1. 1.
  Dış siyasette yıllarca türk milletinin bileklerine pranga vurmak isteyen devletleri ve doğal olarak tebaasını da susturmayı başarmış bir şahıs, Türkiye Cumhuriyeti devletinin son devlet başkanı.

  Takriben 80li yıllarda Yeni Osmanlıcılık hareketiyle birlikte yeni siyasetçiler ortaya çıktı, bunlar hiç şüphesiz amerikancıydı fakat bazıları dirsek vurup geçmeyi bildi.

  Erbakan, allah ömür verseydi özal ve en son da Erdoğan. iç siyasette de otoriteyi ümmetçilik ve osmanlıcılık ile sağlayıp bunu dış siyasete yansıtmak temel hedefidir.

  Birlik mesajları bundan önemlidir, ırk ayrımı yapmadan insanları tek sancak altında toplamayı bugüne kadar hiç bir siyasetçi başaramamıştır.
  3 -11 ... kaptanaga
 2. 2.
  0:00 2:48
  2 ... paganviodio
 3. 3.
  Dis siyaseti ??

  Resmi olarak asker gibi, politikaci gibi hicbir sifati olmayan fetoyu amerikadan kac seneden beri istiyor, amerika muhattap bile olmuyor...
  Korumalari amerikada tutuklaniyor....
  Arkasindan o kadar heyheylendigi putinden once ozur diledi, simdi neredeyse haftada bir telefon acip rapor veriyor....
  Bir ton fetocu farkli farkli ulkelere kacti, neredeyse bir tanesini bile geri alamiyor....
  Onun zamaninda askerimizin kafasina cuval gecirildi.....
  gozune soka soka dalga gecer gibi pkk ya 10 orduya yetecek silah veriliyor...
  daha devam edeyim mi ????

  siz hangi dis siyaset basarisindan, erdoganin yurt disinda agirligindan bahsediyorsunuz ? Erdogan yurt disina ciktigi anda daha dunku cocuk politikacilar icin bile samar oglanina dondurulen,ciddiye alinmayan biri... En basit ornegi avusturya nin soyledikleri.... cikarin kafanizi makarna cuvalindan..... Sirf kendinizi rezil etmiyorsunuz, sizle beraber bizde batip rezil oluyoruz...
  1 -1 ... dinsiz kitapsiz kafir
 4. 4.
  Ahaha Özal demiş hani şu 91 körfez harekatında usa ya her desteği koşulsuz verip hatta harekata karşı çıkan genelkurmay başkanını istifa ettirten milyonlarca müslümanın vebali omzunda olan musulda insanların ölülerini evin odalarına gömmesine kadar vebali olan Özal. ..
  Erdoğana gelelim 2003 te ikinci ırak savaşına tam destek veren hatta tezkereye red oyu veren mv lerinin siyasi hayatını bitiren erdoğan bunlar anti amerikancı he mi? Ulan acaba bu kadar şuurunu yitirmiş insanlar mesela ugandada kenyada falan var mıdır acaba. .
  1 -1 ... vigilante8
 5. 5.
  gittiği her yerden ya bir şeyler alıp ya doğrudan bağış yapıp iç siyasette "bakın, ben dünya lideriyim" diyen boş beleşin içler acısı durumu. takipçileri de maldır, bunları yedikleri için.

  o değil de papa'yla poz vermek için toplam nüfusu 451 olan vatikan'a 3500 korumayla gitmesi ve bir de üstüne örtülü ödenek'ten 5 milyon avro bağış yapmasına ne diyorsunuz mallar? hani hilal ve haçın savaşı? hani islam'ın bayraktarlığı?
  4 -1 ... sadaeke
 6. 6.
  Dış politika;

  - Esed bir aya gidecek emevi camiinde namaz kilicaz.
  Sonuç: esad hala yerinde askerimiz hala suriye'de çarpışıyor.
  -Suriyeli mülteciler konusunda psikolojik sinir yüzbin kişidir.
  Sonuç:4 milyon kayıtsız kuyutsuz Suriyeli göçmen.
  -rus uçağını dusurduk gerekirse tekrar düşürürüz, doğal gaz vermesinler te,ek yakarız domatesi limonu başka yerlere satariz.
  Sonuç: rusya'dan agir ambargo. Uçağı da zaten fetoculer vurmuş. Putin coh eyi adam.
  -salih muslim Türkiye'de ağırlandı bayrağımızın yanina çaput parçası çekildi.
  Sonuç: salih müslim terör örgütü lideriydi.
  -serok ahmet kobaniye selam söyledi.
  Sonuç: teroristler ellerini sallaya sallaya sınırımızdan geçtiler lahmacunun parası bile bize odetildi.

  iç politika; çok yazmaya gerek yok. Hocaefendi dedikleri herif darbeci çıktı. Onlarla işbirliği yaptılar Ergenekon yalaniyla insanlar içeri tıkıldı. Açılım dediler teröristleri Palazlandirdilar. Şehirler sokaklar tuzaklarla dolduruldu bedelini mehmetçik ödedi gibi...gibi... Gibi...
  3 -1 ... abaninaltindakisopa
 7. 7.
  "Kimse ölmek istemiyor ama herkes de cennete gitmek istiyor" sözünü hatırlatan bir siyaset.
  Iç siyasetinde yeri geldi kızdık yeri geldi acımasızca eleştirdik.
  Siyasi hayatı boyunca gelmiş geçmiş en iyi , en temiz, en ilham veren ,en adil ve inançlı dış siyaseti yapıyorken de hala ön yargıların, kötü niyetlerin hedefi oluyor.
  Zulüm gören masum halkı zulümden kurtarmaya çalıştı eleştirdiniz , islam'a alenen savaş açan Haçlı Birliği karşısında korkusuzca durdu eleştirdiniz, yakın coğrafyamızda tarumar edilen islam'ın zerresinin barındığı ülkeler bir bir kıyıma uğrayıp dağılırken o güçlü kalıp birliği beraberliği her fırsatta dile getirdiği için eleştirdiniz, evet sınır ötesine gittik evet şehitlerimiz var, sınır içinde kaldığımızda sanki daha fazlasını vermemişiz gibi eleştirdiniz...nefsi,egosu, sivri dili yeri gelir yine eleştirilir, ama şu an o an değil !
  2 -3 ... ceterizparibuz
 8. 8.
  benim bildiğim ülkelerin iç ve dış siyaseti olur, kişilerin değil. devlet işlerini kişiselleştirirsen hatalar yaparsın. ak parti'nin dış politikası dersen son zamanda nispeten düzeldi. ama zaman kaybettik bu noktaya gelene kadar. iç politikada ise çok eksiğimiz var. say say bitmez. öncelikle muhalefet ve iktidar şu birbirini suçlar pozisyondan çıkmalı. sonrası gelir.
  ... drdolantin
 9. 9.
  iç siyasette "dış mihraklar, batı, fetö" diye ağlayıp dış siyasette de esad rejimine karşı suriye'de öso ve cihatçı örgütleri desteklemek.

  özet olarak bu.
  ... bugun variz yarin yokuz
 10. 10.
  Tam anlamıyla kaos.
  ... yakov