ske ske geri ödeyeceğiz.. o borcu dolar 2 lirayken aldık, 7 lirayken geri ödeyeceğiz.. bence şu noktada biz kaydık, ama bir sonraki kuşak da kaydı..

bir daha rizeliden başbakan seçmeyin, e mi?
b ve c planlarına sahip olduğunu dün itibariyle öğrendiğimiz cumhurbaşkanıdır.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.