1. .
    kendisine yaklaşmak isteyen bir vatandaşa, sert davrandığı için, sevgili başbakanımızın, herkesin içinde, korumasını azarlaması ve hatta yanındakilere 'atın bunu, etrafımda görmek istemiyorum' demesidir.

hayır, kimse yanlış anlamasın, tabii ki, vatandaşa sert davranmaya hakkı yoktur kimsenin fakat benim demek istediğim; bu böyle mi yapılmalı? herkesin içinde, ne diye azarlıyorsun adamı, neden kameraların önünde işten atıyorsun sevgili başbakan? çok kızmışsan, talimatını verirsin, gerekçesini bildirir korumanı işten uzaklaştırırsın, herkesin içinde böyle yapmanın lüzumu nedir? çok belli oluyor ne için olduğu.

(bkz: şov kokan hareketler bunlar)
    7 -3 ... saipsiz
  2. .
    ne yapsa yeridir.
    1 -2 ... mevsimyaz
  3. .
    dertli ya ondandır. akşama kafaları çeker barışırlar bakarsın.
    5 -1 ... pis cocuk
  4. .
    "Halkıma bu şekil sahip çıkıyor, ekonomik anlamda ebelerini ağlatıyorum" şeklinde yorumlanması gereken durum. Korumanın azarladığı vatandaşı, korumasını kovarak koruyan rte, o vatandaşı hergün biraz daha sefalete sürükleyerek ebesini ağlatıyor zaten.
    1 -1 ... i belong to che
  5. .
    (bkz: van minut)
    ... bin teselli kar etmez
  6. .
    koruması ananı da al git dediyse vatandaşa, takliti yapıldığı için azarlamıştır. belki de tam içinden geçiriyordu azarlayacak biri geliyor diye, anlaşılan koruma vatandaşa müdahale edince hevesi kursağında kalmış.
    3 ... bir bardak demli cay
  7. .
    vatandaşın sempatisini kazanmak amacıyla yapılan bir siyasi davranış olarak algılanabilr.
    1 ... hildeshaym
  8. .
    azardan nasibini almış insandır. (almayan mı kaldı sanki)
    1 ... demeteren
  9. .
    başbakanın cebindeki çakıya güvendiğindendir...
    ... the man who wasnt there