1. 1.
  recep tayyip erdoğan'ın şişirilmiş bir balon olmasıdır. maalesef doğrudur. türkiye cumhuriyeti tarihinin en abartılmış cumhurbaşkanıdır. herkesin oy verdiği, 16 senedir yönetimde olan, reis, peygamber gibi lakapları olan ve başka bir örneği olmayan balon bir cumhurbaşkanıdır.
  12 -1 ... merveyitavla11
 2. 2.
  Gören kör seçmenlerinin kafasına sokulması gereken cümledir. Sıradan bir cumhurbaşkanını Mustafa Kemal Atatürk ile bir tutmayı geçtim peygamberle bir tutuyor adamlar. Tabi sokulması gereken kafaları varsa.
  6 -2 ... ustegmenin postasi
 3. 3.
  Köylüyü kandırmak kolaydır.
  2 ... french prens
 4. 4.
  Medya gücüdür. Erdoğan yerine arınçı şişirseler bu sefer arınç için geberecek tipler dolaşırdı etrafta.
  3 ... yok herif
 5. 5.
  rte ye hiç oy vermedim vermeyeceğim de ama balon değildir arkadaş. adam seçmen kitlesini tanıyor ona göre 180 derece strateji değikliğine gidebiliyor oyunun kurallarına göre değil kafasına göre oynuyor zaten o yüzden askeri, ekonomik ve diplomatik arenada berbat bir durumdayken siyasi arenada hep kazanan oluyor. ha iyi bir insan mı tartışılır bu ülkeyi cennet yapacak güç elindeyken cehenneme çeviriyor klasik islamcı işte bu kadar oluyor.
  1 -2 ... ebu zindik
 6. 6.
  bilinen doğru gerçektir. rte de diğer cumhurbaşkanları gibi sıradan bir cumhurbaşkanıdır. ancak diğerlerinden farklı olarak abartılmaktadır. sürekli konuşulmakta, ülkenin çoğunluğu tarafından desteklenmekte, abartılmakta ve her şeyde kullanılmaktadır. diğer cumhurbaşkanları sadece ülkeyi yönetirken ve abartılmazken, tayip erdoğan abartılmaktadır. cumhuriyet tarihinde diğer hiç bir cumhurbaşkanına reis, başkan gibi lakaplar verilmemiş ve atatürk'le, allah'la, peygamberle kıyaslanmamıştır. ayrıca diğer cumhurbaşkanları mecliste milletvekilleri tarafından belirlenirken, tayyip seçimle belirlenmiş, ve seçimlerde de hile yapılmıştır. kısacası tayip erdoğan diğer cumhurbaşkanlarından farklı, aşırı olarak desteklenen, abartılmış biridir.
  6 -3 ... merveyitavla11
 7. 7.
  şişirile şişirile sonunda büyük bir gürültüyle patlayacaktır.
  2 ... nardaninciler
 8. 8.
  senin götün şişirilmiş balon bre densiz bre izansız bre milletsiz bre vatansız.
  -2 ... ibni maymun
 9. 9.
  sıradan bir cumhurbaşkanıdır. kendinden önce gelen 11 cumhurbaşkanı gibi sıradandır ancak abartılmaktadır. atatürk'le karşılaştırılması da yanlıştır. biri cumhuriyetin kurucusuyken öbürü sadece sıradan bir cumhurbaşkanıdır.
  2 -1 ... merveyitavla11
 10. 10.
  kendinden önceki diğer 11 cumhurbaşkanından hiç bir farkı olmamasına, sıradan bir cumhurbaşkanı olmasına rağmen abartılmasıdır. türkiye cumhuriyeti tarihinde rte hariç hiçbir cumhurbaşkanı atatürkle bir tutulmamış ve reis gibi şakaplar takılmamıştır.
  1 -1 ... merveyitavla11