bugün

moda da sahil de kemal'in yeri nin karşısındaki nargile içilebilecek deniz manzaralı keyifli mekandır.
yıldız tilbe nin back vokalde yer aldıgı gökhan dabak ın ilk albümünün açılış parçasıdır.
sabah kahvaltılarında kızarmış ekmeğin üzerine yakışan tatlı bir gıda
Gülemedim ki hiç
hasta yatağının başucunda
haberi bu yüzden
yoktur annemin
sol yanağımdaki
gamzeden

Komodinin üstündeki
ilaçların sayısı arttıkça
kutularından yaptığım
gökdelenin uzamasına
sevinirdim

Ve bilmezdim
annemin yaşantısındaki
renkliliğin yalnızca
raflarda dizili
kavonozların içindeki
reçeller olduğunu. *
kahvaltıların vazgecilmezi.

(bkz: çilek receli)****
(bkz: bogurtlenli recel)
(bkz: becel)
çeşitli meyvelerin şeker ve su karışımıyla kaynatılarak elde edilen kahvaltılık yiyecek. annemin çilek reçeli yani. yemede yanında yat.
sanıldığı gibi sırf meyvelerden yapılmamaktadır.
yaratıcı türk insanı gülün, domatesin, patlıcanın, hatta hamsinin bile reçelini yapmıştır. çiçekten sebzeden balıktan ilham almıştır.
birisine hiç tatmadığı bir lezzeti tarif edemezsiniz. oysa ki reçel, adını verdiği lezzeti çağrıştırır. birisine reçel dediğinizde çok tatlı birşeyden bahsettiğinizi anlar.

sahibi olduğu lezzeti en güzel tarif eden isimdir reçel.
karpuz kabuğundan yapılanını yedim şillop şillop.
eşek miyim neyim az..
insanı şaşırtan çeşitleri bulunan ( zeytin , domates ve patlıcan beni en şaşırtan türleridir ) kahvaltının vazgeçilmezi , harika tad .
ısıtılmış tereyağlı ekmeğin üstüne en çok yakışan kahvaltı katığı.

depremde ölen minik muhabbet kuşumuzun ismi.
nargilemi tüttürürmekten zevk aldığım, enteresan bir ambiyansı olan modadaki mekan.
(bkz: domates reçeli)
farsça kökenli 'riçal' kelimesinin türkçe ünlü uyumlarına uymuş şekli
elma, mandalina, portakal, greyfurt ve limondan birer tane alınır. sadece elmanın kabuğu soyulur. hepsi cips kadar incecik doğranır. bir ölçü hazırlanan meyve karışımından bir ölçü şekerden üst üste konup, bir gece bekletilir. ertesi gün bir taşım kaynatılır. azıcık toz tarçın eklenir. budur.
modada güzel, sakin bir mekan.
anne kokusudur. şeftalidir, çilektir, incirdir, portakaldır, kayısıdır, eriktir, ahudududur, mistir.
(bkz: incir reçeli)
(bkz: nar reçeli)
(bkz: kiraz reçeli)
(bkz: kayısı reçeli)
(bkz: sarmısak reçeli)
(bkz: barbunya reçeli)
(bkz: fasülye reçeli)