bugün

%100 kıro olan ve bundan utanmayanların bile itiraf edemeyeceği türden bir söz.. kim kendini bir pislik yerine koyar ki? illa sikici, karizmatik, bol paralı olmalı bizi anlatması için.. ah ikiyüzlülük sen nelere kadirsin..
hadi bakalım;

(bkz: hayvansın rıza)
recep ivedik tamam kimse ben gülmedim diyemez adamın filmi komik 2.si çıksın onada giderim.

fakat gel gelelim asıl meseleye ''recep ivedik resmen beni anlatıyor'' diyen kişi kızlara karşı sempati kazanmak yaranmak için söylüyordur. böyle bir kıro, ayı, malak tiplemesini nasıl insan kendine yakıştırır. bunu söyleyen kişinin insanlıktan nasibini hiç almamış olması lazım...
resmen gerizekalıyım diyen insan söylemi.
karizmatik, çekici, sikici, sıkıcı bir film olan ıssız adam kadar dillendirilmesede sokaktaki binlerce -hayv-insanın normal yaşantısı ile kabul ettikleri cümle. lakin yüzlerine vurulunca zinhar inkar edip üstüne üstlük "lan öyle insan mı olur amına koyum" diye tepki vermeleri de cabası. kıro olduğu gerçeği ile yüzleşmekten korkan milyonlarca insanın sinema çıkışında "ahaha çok komik lan" diye tepki vermesi ise aynada kendilerini seyretmeyişlerinden kaynaklanıyor.
hayvanlığını canlı kanıt ile tescilleten insanların kurduğu cümledir.
ben bir orangutanım çağrısı..
insanın kendini insanlıktan soğuttuğunu. apayrı bir boyuta attığının ve nasılsa kendini bu duruma kabullendirdiğini bildiren cümledir. kimsenin söylememesi ise pek çok kişinin dileğidir. *
bir cümle. aynısını ıssız adam için kuruyorum.

- çooook.

ömer üründül - cape town - 2010
(bkz: şahin k)
helin avşar'la olan röportajında "gerçek recep ivedik benim" demişti. adam anlatıyor demiyor, benim diyor.
hayvanat bahçesindeki bütün hayvanları içerisinde barındıran, hayvan söylemi.