1. 1.
    aşağıda sıralanmıştır arkadaşlar.

1. 2 adet s-400 taburu alımı. (24 batarya) eğer gerçekleşirse ab'ye karşı dokunulmaz olacağız. aynı işlevi yapan aster 30'lar da yerli üretimle gelecek. sonra gir kuzey suriye' ye kafana göre dizayn et.

2. yerli otomobil üretimi. almanya ve fransa otomobil sektöründen yılda 200-300'er milyar euro kazanıyor. en az 1 milyon kişi direkt otomobil fabrikalarında çalışıyor. türkiye kalitede rekabet edecek şekilde bu sektöre girerse almanya ve fransa 'nın ortadoğu ve doğu avrupa pazarı büyük darbe yiyecek.

3. hollanda' nın schipol havalimanı ve almanya' nın frankurt havalimanı yılda 100 milyon transit yolcu taşıyor. yolcular havalimanından çıkmadan başka ülkelere gitmek için bu havalimanlarını aktarma olarak kullanıyor. üçüncü havalimanı yapıldığında almanya ve hollanda çok büyük bir pazar kaybedecek.

4. montrö boğazlar sözleşmesine göre boğazlardan geçen gemilerden para alamıyoruz. boğazlarda gemi trafiği yoğun olduğu için gemiler ortalama 3 gün sıra bekliyor. gemi kira ücretleri , bir nakliyatın 3 gün erken yapılması müthiş kazanç. kanal istanbul yapıldığında bütün firmalar parasını verip çatır çatır kanal istanbuldan geçecek.

tüm bunlar da, abd ve batının ekmeğine kan doğradığı için de r.t.e'nin suç listesini oluşturuyor. yoksa, yolsuzluk, man adası, zarrab davası, darbe girişimleri , gezi mezi olayları hepsi birer kılıf tüm bunların sebebi üstte yazılan nedenler.

içimizdeki hırtlar da abd ve batının ekmeğine yağ sürmek için adeta canhıraş mücadele ediyor.
    7 -35 ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    tek suçu yerli ve milli düşünmektir ve bu minvalde hareket etmektir.
    4 -10 ... ibni maymun
  3. 3.
    24 batarya s-400 ile Avrupa'ya karşı dokunulmaz olacağını sanan aktrollün aklı sıra ironi ile çıkardığı liste.

24 batarya ile sonsuza kadar savunma yapabileceğini sanıyor arkadaş. işte bunlar oy veriyor ya.
    19 -6 ... alkolik oldum
  4. 4.
    Oto yıkamacı stratejik analiz yaparsa böyle olur işte.
    S400 demişsin ya.
    O s400 e verdiğimiz kapora da yanacak 3 vakte kadar. Sizin çomarların çobanı da çıkıp "rusya bizi kandırdı" diyecek.
    O zaman daha ağır taşak geçicem ben sizle.
    14 -3 ... tengir budun
  5. 5.
    Bu mantıkla başlığı açan kardeşe tecavüz etsen, sonrada işin bitince bir bardak su versen, ulan adam ne kadar iyi, bana su verdi der.
    4 ... dinsiz kitapsiz kafir
  6. 6.
    içinde olmadığım sıradır, fiuv ucuz atlattık, mutluyum.
    1 ... giriftsel
  7. 7.
    vatana ihanettir.
    -1 ... ulkucuwolf
  8. 8.
    en büyük suçu da hırsızlık yapmaktır. zira o bizim kalbimizi çaldı.

hep bunu yazmak istemiştim lan! demek ki o büyük gün bugünmüş.
    1 -1 ... tasaklara ufleyen adam
  9. 9.
    --spoiler--
    boğazlarda gemi trafiği yoğun olduğu için gemiler ortalama 3 gün sıra bekliyor.
    --spoiler--

saymakla bitmez de şu uydurma siyasal islamcı goygoyu beni bitiriyor. boğazdan sadece "boğaz turu" yla geçmiş olanlar, yüzme bilmeyen sığırlar şöyle yorumlar yapıyor ya, beni bitiriyor.

ticari gemiler en geç 1 gün sonra boğazdan geçiş yaparlar. onun nedeni de boğaz geçişinin sabah ve akşam belirli saatlerde açılmasıdır. gemi istanbul'a gece vardıysa ve kuzey den güneye geçiş varsa, sabahı beklemeli.

bir gemi demirde 48 saatten fazla beklerse boğazda transit geçiş hakkını kullanamaz. liman cüzdanları acenteye verilir ve türkiye giriş çıkışı vurdurmak zorunda kalırlar. gemiye ekstra masraf çıkar. yani geminin özel işi dahi olsa 48 saatten fazla kalmazlar boğazda.

uluslararası hukuk hakkında zerre bilginiz olmadığını reza zarrab olayında gördük zaten de, değişik uzuvlarınızdan bilgi uydurmayın siyasal islamcılar. bir halt bildiğiniz yok. yorum yapmayın.

montrö anlaşması olmasa sevgili osmanlı padişahı vahdettin'in yaptığı anlaşma yüzünden boğazlar ı yönetemiyor olacaktık.
    1 ... bugun variz yarin yokuz