bugün

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mal varlığını Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesinden açıkladı.

Başbakan Erdoğan, uzun süredir devam eden mal varlığı tartışmalarına son noktayı bugün koydu. Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet ,sitesinde Başbakan Erdoğan'ın bugün itibariyle mal beyanı kamuoyuna duyuruldu. Buna göre Başbakan Erdoğan'ın mal beyanı şöyle:

"A - Taşınmaz mal bilgileri: 1-Arnavutköy-Bolluca köyü 376 metrekare arsa (40 bin YTL)
2 - Güneysu-Dumankaya Köyü 2. bin metrekare arsa (10 bin YTL)
B - Banka ve menkul değerler: 1-Banka hesaplarında 1 milyon 361 bin 290 YTL
(Şirket hisselerinin satış geliri, emekli ikramiyesi, emekli maaşı ve milletvekili maaşlarının toplamı.)
2- Nezdinde 120.000 ABD Doları
C- Eşine ait taşınır mal bilgileri: 1-2006 model Wolkswagen Passat otomobil,
2- Muhtelif takılar (35.640 YTL)".
(bkz: zenginin mali yazarin klavyesini yorar)
evet herzamanki gibi dağ fare doğurmuştur. açıkla açıkla diye çığırtkanlık yapanlar bakalım 1,5 trilyon bile etmeyen bu mal varlığını görünce ne diyecekler.

bakın ağalar bırakın artık milletin cahilliğinden faydalanmayı. tayyip erdoğan dediğiniz şahıs sadece 6,5 yıllık bir memurluk yaşantısına sahiptir. bu kişinin ömrünün diğer kısmı zaten ticaretle geçmiştir. türkiyenin ilk on zengini olan ülker ailesinin istanbul temsilciliğini yapmıştır yıllarca. yani tayyip erdoğan bugün 100 trilyonluk bir servet açıklasa da kimsenin bu nerden geldi demeye hakkı yoktu. çünkü bu adam tacir, memur değil...

gelelim sana deniz baykal; adnan menderesin boğazına yapışıp özgürlük istediğin günden beri memursun. milletvekilisin, bakansın, başbakan yardımcısısın...vs. mal varlığını açıklıyorsun ve 5 trilyon nakit paran ve artı arsaların cartların curtların var. bir memur nerden bulur bu parayı. bırak ömrü ticaretle geçmiş başbakana mal varlığını sormayı da sen açıkla bakalım nerden geldi bu paralar???
(bkz: can yücel in mal beyanı)
10 yılda yani siyasete girdiginden bu güne kadar olan süreçte mal varlıgının tam 355 kat arttıgı sölenmektedir.dogrudur da tabi.suan ki bilinen mal varlığı 1.7 milyon ytl!
Paradan 6 sıfırın atılmasına rağmen hala bol sıfırlıdır.
genellikle yakın dostlarıyla iş gördüğü için gerçekte kağıt üstünde olmayan varlıktır.* *
attan düştükten sonra, atın bastığı varlığıdır.

http://www.youtube.com/watch?v=dWd3rz6yOdc
bizi mal varlığı değil, ülke için verdiği kararlar ilgilendirir.
(bkz: gemi var gemicik var)
(bkz: yüzde 47)
derler ki, rockefeller gibi yer altında paracıklarını saklıyormuş gizli bir ada`da.
* 120 gram fındık içi
* 1 çay kaşığı tuz
* 1 tutam kekik
* 1 su bardağı süt
* 1 evlerinin önünde boyalı direk
* 6 adet pinpon topu 1 raket 6 siyah 3 kırmızı orlon yün bi kaç şiş
* 40 haremiler, 3-5 cüce
* 300 spartalı

saçmalamıyorum, Korkuyorum lan yazmaya.....
(bkz: Küçük Tayyip in Ayakkabıları Delik Deşikti)...
gemi, uçak...

mali kriz döneminde başbakanlığa 6 milyon dolar*lık özel uçak satın aldıran çok sayın başbakanımıza kocaman bir alkış istiyorum...

gemiciğe yorum yok zaten...
uzunluğu 1 cm'yi geçmeyen yaklaşık 10000 adet bıyık kılı.
(bkz: ben)
(bkz: sen)
(bkz: o)
mal varlığını açıklayıp, nereden nasıl geldiği ayrıntılarına kadar inip şaşırtıcı rakamları küçümseyerek, hatta deniz baykalın varlığının daha fazla olduğunu kanıtlamaya çalışıp, başbakanın çoluk çocuk, damat ve cümle aile erkanını saf dışı bırakarak, akıllarda acaba başbakanda mı sözlükte sorusunu uyandıracak başlık.
varlığının mal olma durumunda, yokluğu tercih edilebilir kişinin sahip olduğu maddi değerler bütünü.
recep beyin mal varlığı halkın mal varlığının azalması ile orantılı olarak artmıştır. şirketleri büyümüş ve yanındaki dalkavuklarında mal varlığı büyük oranda büyüme göstermiştir. iltidarin son çeyreğinin bitimine doğru mal varlığı %200 oranında büyüme göstermesi beklenmektedir.
sanırım tüm türkiye.babasının malı gibi sattığına göre.
akp'ye verilen oyla doğru orantılıdır.
yok.. recep tayyip erdoğan fakirdir. en az fethullah gülen kadar, imf kadar...
rahmi koç "1 milyon doları var" demişti iktidar olmadan.
koyun üstüne bir 7 yıl daha.
karun kadar.
hamdolsun!
recep tayyip erdoğanın parası malı olmasaydı, şu anda malının hesabını tutup, çetelesini yapanlar, onu desteklerler miydi? diye sorma ihtiyacı hissetiğim konudur.

eğer desteklemiyceklerse, recep tayyip erdoğanla bu kadar yakın akraba olma istekleri nedendir? diye düşündüklerim.

Recep tayyip erdoğanın mal varlığı beni alakadar etmiyor, ben yönetimine bakarım onu eleştiririm.

eskiler boşa dememiş;

(bkz: Nazar etme ne olur çalış seninde olur)

sanırım diğer parti liderlerinin çoook çoook parası malı olsaydı, recep tayyip erdoğana sorgu hakimliği yapmaya özenenler, muhalefet partilerinin malına uygun kılıf aramakla meşgul olurlardı.

(bkz: tamam malı var bok gibi var)
(bkz: rahatladığınızı hissediyorum)
(bkz: ama o hala zengin ve başbakan)