bugün

çok seven biri çok samimi bir şekilde ifade etmişti kendini. kıl falan bir şeyler demişti başka sebep aramaya gerek yok.
1990 senesindeki özgürlük kavramıyla 2016 senesindeki özgürlük kavramını karşılaştırmak yeter onu sevmek için.

Bazı politikalarını eleştirmiyor değiliz ama Cumhuriyet tarihinin en iyi başkanlarından biri olması hataları absorbe ediyor.
1990 ve 2016 yıllarını geçtim, adam 10 dakika önce dediğini inkar edip kendisiyle çelişiyor "ben öyle bir şey demedim" diye allarsen. Çokça videoları var youtube'ta "recep erdoğan ile tayyip erdoğan'ın kıyaslaması" olarak. izleyin de ondan sonra seversiniz.

Sorunun cevabına gelirsek de başta dini kullanması ve yadsınamaz lider özelliği.
Kendinden öncekilerin beceriksizliği, zalimliği; kısacası % 80 faiz ve % 80 enflasyon. Lakin bukez de en büyük sorun gelir dağılımı adaletsizliği. Bu adaletsizliği kim çözecek?
öyle bir sevgi ki ölmesini bekliyoruz ülkecek.
http://www.turkishnews.co...3248087938083624103_n.jpg
Kolay manipüle edilebilecek bir nüfusa sahip olmamız. .
"Propogandayla her şeyi yapabilirsiniz." - Adolf Hitler.
çok boş biri olduğu için ve ülkenin yüzde 70i boş bir kitle olduğu için herkes kendine yakın buluyor.

aslında oraya boş yerine başka kelime yazmak vardı da, avukat tanıdığım yok.

d: link eklendi.

hadi ama bizim de hoşumuza gidiyor.
https://youtu.be/tnJ2jCHznk0
Kendilerine benzetiyorlar.
Birilerinin göt kılı olma hevesidir.
20 yaşındaki piçler derken aynaya bakarak konuşmuş yazar beyanı.
deve dikeni, insan si..pardon, rte yi sever.
adam gibi adam olmasından dolayı oluşan sevgi selidir. net...
ibrahim zübükzade'nin habire kerizlediği zübükler tarafından sevilmesinin sebepleriyle aynı sebeptir.

Sözlükte ilk yazmaya başladığım zamanlarda sağlam içerikli olursa uzun entrylerin bile okunacağı yanılgısı içindeydim. O sebeple şöyle bir şeyler yazmıştım:

(bkz: rte ve seçmeni arasındaki ilişkinin analizi/#23922384)

Tabi akp genel başkanını sevmenin kaçınılmaz sonuçlarını da:

(bkz: ahu tuğba ve seçim sonuçları/#23323441)
Stockholm Sendromu.
Cehalettir.
bazilarinin "Adamlik" degerlerini, kimlere "adam" dedigini gordukce dunyanin neden bu kadar igrenc hale geldigini daha rahat anliyorum.
s i k e n y a r a n ı r .
Onu en çok seven yandas is adamlari ki sevgilerinin karsiligini balli ihalerle aliyorlar, geriye kalanlarda makarna ve kömür ile idare ediyorlar.
Poşet çayın kuşçuk aklıyla açıklamaya çalıştığı sebepmiş.

Bunun israil'e, fetö'ye, esat' a, pkk'ya verdiği destekleri, 7.5 milyon sayfa kozmik oda evrakını ajanlara peşkeş çekmesini "insan gibi davranmak" olarak izah ediyor!

işte bunlar böyleler.. Sucukçu muhasebecisi'ni aynen kendileri gibi basit düşünen birisi olduğu için seviyorlar. Yahu sizlerden milyonlarca var, o zaman kurayla aranızdan biri çıksın o makamlara..

Benim ülkemin lideri benden kat be kat basiretli, dirayetli bir kişi olmalıdır. Bir vatansever olarak ülkeme Daha azını layık görmem. Anca benim kadar düşünebiliyorsa onun makamına ben otursam da olur. Neden ona oy vereyim ki?

iktidar makamı "insan gibi düşünme" makamı değildir. Karşınızdakiler bugün aşure ikram edip, yarın kavga edebileceğiniz, ertesi gün de barışabileceğiniz ebleh komşularınız değil...

Bir ulusu yönetme sorumluluğunu üstlenen kişinin, o ehliyette olan kişinin yanılma hakkı çok azdır. Çünkü yanılgıları milyonlarca insana çok pahalıya mal olur. iktidar makamı özür üretme makamı değil, basiret ve ehliyetle yönetme makamıdır.
ümitsiz bir zamanda gelip insanların "hay amk dindar dedik hırsız çıktı, yine aynı bok" düşüncesiyle uyanışına öncülük ederek, gerçekleri gösterdiği için seviliyor olabilir.

başka bir artısı yok...

eksiler çarşaf çarşaf...
Yok canım, sucukçu muhasebecisi faşisttir diyemeyiz sayenizde.

Bu ülkede Kenan Evren henüz cumhurbaşkanı iken herkes ona faşist derdi, hak etmedikleri halde Özal'a, Demirel'e diyenler vardı, başlarına da hiçbir iş gelmezdi ama sucukçu muhasebecisi efendimiz hazretlerine faşist diyemeyiz.

Çünkü buna faşist diyen kendisini Silivri'de bulur kurduğu şu ileri demokrasi düzeninde. Öyle demokrat bir şahıstır..

Ha şimdi o boklu badeli götünle gül neye güleceksen..
Siyasal islam politikaları sanırım ben de bir parti kurup ilk mitingimde allah kitap laflarını geçirsem baraj geçer,belki de ana muhalefet olurum değil mi.
Biat kültürü. Bu Tayyip olmasa başkası olacak. Bazı toplumların kaderi budur.
güncel Önemli Başlıklar