1. 1.
  taraf gazetesinin ''hertaraf'' isimli forum köşesinde, deniz gezmiş ve arkadaşlarını ''ulusalcı'' ilan eden yazılarının ardından terfi etmiş, taraf'ın kadrolu köşe yazarı olmuştur.

  bugün, köşeciğinde ''askere gitmeyeceğim'' demiş. ama şöyle demiş ''Bu fikrimin anti-militarizm ya da vicdani red ile de ilgisi yok... Bu bir meşruiyet meselesi''

  (bkz: http://www.taraf.com.tr/yazar.asp?id=78)
  25 -7 ...
  #4065341 :)
 2. 2.
  yalan söylediği bir kez daha kanıtlanmış, sıkı bir sol düşmanı şahıs. anti-emperyalizm konusundaki karşıtlığı artık patolojik bir vaka haline gelen kütahyalı, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında "emperyalizm" ile ilgili sözler söyleyen nejat işler'den yola çıkarak türkiye'deki aydınların genelde "milliyetçi" soslu bir karşıtlığının olduğunu iddia etti. ancak anlaşılan kütahyalı'nın buradaki asıl niyetinin bağcıyı dövmek olduğu nejat işler'in sözlerini çarpıtarak yansıttığının ortaya çıkmasıyla belli oldu.

  http://haber.sol.org.tr/m...etler/mansetalt/7349.html

  moderasyona ek: ifadelerin benzerleri haber sitesinde geçmektedir. haberin kendisinin bulunduğu site ise yasal yönden zorda kalmamış ve yayınlamayı sürdürmüştür.
  19 -5 ...
  #4359362 :)
 3. 3.
  harun tekin ve nejat yavaşlıoğulları gibi iki şahsın sol kimliklerinin ne manaya geldiğini çok iyi tarif etmiş harika yazar. kendisi sol değil ulusalcı-solcu çakma ideolojilerin düşmanıdır.
  11 -38 ...
  #4363996 :)
 4. 4.
  murat belge,baskın oran gibi şahısları örnek almış ama onların kılı olamayacak güdük,uçuk,fantastik yazılar yazan yazarımsı.o faşist bu faşist 68 liler faşist atatürk faşist diyerek herkesi her şeyi faşistlikle yaftalayan hali hazırda hertaraf da yazdığı provakatif 2. cumhuriyetçi yazılar sonrası ahmet altan tarafından kendisine köşe tahsis edilendir.bir de liberal sol diye bir kavram icat etti bu ve bunun gibi zihinler tam komedi cumhuriyeti yahu.ayrıca (bkz: sol) (bkz: liberalizm) (bkz: oksimoron)
  21 -2 ...
  #4372244 :)
 5. 5.
  mor ve ötesi üzerinden başlattığı sanatçıları ağır bir dille eleştirme süreci bülent somay'ın nazik bir dille eleştirisine sebep olmuştur. taraf yazarlarının çoğunun eleştirildiği bu yazı da taraf'ta yayınlanmıştır.

  http://www.taraf.com.tr/haber/23495.htm
  5 ...
  #4372292 :)
 6. 6.
  son zamanlarda harun tekin, nejat işler, nejat yavaşoğulları ve bülent somay a fena halde kafayı takmış taraf gazetesi yazarı.

  öncelikle, nejat yavaşoğullarını, harun tekin i ve diğerlerini savunacak değilim. bundan yaklaşık 2 sene evvel tuncay özkan ın yanında şarkı söylyen nejat yavaşoğulları nı da izledim televizyondan. harun tekin in her taraf ta çıkan yazısını ve barış sanatçıları olarak örnek verdiği grup yorum (hani şu "vur ha vur. mitralyözle vur ha vur." şarkısını söyleyen) örneğini de okudum.

  fakat, bu örneklemelerden sonra rasim ozan kütahyalı ya da pek yanaşamıyorum. "rahmetli kaya haricinde" diye ikiye ayırıyor yazar sanatçıları. hani şu, "kürdüz ölene kadar, kürdüz sonuna kadar" diyen ahmet kaya.

