1. 1.
  sanatçılarla kürt açılımını değerlendiren, dünün radikal islamcısı, bugünün çağdaş başbakanı(!) recep tayyip bey'in, eşiyle birlikte yıllar önce ahmet kaya için ağlamış olmasıdır. hatırlarsanız, dünün askerden kaçan vatanperverleri 10. yıl marşını okumuştu ahmet kaya kürtçe türkü söylemek istiyorum deyince. bir anda bugünün kürt sorunu irdeleyicisi, büyük yönetmen(!) mahsun kırmızıgül bile nedense alkışlıyordu o vakitler serdar ortaç'ın o samimiyetsiz, pirim kokan hareketini.

  bu hayat çok garip sevgili sözlük. sen daha dün, sırf "kürtçe şarkı söylemek istiyorum." dedi diye vatan haini ilan dönemin en popüler sanatçısını; bugün trt'de kürtçe yayın yap, dün sövdüğün nazım ustanın hayranı oluver bir anda, bir anda daha dün spor salonlarında şeyhleri istiyor diye atatürk büstünü tekmeleyen müridleri bugün bakan yap, laikliği öven cümleler fışkırıversin her fırsatta, çok değil 10 sene önce rejime, demokrasiye söven saydam bıyıkların altındaki, o körpe dudacıklardan...

  buyur link: http://www.milliyet.com.t...207646/default.htm?ver=46
  7 -2 ... rakinfish
 2. 2.
  timsah isimli hayvanı akla getiren durum.
  çağrışıyor sözlük durduramıyorum
  2 -1 ... gitsin efendim
 3. 3.
  oy çalabilmek için kılıktan kılığa giren bukalemun. bu adam ülkücüler içinde ağladıydı demi?
  3 ... barbossa
 4. 4.
  cezaevinde yatmış, acılar çekmiş Şair Nevzat Çelik, bu durumu izlerken neler düşündü acaba?
  Şafak türküsü nün siyasal istismar aracı yapılması onu üzmüştür sanırım.
  2 ... teleskop
 5. 5.
  oldukça normaldir. önderi fethullah olanın gözü kuru kalır mı?
  2 ... cileklisoda
 6. 6.
  artık şaşırtmayan durum.baktı olmuyor ne yapsın tay-yeap ağlaya ağlaya açılıyor şimdilerde.
  ... bendoydumkalkabilirim
 7. 7.
  bülent arınç'tan bulaşmış olmalı bu ağlama acitasyonu. bırakın ağlasın efennim. alıştırma olsun. anayasa mahkemesi'nde vatana ihanetten yargılanırken doya doya ağlıycak nasılsa.
  1 ... soyut
 8. 8.
  Olabiliritesi yüksektir. Yarın da Abdullah Öcalan ölürse diyarbakır'a Anıtmezarını diktirir.Siyaset budur işte,insanların duygu ve düşüncelerini sömürmek için gerekirse ölmüş adamın arkasından ağlamaktır. 99'da Sanat ile siyaseti ayırt edemeyenlerden daha zeki olduğunu kanıtlayıp,türkiye'deki gelmiş geçmiş en iyi lider olduğunu ispatlamaya çalışmaktadır.Fakat bilmediği birşey var, Bu memlekette iyi işlerin peşinde koşan insanlar hiç bir zaman sevilmezler. Fakat cahil'in tek bir şeye ihtiyacı vardır, Recep tayyip erdoğanın gazına.

  (bkz: aragazı)
  ... ngerekli
 9. 9.
  direkt apo için ağlıyorum diyecek hali yoktu herhalde. ağlasın tabi.. analarımıza eşlik etmiş olur...
  -1 ... duygusalwampir
 10. 10.
  boykota katılmayacak kürt seçmen sayısını yükseltme çabası.
  ... newman