bugün

rap müzik hiç bir zaman türkiye'de muhalif olmadığından çok şaşırmaz aklı başında tip. alet olması normaldir.

zaten birbirlerine laf sokup duran tiplerden başka bir güruhu da temsil etmez özelinde, genelinde ise götüne girenden habersiz "nasıl soktu" ama diye debelenen tipolojilerin müziğidir. aman sagopa kajmer depresifi şöhret olamamanın ezikliği ile ceza'ya, ceza gurbettekilere, gurbettekiler de tüm türkiye'ye ayar versin dursun. bir sürü yan tip de cabası. sanki bir oyun lan bu! ben hayatımda bu kadar insanla sorun yaşamadım. bu tipler 3-5 yıllık siklenme tarihinde nasıl birbirlerine girdiler ya? verin paralarını sussunlar. bu rapten de sokak kültürü bekleyen kuş beyinli angutlar da nedir onu hiç anlamadım. aptallar.
olması gerekenin eleştirildiği bir durum. rap müziğin malzemesidir zaten siyaset ,toplumsal olaylar vs. vs.
siyaset kurumuna büyük saygısızlıktır.
saadet partisi arabalarından bas bas fark vaar diye bağıran ceza ile meydana gelmiş durum, ne alaka lan ceza?
ceza'nın 'fark var' parçasına saadet partisinin talip olmasi ve cezanin 'seninle benim aramda kocaman bi fark var' diyerek kapi dişari ettiği olaydir.
rap müzik kurumuna büyük saygısızlıktır.
Grup Yorum'un son albumunde rap tarzi bir calisma gelistirmesine neden olmustur. asil olarak yapilan cirkin siyasete ve zenginlerin iktidarina tepki olarak dogmus bu muzik turunun fasist propagandalara birakilamayacagini soylemislerdir.

http://www.radikal.com.tr...12.2008&categoryid=82
Doğrusudur. Rap, zaten olan sisteme, kurallara karşı gelen müziktir. Yazılır, dinlenir. Güzeldir. Mixi de güzelse tadından yenmez.