  "pkk lıdır, apocudur" diye yargılamıyorum ama, yazarın yukarıda adını verdiğim yazarları suçlamasının tek nedeni milliyetçilik. e, peki ahmet kaya nın yaptığı nedir? en banal kürçülük-milliyetçilik değil mi? yoksa, "ezilen ulusların milliyetçiliği hoş görülmelidir" tezine mi sığınacak rasim ozan kütahyalı? eğer, öyle yapacak ise 1915 yılında ezilen ulusun milliyetçileri olan talat paşa ve kurmaylarının planı olan ermen techirini hoş mu görecek şimdi?

  rasim ozan kütahyalı düşünürken mi taraf olmuş yoksa taraf olurken düşünmeye mi çalışmış, bu durum pek anlaşılmıyor açıkçası.
  11 -2 ...
  #4412402 :)
 7. 7.
  geçenlerde sinan çetin'in plato film stüdyolarında karşılaştığım ve tanıştığım şahıs. senarist oluyor kendileri. bir espri yaptı kızların yanında, sıcasım geldi! ayrı bir zamanda dövecegim kendilerini, çok ciddiyim.
  14 -1 ...
  #4412412 :)
 8. 8.
  radikal yazari bülent somay'dan saglam ayar yemistir.
  http://www.renkhaber.com/...ina_Fena_Catti_/9601.html
  3 ...
  #4438115 :)
 9. 9.
  hrant'ın ölüm yıldönümünde yazdığı yazı ile, ruh halimizdeki güvercin tedirginliğine ayna tutan yazar.

  http://www.izmirizmir.net...lari/yazi.php?yazi_no=763
  2 ...
  #4545272 :)
 10. 10.
  ilgi çekici komplo teorileri üreten yazar.
  2 ...
  #4738495 :)
 11. 11.
  kurtlar vadisi pusu ile ergenekon terör örgütü ilişkisi hakkında ezber bozan bilgiler vermiş ve beni şoktan şoka sokmuştur. mutlaka okunmalıdır söz konusu röportajı.

  (#4823538)
  4 -1 ...
  #4823164 :)
 12. 12.
  ülke tv'deki sıradışı programında turgay güler'in konuğu olmuş, kurtlar vadisi pusu'nun ergenekon terör örgütü'nun hazırladığı derin devleti şirin gösterme operasyonlarından biri olduğunu iddia etmiştir.
  2 ...
  #4824751 :)
 13. 13.
  kısa yoldan köşeyi dönmeyi, ünlü olmayı becermiş dünkü çocuk.

  gazete adı verilen kağıt parçasından ona buna saldırmayı adet edinmiş.
  hadi bakıyım yavaş yavaş sağdan git para bulursun diyorum başka da bişey demiyorum.
  14 -3 ...
  #4848380 :)
 14. 14.
  kanal t'nin ana haber bülteninde ordudan , kurtlar vadisine ; ergenekondan saadet partisine ; 28 şubattan ak partiye kadar pek çok konuda "okkalı" cümleler kurmuş yazardır.

  teorileri ve sunduğu veriler dikkate değerdir ; cesareti ise takdire şayan...

  halkı ve ak partiyi yeni bir 28 şubat sürecine karşı uyarmış ; saadet partisinin istanbul b.şehir belediye adayına da "ulan" diye başlayıp "siz daha akıllanmadınız mı ki size yapılan darbeyi başkalarına uygun görüp alet oluyorsunuz" gibi cümleler sarfetmiştir.
  6 -3 ...
  #4856661 :)
 15. 15.
  taraf gazetesi yazarı. yaptığı seçim sonrası analizde chp seçmeni değerlendirmesi şu şekilde olmuştur.
  iki tip chpli modeli var

