bugün

bursa'dan memlekete giderken ankara mamak'da çorum'a giderken sağda (ankaralılar iyi bilir) opet istasyonunda tanık olduğum durumdur.sırada beklerken önde bir range'in olduğu farkettim sonra kendi kendime 'yanlış yere durmuş olmalı' dedim sonra adam yaklaştı pompaya 'fulle' dedi,orda ki insanların 'adama bak range alacak parası var , benzin alcak parası yok' serzenişlerini duyunca ' adam belkide çevrecidir kardeşim niye önyargılı yaklaşıyorsunuz ki' diyerek şaşkınlığımı atmaya çalışmıştım.*
arabanın geri çağırılmasına sebebiyet verecek oğuldur.
(bkz: kuzenim)
benim de birkaç aydır aklımda. ikinci el bir range alıp lpg taktırayım diyorum. atiker falan olabilir. hem az yakar, hem menzilim geniş olur.
abartılacak bir vatandaş değildir. range rover'lar türkiye şartlarında pek pahalı olsa da aslında öyle lord arabası falan değildir, alelade bir suv modelidir. kaldı ki türkiye gibi götümüzden 2 metrelik kazığın eksik olmadığı yerde bile ikinci elleri düzgün fiyatlara bulunabilir. bir ferrari-lpg olayıyla bir tutmayın yani.
hem hesaplı hem kaliteli düşüncesiyle yaşayandır. bir an için hidayet türkoğlu sandım ve ürperdim.
Lincoln Navigator'ına lpg taktıran adamla aynı kafadadır*
Kişisel planlamadan yoksundur.
o değilde ferrariye bi vakit lpg taktırmaya kalktıydı bir türk belçika da mı almanya damı ne. ferrari arabayı geri çekmişti.

--spoiler--
belçika'da yaşayan türk tekstilci, çok benzin tüketiyor diye ferrari'sine lpg taktırmaya kalkıştı. durumu tamirciden öğrenen ferrari, parasını ödeyip aracı geri aldı!.
dünyanın en lüks otomobillerinden biri olan ferrari, sayısız ülkede satılıyor. firmanın müşteri profili belli. lüks otomobile girdiği için fiyatları türkiye'de özellikle yüksek. her parayı veren de ferrari sahibi olamıyor. i̇şte böyle sıkı "satış kuralları" arasında i̇talya'nın dünyada bilinen bir numaralı markası ferrari, inanılmaz ama gerçek türünden bir olay yaşadı. olayın kahramanı bir türk. geçtiği yer de belçika. bu ülkede yaşayan ve tekstil işiyle uğraşan uğur c., iyi para kazanmaya başlayınca kendisine bir ferrari satın aldı. i̇kinci el, 10 yaşında bir ferrari testarossa... ancak bir süre sonra pişman oldu. çünkü kırmızı, alev gibi otomobili çok fazla benzin tüketiyordu. türk işadamının da aklına, anavatanından esinlendiği bir fikir geldi. ferrarisine lpg yani otogaz taktıracaktı. soluğu hemen bir oto tamircisinde aldı. gent kentindeki tamirci, yakın bir türk arkadaşıydı. aracı inceledikten sonra tamirci türk lpg tankını nereye takacağını bulamadı. bunun üzerine belçika'daki ferrari merkezini aradı. duyduklarına inanamayan yetkililer, "siz aracı teslim alın. biz hemen geliyoruz" dedi. ve yetkililer hemen aynı gün soluğu söz konusu tamircide aldı. böyle bir olayı ne duyduklarını, ne de gördüklerini söyleyen ferrari yetkilileri, bu olayın şirket prensiplerine temelden ayrıkı olduğunu söyledi. şirket yetkilerine dayanarak da türk işadamı uğur c'nin ödediği 145 bin euro'yu vererek ferrari'yi geri aldı
--spoiler--
bir hidayet değil.
range'e bir kere para verirsin. dünyanın en pahalı benzinini sürekli almak zorundasındır. görgüsüzlük farklı bişey, cimrilik daha farklı, ama enayilik paha biçilemez.
güncel Önemli Başlıklar