bugün

recep çetin'in malmö maçında kendi kalesine attığı goldür.

-atma recep din kardesiyiz
-abi çok güzel orta be.
izledikçe gülme krizlerine girdiğim gol. halaya kalkar gibim mübarek.
- recep nabtınnnnnnnn??
- vallaha bilerek olmadı.
beşiktaş taraftarı kızmasın ama çok güzel goldü gerçekten. golü izleyince üzülmüş ama gülmemi de tutamamıştım. recep'te daha sonra "engin kızmasın ama en güzel golüm malmö maçındaki goldü" demiş ve beni yarmıştır.
gordon milne'in hayatımda izledigim en güzel gollerden biri diye nitelendigdigi evlere şenlik gol..
recep'in hatırlanan 2 golünden biridir.
diğeri de isvicreye orta sahadan attığı goldür.
-recep kaleleri şaşırdın olum
-abi valla bizimkiler düzgün orta açamıyo sinirlendim ya
-recep kardeşim ne yaptın sen!!
-sorun diil ...yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı yaw *
-engin abinin o topu tutması gerekirdi.

günahını almayın lan adamın, adam kaleciye pas atmış, suç engin'de.
adamın isminin takoz recep olmasının nedenlerinden biri..
golden sonra süleyman seba kendisine "recep aferin oğlum, herşeye rağmen süper goldü, tanju bile atamazdı" diyerek takıldığı gol.
Recep'in birde isviçre'ye uzaktan attığı bir gol vardıki şahane!.. Adamı hep kötü anmayalım cnm * ...
golu attıktan sonra kurtarmak için kendini parçalayan engine yerde yatarken '' ulan sanki kurtarabilcen'' dediğide rivayet edilir.
maçtan alıntı olarak;
spiker: recep recep recep karşı karşıya sürüyor topu recep receeeeeeeeeeeeeeep vurduuuuuuuu
(spiker susar)
spiker: taaaaaaaaaaç!*
recep'i bugün bile hatırlamamızı sağlayan goldur. tahminim en çok recepin okula giden çocukları ile altın gününe giden eşi üzülmektedir.
rakip takım taraftarlarının lig boyunca "recep gool goool gol" şeklinde tezahürat etmelirine neden olan vakaadır
beşiktaşlıların * unutmak isteyeceği bir gol olsa bu gol için bu kadar espri yapılmazdı... hem recep, hem engin hem de süleyman seba'nın söylemlerindeki üstün zekaya hayranlıkla bakmak lazımdır...

(bkz: kendiyle dalga geçebilen insan modeli)
efendim bu gol, dillere destan bir goldür, resmen görsel bir şölendir. öncelikle şunu belirtmek lazım, bu gol bir rövaşata golü değildir, daha öte birşeydir. recebin havada uçarak o hızla gelen topa voleyi çakması, tanjuyu, rıdvanı geçtim ronaldinhonun, van bastenin, pelenin bile yapamayacağı bir şeydir. golden sonraki tepkiler ise çok enteresandır. Bjklı futbolcular bir kaleye bir recebe bakarak olayı anlamaya çalışırlar. recep ise etrafa attığı sitemkar bakışlarla "naptınız olm siz?" tarzı bir hava yaratmaktadır. kaleci engin ise o mesafeden ve kendi takım arkadaşından gelen bir şuta bile uzanmaya çalışarak aslında ne kadar büyük bir kaleci olduğunu ispatlar. golün güzelliğinin esas ispatı ise golden sonra çılgınca sevinen malmö takımının futbocularıdır, nede olsa onlar atmıştır golü, yada recep atmıştır, yada öyle bir şeydir işte...
(bkz: röveşata)
(bkz: rövaşata)
ilginç bir akrobasi tekniği kullanmıs recep bu golü kalemize atarken hala üzerinde araştırıyorum...yarım vole artı salto karışımı birsey...1 sene uğraşsam topa o şekilde yine vuramam...sizler de...
recep çetin'in "aha bana bi daha böyle orta gelmez ! asıyorum doksana lan !" diyerekten kendi kalesine attığı goldür...
takoz recep lakabının bir nevi intikamıdır. recep çetin, attığı bu golle ne kadar klas bir futbolcu olduğunu göstermiştir.
onu bunu bilmem de, asil kaleci engin de topa bir o kadar guzel ucmustu ki.
ve inanılmaz bir pozisyon.**
güncel Önemli Başlıklar