bugün

o makinist bu makinisttir.

görsel

http://www.sozcu.com.tr/2...o-anlari-anlatti-1877652/

izmirlileri bir kez daha kutluyorum. emin ellerdesiniz.
kıblesini bilmeyene kıbleyi öğreten bacımızdır.
hayır benim anlamadığım raylarda namaz kılmak nedir git başka bir yerde kıl her taraf cami zaten.
hata etmiş makinist. orada evine, işine yetişmeye çalışanlar var. salağın birisi kalkıp raylarda namaz kılıyor -ki kıblesi bile doğru değil- ezip geçeceksin bacım. dindar ile şovmen arasındaki farkı hepimiz biliyoruz, hiçbirimiz ne yaptın? diye sormazdık yani.
ezmekten ziyade ezecekmiş gibi yapıp üzerine doğru biraz hareket etseydi iyi olurdu aslında, namaz kılan adamın da itikadının ne denli kuvvetli olduğunu anlardık. ayakları götüne vura vura kaçardı herhalde.
izmirde ne aradığı bilinmeyen provakatör bir çomarın tüm provakasyon çabalarını medeniyet ile etkisiz hale getirmiştir kendisi.
içimizde hala az biraz umut varsa böyle insanlar sayesinde var.
adam olmayanlara adamlığı öğreten her fikre saygılı izmir kadınıdır.
bir gerizekalıya ne olduğunu öğretmiş güzel kadın, şov yapmayın oğlum ibadet yapın.
https://m.uludagsozluk.com/e/36790087/
Konu hakkındaki düşüncelerim yukarıdaki entrydedir. Bir de böyle bakmayı deneyin.

Ayrıca;
Kaza namazı nedir bilmeyenlerin çoğu kaza namazı var cahil demiş. Namaz bilerek ve isteyerek kazaya bırakılamaz. Namazın kazaya meşru sebebi 3 tanedir.
Uyumak, unutmak, muharebe esnasında düşmandan fırsat bulamamak. Bu sebepler haricinde terk edilen farz namazlar zaten bile isteye terk edilmiş olur ve haram olduğu açıktır.
zaten arabayı durdurmuşsun arabanın önünde kılsana? neden tramvay rayına giriyorsun, yani ağır provoke. Müslüman bile değildir o salak belki.
Necâsetten Tahâret

Necâsetten tahâret, vücut, elbise ve namaz kılınacak yerin, -insan kanı ve idrarı, at, koyun gibi hayvanların idrar ve dışkıları gibi- dinen pis sayılan şeylerden temizlenmesi demektir.

Asfalt pis bir yer. Yeşillik alan varken tertemiz bi yer varken neden kılınması sakıncalı bi yerde kılsın?
Ya biraz bakış açınızı değiştirin. Sizin gibi düşünmeyenlere karşı bu kadar acımasız olmayın. Merhamet etmezseniz merhamet bulamazsınız.
(img:#1)
Şu güzelim, doğal amcamız için denmedik laf bırakmadınız. Yaptığı elbette doğru değil. Ama gerek yaşı gerekse doğallığından dolayı alttan alınması gereken bir durum. Elinizde olsa boğazlayacaksınız amcamızı. Yazık yazık. Kendinizi bir sorgulayın.
Raylarda namaz kılan herif Muaviye dinindendir. Kur'an rehberi olsa böyle ahmaklıklar yapmaya ne aklı ne vicdanı izin vermezdi.
Yani,
Aklın ve vicdanın olmadığı yerde Muaviye iblisi iş başındadır.

Makiniste helal olsun.
Olay bütünüyle Şov.
Hiçbir yer bulamadın bari yok kenarındaki boş alanda, kaldırımda kıl namazını. insanların vaktini çaldın, oldu ki birisi hakkını helâl etmedi, ne olacak şimdi?
20 mt yürüse çimler, ağaçlar 500 m. geride koskoca cami. insanın çişi gelse sabreder bu ne densizliktir, bencilliktir. Namaz saatlerine sadık olan insan saatine bakar programını yapar. Ya şov, ya provakasyon, ya da kendini bilmezlik.
''ayran yurekli richard'' nickli yazar konuyu noktalamış üstüne söz söylemeye gerek yok.
Rayda namaz kılan dümbüğe MECZUB denir.

Meczub;
1. Sufism dervish who has been completely carried away by a mystical experience.
2. colloquial; crazy, insane, deranged.

Han, türkçe yazınca anlamıyorlar diye ingilizce yazdım.

Kıblesi bile doğru olmayan birinin kıldığı namaz neyin namazı, kime neyi ispat ediyor bu dümbük diye merak edilmektedir.
Namaz kılmanın belli bir yeri yoktur, bay bayan embesil kardeşlerim.
toplum düzenini işgal edecek şekilde namaz kılamaz kimse. bu ne şovmenliktir ya. Zaten kendisi islamı iyi huylarını almış olsa tramvay yolunu aksattığının farkına varır ve orada o işi yapmazdı. Ah bi de üste çıkmazlar mı deli olmamak elde değil.

Bıktık bu müslümanlardan ya üfff.
namaz kılacak başka yer yok muymuş da rayların üzerinde kılıyor pezeveng.
hala yok "ibadet yapın" yok "kaza namazı öyle olmaz" filan diyenler var. hala rayların üzerinde namaz kılmayı şov olarak görmeyen insanlar var filan. gidin kılın rayların üzerinde, çarpılınca görürsünüz.

çarpılınca derken, allah tarafından değil, hatlardan geçen 1500 volt elektrikten bahsediyorum. adamı raydan kabe'ye uçurur haberiniz yok. manyak manyak işler yapmayın da, gidin namazını yalıtkan ortamlarda kılın.
Ben olsam ezer geçerdim rayın üstünde namaz kılıcak kadar şovmen ve gerizekalıysa yaşamasının önemi yok.
güncel Önemli Başlıklar