1. 1.
  taraf gazetesinin ''hertaraf'' isimli forum köşesinde, deniz gezmiş ve arkadaşlarını ''ulusalcı'' ilan eden yazılarının ardından terfi etmiş, taraf'ın kadrolu köşe yazarı olmuştur.

  bugün, köşeciğinde ''askere gitmeyeceğim'' demiş. ama şöyle demiş ''Bu fikrimin anti-militarizm ya da vicdani red ile de ilgisi yok... Bu bir meşruiyet meselesi''
  28 -7 ... the richest man in bayburt
 2. 2.
  yalan söylediği bir kez daha kanıtlanmış, sıkı bir sol düşmanı şahıs. anti-emperyalizm konusundaki karşıtlığı artık patolojik bir vaka haline gelen kütahyalı, geçtiğimiz günlerde bir televizyon programında "emperyalizm" ile ilgili sözler söyleyen nejat işler'den yola çıkarak türkiye'deki aydınların genelde "milliyetçi" soslu bir karşıtlığının olduğunu iddia etti. ancak anlaşılan kütahyalı'nın buradaki asıl niyetinin bağcıyı dövmek olduğu nejat işler'in sözlerini çarpıtarak yansıttığının ortaya çıkmasıyla belli oldu.

  moderasyona ek: ifadelerin benzerleri haber sitesinde geçmektedir. haberin kendisinin bulunduğu site ise yasal yönden zorda kalmamış ve yayınlamayı sürdürmüştür.
  20 -5 ... kisil
 3. 3.
  harun tekin ve nejat yavaşlıoğulları gibi iki şahsın sol kimliklerinin ne manaya geldiğini çok iyi tarif etmiş harika yazar. kendisi sol değil ulusalcı-solcu çakma ideolojilerin düşmanıdır.
  13 -42 ... siklopentanoperhidrofenantren
 4. 4.
  murat belge,baskın oran gibi şahısları örnek almış ama onların kılı olamayacak güdük,uçuk,fantastik yazılar yazan yazarımsı.o faşist bu faşist 68 liler faşist atatürk faşist diyerek herkesi her şeyi faşistlikle yaftalayan hali hazırda hertaraf da yazdığı provakatif 2. cumhuriyetçi yazılar sonrası ahmet altan tarafından kendisine köşe tahsis edilendir.bir de liberal sol diye bir kavram icat etti bu ve bunun gibi zihinler tam komedi cumhuriyeti yahu.ayrıca (bkz: sol) (bkz: liberalizm) (bkz: oksimoron)
  24 -3 ... teksastommiks
 5. 5.
  mor ve ötesi üzerinden başlattığı sanatçıları ağır bir dille eleştirme süreci bülent somay'ın nazik bir dille eleştirisine sebep olmuştur. taraf yazarlarının çoğunun eleştirildiği bu yazı da taraf'ta yayınlanmıştır.
  5 -1 ... ferhengnus
 6. 6.
  son zamanlarda harun tekin, nejat işler, nejat yavaşoğulları ve bülent somay a fena halde kafayı takmış taraf gazetesi yazarı.

  öncelikle, nejat yavaşoğullarını, harun tekin i ve diğerlerini savunacak değilim. bundan yaklaşık 2 sene evvel tuncay özkan ın yanında şarkı söylyen nejat yavaşoğulları nı da izledim televizyondan. harun tekin in her taraf ta çıkan yazısını ve barış sanatçıları olarak örnek verdiği grup yorum (hani şu "vur ha vur. mitralyözle vur ha vur." şarkısını söyleyen) örneğini de okudum.

  fakat, bu örneklemelerden sonra rasim ozan kütahyalı ya da pek yanaşamıyorum. "rahmetli kaya haricinde" diye ikiye ayırıyor yazar sanatçıları. hani şu, "kürdüz ölene kadar, kürdüz sonuna kadar" diyen ahmet kaya.

  "pkk lıdır, apocudur" diye yargılamıyorum ama, yazarın yukarıda adını verdiğim yazarları suçlamasının tek nedeni milliyetçilik. e, peki ahmet kaya nın yaptığı nedir? en banal kürçülük-milliyetçilik değil mi? yoksa, "ezilen ulusların milliyetçiliği hoş görülmelidir" tezine mi sığınacak rasim ozan kütahyalı? eğer, öyle yapacak ise 1915 yılında ezilen ulusun milliyetçileri olan talat paşa ve kurmaylarının planı olan ermen techirini hoş mu görecek şimdi?

  rasim ozan kütahyalı düşünürken mi taraf olmuş yoksa taraf olurken düşünmeye mi çalışmış, bu durum pek anlaşılmıyor açıkçası.
  13 -2 ... sadirvan mehmet cadiroglu
 7. 7.
  geçenlerde sinan çetin'in plato film stüdyolarında karşılaştığım ve tanıştığım şahıs. senarist oluyor kendileri. bir espri yaptı kızların yanında, sıcasım geldi! ayrı bir zamanda dövecegim kendilerini, çok ciddiyim.
  15 -2 ... otistikabi
 8. 8.
  radikal yazari bülent somay'dan saglam ayar yemistir.
  4 -1 ... umut sarikaya
 9. 9.
  hrant'ın ölüm yıldönümünde yazdığı yazı ile, ruh halimizdeki güvercin tedirginliğine ayna tutan yazar.

  http://www.izmirizmir.net...lari/yazi.php?yazi_no=763
  3 -1 ... nuhungemisi
 10. 10.
  kurtlar vadisi pusu ile ergenekon terör örgütü ilişkisi hakkında ezber bozan bilgiler vermiş ve beni şoktan şoka sokmuştur. mutlaka okunmalıdır söz konusu röportajı.

  (#4823538)
  5 -2 ... kyuubi no kitsune
 11. rasim ozan kütahyalı Başlığındaki Önemli Entry'ler