1. 1.
    (bkz: fesatlık)
    3 -2 ... anitta
  2. 2.
    (bkz: required)
    -1 ... passion
  3. 3.
    (bkz: israil muhipleri cemiyeti)
    1 ... art ist
  4. 4.
    Sistem düşmanlığıdır. Tayyip'i oraya getirenlere düşman olmaktır. Tayyip'in sadece bir piyon olduğunu bilmektir. Şu zamana kadar israil'in projelerine eş başkanlık yaptığını söyleyen, en iyi müttefik olarak israil ve abd'yi gösteren, katil israil pilotlarının konya'da eğitim görmesine ses çıkaramayan bir piyonu tek bir cümle ile kahraman görenler, kendisine tapanlar önce kendi bilinçsizliklerine, koyunluklarına bakmalıdır.
    4 -1 ... i belong to che
  5. 5.
    Türk halkının %47'sini hiçe saymaktır. Kulaktan dolma bilgilerle savunmaya geçmektir.
    1 -1 ... mj0y
  6. 6.
    diğer parti liderlerine duyulan düşmanlıktan farklı değildir. eğer senin görüşünü temsil etmiyorsa bir parti lideri, bir başbakan... nefret edersin bu ülkede, seviyorsan da eleştirmek aklına gelmez. bu ülkede yadırganmayacak bir durumdur. hep demiyor muyuz takım tutar gibi parti tutuyoruz diye; bunun yansıması işte.
    1 ... bagdagul
  7. 7.
    (bkz: yigidi oldur hakkini ver)
    1 ... chilavert
  8. 8.
    internet bağladığınız telefonlar vardı ya eskiden işte şimdi onların hattı, bir yabancıya satıldı. konuşamıyoruz içimizden geleni, ben senin evinin telefonunu bir yabancıya satsam, hergün konuşmalarını dinletsem bırak bana düşman olmayı zikerdin bile.
    bu düşmanlık bugünün düşmanlığı değildir.
    okuduğu şiirleri, cumhuriyet hakkında atıp tuttuğu şeyleri unutmayanların tavır almasıdır.
    ne demiş büyük üstad neyzen;
    türk milleti bir gariptir,
    her lafı kaldıramaz, ibne dersin kızar da,
    zikersin aldırmaz.
    3 -1 ... susarsam konusmam
  9. 9.
    Sözlükte de bolca görülen düşmanlıktır. Ulan ne istiyorsunuz bu gariban adamdan? Canını dişine takıp gece gündüz demeden çalışıyor günde 4 saat uyuyor sırf ülke ileri gitsin diye ama siz nankörler neyse ağzımı bozmayım şimdi.
    -7 ... verem eder geceler
  10. 10.
    insan ektigini bicermis atasözünün manasi.
    1 ... portatif