1. 1.
    ülkenin bütün birikimlerini yok pahasına satarken, borçlarını kat be kat artıran,
    ırak'ta, 1 buçuk milyon müslüman katledilirken, abd askerleri için dua ettiğini söyleyen,* öcalan'ı saygın, şehitleri kelle yapan, toplumu bıçak gibi ikiye bölen adama hakkını haram etme durumudur.

çocuklarına gemiler alan,
    pırlanta mağazaları açan,
    milyon dolarlık villaları olan,
    "ben büyük ortadoğu projesinin eşbaşkanıyım, bize bir görev verildi" diye övünen,
    libya'ya savaş gemileri yollayan, abd'nin emrinden çıkmayan bir başbakana hakkımı helal etmiyorum.

milyonlarca insan gibi...
    23 -14 ... deli mi ne
  2. 2.
    70 milyondan tek tek helallik almak için uğraşmayacak olan rte'nin çokta şeyinde olan hadise.

edit: Politika yapan birine sana hakkımı helal etmiyorum demekle ne elde etmeyi planlıyorsunuz bilmiyorum. Dini kullanarak oy alıyor diye suçlanan birine haktan helalden bahsederek eleştiri yapılması da ayrıca ironik bir durum. Hani dini değerleri kullanmıyorduk? Nabza göre şerbet vermekten vazgeçelim lütfen.
    6 -12 ... gunahsz seytan
  3. 3.
    bir çok insanın dahil olduğu durumdur.
    örnek vermek gerekirse ben de etmiyorum.
    büyük ihtimalle hakkımın ailesi, özellikle oğlu tarafından yenmiş olduğunu düşünürsek, ailesine de etmiyorum.
    8 -4 ... tenpura
  4. 4.
    ülkeyi verilen fetvaların yanında sömüren iliğini kurutan siyasetçidir. kulun hakkına allah bile karışmaz.

--spoiler--
    çoluğundan çocuğundan çıksın kıran girsinde soyu yürümesin
    --spoiler--
    6 -1 ... kaptanmiharbi
  5. 5.
    altına imzamı atacağım başlık ve tanım.
    bana her şeyle gelin kul hakkıyla gelmeyin cümlesinden haberi var mıdır acaba başbakanın.
    5 -1 ... woodford reserve
  6. 6.
    kendisinin helallik istemesi tamamen şov amaçlıdır yoksa öyle helal, haram gibi konular pek umurundaymış gibi görünmüyor rte'nin.
    2 ... hayis zayeb
  7. 7.
    (bkz: +1)
    2 ... killanici
  8. 8.
    (bkz: kemocanların haram ve helalden bahsetmesi)
    2 -12 ... izzetbegovicolsayeterbuadigeye
  9. 9.
    gram hakkım bile varsa zerre kadarını helal etmiyorum.
    5 -1 ... marjinalbalik
  10. 10.
    şimdi o düşünsün .
    2 ... leyla leyla