  öte yandan chp nin istanbul ve izmir illerinde başarısı konuşuluyor... Burada dikkat çeken şey hem Aziz Kocaoğlu;nun hem de Kemal Kılıçdaroğlu-Gürsel Tekin ikilisinin hardcore Kemalist chp;li profilinde olmamalarıdır... Daha evvel de yazmıştım. chp teşkilatlarında hep bu iki çizgi mücadele halindedir. Bir yanda atılacak politik adımları ;Kemalizme göre haram mıdır? Helal midir; süzgecinden geçiren bir Kemalist mollalar konseyi zihniyetinde partililer vardır... Bir yanda çoğu kırsal kökenli ve Alevi olan, temel dertleri partiyi büyütmek, chp;nin oyunu maksimize etmek olan, örgütçü nitelikleri baskın hevesli ve girişimci partililer vardır... ilk kısım partililer örgüt içinde sayıca azdır ama çoğunlukla tepe yerleri onlar tutmuştur. Bu tip chp;lilerin devletin yüksek tepeleriyle araları sıkı fıkıdır. Sık sık partiye yüksek yerlerden mesajlar getirirler. partinin ;bu devleti kuran parti; kimliğini sürekli vurgularlar... ikinci kısım partililer ise yurttaşlarla birebir temastadır. ilçe ilçe, kasaba kasaba, mahalle mahalle gezerek chp;ye rey toplamaya çalışırlar. Partinin daha çok ;emekten ve yoksuldan yana; olduğu varsayılan kimliğini vurgularlar...
  http://www.taraf.com.tr/makale/4790.htm
  4 ...
  #4966627 :)
 16. 16.
  Konuşma üslubu çok hoşuma gitmeyen genç taraf gazetesi köşe yazarı. Kemalist bir aileden gelen ancak çevreye at gözlüğüyle bakmayan bir kişi olarak niteler kendisini.
  6 -2 ...
  #4973393 :)
 17. 17.
  hardcore liberal softcore fettullahçı köşe yazarlarımızdan.
  20 -1 ...
  #4976320 :)
 18. 18.
  kanal t de cuma akşamları program yapan yazar. en azından bu akşam yaptı. bugün ki konuğu atilla yayla idi. liberalizmin ne olduğunu, bir liberalin siyasi tartışmalarda nerede durması gerektiğini anlattı atilla hoca.
  rasim ozan kurtlar vadisine bir dönem ayar da vermişti. (bkz: #4975513)
  2 -1 ...
  #4976339 :)
 19. 19.
  hardcore yapan kemalistlerin arasında kalmış ve akabinde seveneleri tarafından şişli etfal hastahanesine kaldırılarak makat kısmından cerrahi müdahale geçrimiş gazeteci. basın gazisidir kendisi. allah acil şifa versin!
  3 -7 ...
  #4976355 :)
 20. 20.
  sol jargonu hatmedip protest damardan üçbeş kelam ederek düşünsel çeşitlilik yaratayım derdinde gibi görünen periferi hakları müdafisi. düz nurcu.
  5 ...
  #4989446 :)
 21. 21.
  bu akşam; haber türk kanalındaki kim haklı programına konuk olmuş taraf gazetesi yazarı. üslubunda, davranışlarında, konuşmasında büyük saygısızlık olan insan. öncelikle eğer bir kişi; herhangi bir gazetede köşe yazarı mevkiine yükselmişse; ona göre ağır başlı konuşmalıdır, davranışlarını ve sözlerini tartışma kurallarına uygun bir halde göstermelidir.

  ancak; bu beyefendi "mahallenin bıçkın delikanlısı" edasıyla konuşmaktadır. karşıt görüşte olduğu konuklara, "sen", "abi" şeklinde hitap ederek veya ciddi bir konunun ortasında, sesli bir şekilde çay karıştırarak ne yapmaya çalıştığı bilinmemektedir. öncelikle izleyicilere daha sonra da aynı programda bulunan konuklara saygısı olmalıdır oraya çıkmış insanın. bu, her insanda olması gereken ve "köşe yazarı" sıfatıyla konuk olunan programda daha fazla dikkat edilmesi gereken ahlak kuralıdır.

  ayrıca; farklı olabilmek adına hiç olmadık fikirler atmak için didinen, yeni bir görüş ortaya atmak için elindekileri de berbat eden insandır. "tam bağımsızlık, tam köleliktir" gibi bir sözü söyleyebilmiş köşe yazarı; tam bağımsızlığın farkında değildir, ya da sokaktan geçerken "gel köşe yazarı ol" denilerek köşe yazarı olmuştur. bununla da yetinmeyerek; insanları o kadar rahat bir şekilde "atatürkçü, avrupa düşmanı, amerika yanlısı türk, faşist devlet" gibi abuk ifadelerle töhmet altında bırakmaktadır, kendince yargılamaktadır.

  kanımca; kendisi mahallesine dönüp, eline tesbihini alıp, köşe başında oturup gelene geçene laf atmalıdır. kullandığı beylik sözler ancak oralarda işe yarar. en azından kendince sükse yapar, etrafında kendisi gibi insanları toplar ve mutlu olur.
  11 -3 ...
  #5005517 :)
 22. 22.
  yaygara yapmaya bayılan atan tutan konuyu çarpıtan sapan saptıran saygısız yazarımtrak insan.*
  11 -1 ...
  #5005636 :)
 23. 23.
  tarafta her taraf bölümüne yazdığı yazılar çok tartışılınca popüler olan ,(gerçi ilk zamanlar intihal olduğu tartışılıyordu ) bir süre sonra kendisine köşe verilen fazla saldırgan yazar. Fazla saldırgan olduğundan doğru şeyler yazsa da tat vermiyor. Televizyonda çok şey söylemek isterken küçük çocuklara benziyor.
  4 ...
  #5005857 :)
 24. 24.
  kanal 7 binasında Alperen Ocakları başkanından dayak yiyen taraf yazarı. medyamızın tolga karel i olmaya aday.
  4 -1 ...
  #5020777 :)
 25. 25.
  yazdığı gazeteye bak sana ne olduğunu söyleyeyim gazetecisi. katıldığı tv. programlarında kimseye fırsat vermemek, karşısındakinin sözünü kesmekle "demokrat"lığını gösteren ukeladır.
  8 -3 ...
  #5020796 :)

kapat