1. 1.
  doğrusunu yapan zihniyettir. tayyip erdoğan yanlısı biri değilim ve günahım kadar sevmem ama her ne olursa olsun o şahsiyet bu ülkenin başbakanıdır ve sayın lafını ne kadar istemesem de hakeder.
  4 -4 ... cemmm
 2. 2.
  kendisi saygın olmayan kişinin zihniyetidir.
  3 -2 ... leggare
 3. 3.
  klavye delikanlılarının 'ben öyle hitap etmem bıdıbıdı'' diyerek suçladığı zihniyet. evet hiçbirimiz memnun değiliz, bir an önce o koltuktan inmesini istiyoruz, ama ne olursa olsun en azından türkiye cumhuriyeti başbakanlık koltuğu bu hitabı hak eder. şimdi burada atıp tutanlar oldu da birgün kendisini kürsüye davet edecek, oldu ya hayat bu belli olmaz, nediyeceksin ozaman, recep'i kürsüye davet ediyorum mu diyeceksin? yer mi ozaman sayın dememek? böyle yaparak haklı olduğunuz konuda haksız duruma düştüğünüzün farkına varın lütfen.
  4 -1 ... phoibos apollon
 4. 4.
  kenan evren'e de sayın diyorlar hatta paşa diyorlar, o da bu ülkeyi otuz yıl öncesine götürmüştü yaptığı darbe ile... hatta gencecik insanları asmıştı devlet eliyle, gencecik canlara kıymıştı demokrası ve ülke bütünlüğü adına...
  1 -2 ... fatal
 5. 5.
  (bkz: zorunlu)
  1 ... minti
 6. 6.
  olması gerekeni yerine getiriyordur. her fikrine katılmadığımız insana insanlık gereği olan bir sayın ifadesini çok görmek dünyayı yaşanmaz bi yer yapmaya katkı sağlayan en önemli şeydir. tayyip erdoğana sayın dememek aynı zamanda onu seçen çğunluğa da sayın ı çok görmektir.
  anlayamadığım şey ahkam kesip kelimeleri kesip,aptalca eleştiriler yapmaktan ziyade nezaman yapıcı eleştiriler yapabilinecek?
  lan tayyip şşt gel denilince çözülcekse sorunlar, sayın tayyip erdoğan'ın tüm yanlışları yok olacaksa buyrunuz.
  6 -3 ... populizmin köküne kibrit suyu
 7. 7.
  vatan müdafaası yolunda şehit olan askerlerimize de kelle diyen zihniyetten olması olasıdır.
  1 -3 ... piandahalf
 8. 8.
  eleştiri ile saçmalamayı karıştırmanın en güzel örneğidir. eğer bir insan halkın oyu ile seçildiyse "sayın" lakabını da "başbakan" lakabını da hak ediyor. bu lakabı kendisine halk vermiştir ve sadece halk alır.

  daha eleştiri yapmayı beceremiyorsunuz ülke yönetmeye talipsiniz. allah bu milleti sizin şerrinizden korusun. hem bu ülkeye bir tuğla bile dikmeyin hem de oturduğunuz yerden maval okuyun.

  pabucumun klavye delikanlıları.. ulan tayyip çıksa karşınıza eğilir eteğini öpersiniz lan.
  2 -2 ... fewzi1907
 9. 9.
  sözüm ona çok sevdikleri ülkenin başbakan'ına sayın demeyecek kadar ideolojileri haysiyet ve şereflerinin önüne geçmiş insanlardan değillerdir.

  doğalını yapmaktadırlar, aksi sayın dememek için kasmaktır veya art niyet taşımaktır.
  2 -2 ... muhayyil
 10. 10.
  (bkz: türkiye cumhuriyeti başbakanı)
  1 -1 ... babilibabilibuu