bugün

evden saatinde değil de randevu saatinde çıkmak gibi gerzekçe yan etkileri vardır. tarafımca yaşatılmış, yaşanmıştır. hatta bu hastalığa ismim bile verilebilir (bkz: hastalık isimleri).
her randevuya kaç dakika geç kalınıyorsa saatini o kadar ileri alarak tedavi edilebilecek hastalık.
bu hastalığa sahip olanların, karşı tarafı düşürdükleri durum için;
(bkz: randevularda sürekli bekleyen taraf olmak)
bu hastalığa sahip kişiler çok acilen dayağı yemelidirler. düşüncesiz insanlardır, kişinin ömründen ömür çalarlar.
genellikle kadınların becerebıldıgı hadıse.hele kı sabah saatlerınde bır bulusmaysa sızınle aynı saatte kalktıklarını dusunursunuz ama yaklasık aynı ulasım ımkanlarına sahıp olmanıza ragmen sızden yarım saat sonra otururlar masaya. o anda kendı yeıdıgınız ıctıgınız seyın hesabını odeyıp onun oturmasıyla sızın kalkma anınızı denkleyın kı karızmanıza karızma katın gıdın.
(bkz: procrastination)
http://sozluk.sourtimes.o...asp?t=gec+kalma+hastaligi
toplumumuza göre (aslında evrensel manada da öyledir) çoğunlukla görgüsüzce bi davranış olarak nitelendirilir. aslında çok erken gitmekte hemen hemen öyle değerlenir. genel olarak zamanında ya da en fazla 3-5 dakika önce orada olmanın doğru olduğu söylenir.
tabii şu var ciddi bi iş toplantısıyla arkadaşla sevgiliyle olan randevu ayrışıyor bence. hani iş toplantısında 1 saat sonra ben de teşrif ettim modunda gel(e)mezsin de arkadaş-aile- sevgili fazlasıyla bekletilebilir. zararı yoktur, beni böyle sev seveceksen modunda takılmak zaman zaman sempatik dahi olabilir.
allah aşkına arkadaş-sevgili-aile ne için vardır? bekletilmek için. akabinde sıcak minik bi espri ortam yumuşar, unutulur gider mevzumuz.

edit: ağzımın tadını bozmam mütemadiyen bekletirim. neydi şarkımız? beni böyle sev seveceksen! *
(bkz: o beni beklesin)

not: ben hep bekleyen oldum kardeş.
Hep bekleyen taraf ben olmuşumdur. Takıntım var herhalde geç kalmamaya.
Sinir bozucu birşey. Sonuçta bi saat üzerinde anlaşıyosun o saatte gel arkadaşım. Bende hep bekleyen tarafım evet.
Bu hastalık bir illettir, yapıştığı kişi iflâh olmaz ve hunharca sinir bozar.

iyisi mi, birkaç uyarıdan sonra halâ eski tas eski hamam kişisi ise, yaşamınızdan uzaklaştırın.
Saygı önemli bir ayrıntıdır.
Böyle hastalık mı olur olay yerinden basar giderim dakik insanım ben zamanım kıymetli .
güncel Önemli Başlıklar