1. 91.
  ilgilenirseniz ilk kan (first blood) adlı bir romandan uyarlamadır. Yazar David Morrell. Filmin kitabından fersah fersah iyi olduğu nadir vakalardan.
  ... serefsizimbenmaklimagelmisti
 2. 92.
  Ilk film aslında alt metni olan bir filmdir ama devam filmlerinde "hepiniz bir ben tek" standart aksiyon filmine dönmüştür . Son film ise keşke hiç çekilmeseydi.
  1 ... jardani jovonovich
 3. 93.
  albay.
  joohn.
  ... ruzhan
 4. 94.
  rambo

  Karizmatik adamdır.
  ... aydinoglu vontmarte
 5. 95.
  Gerçek bir savaşçı.
  ... aydinoglu vontmarte
 6. 96.
  Bir asker türü.
  ... jardani jovonovich
 7. 97.
  Müthiş şekilde savaşan asker.
  ... aydinoglu vontmarte
 8. 98.
  vietnam'da agır bir yenilgi ve utanc yasayan amerikalıların uydurdukları sahte kahraman. bizim lise caglarımızda buyuk bıcaklar bu kadar kontrol altında degildi ve tablacılarda bile rambo bıcagı diye turtıklı komando bıcakları satılırdı hem de deri kılıfıyla birlikte. hepimiz rambo karakterini yenilmez sanırdık oysa amerikalılar portakal gazından tutun napalm bombalarına kadar her seyi denediler ama vietnam'a diz cokturemediler. savas 23 yıl surdu binlerce amerikan askeri olduruldu bir cogu vietnam sendromu denilen psikolojik travmaya dayanamayıp intihar etti.
  ... abaninaltindakisopa
 9. 99.
  rambo filmini detaylı izlemeyenlerin yenilmez sanardık diye bok attığı kahraman... rambo yenilgi üzerine uydurulmuş bir kahraman değil... rambo viyetnam yenilgisinin ete kemiğe bürünmüş hali...

  rambonun harita gibi vucudu viyetnamda gördüğü işkenceler... rambonun ölen sevgilisi... viyetnamda amerikada yaşama vaadi ile casusluk yapan bir viyetnamlı... rambonun görevi ise savaş bitmesine ramen teslim edilmeyen savaş esirlerini kurtarmak... ortada bir yenilgi var ve filmin her sahnesi bize bunu hissettiriyor... helikopter sahnesinde bile... ok sahnesi de dahil... rambo tüm viyetnama değil basit bir kampa saldırıyor sadece ve bir özel kuvvetler askeri için acemiler ile dolu bir kamp çocuk oyuncağı dır... (esir kampları savaş gerisinde olur ve acemiler eğitimlerini o kamplar da sürdürür...)
  ... uzay muhtari
 10. 100.
  Rambo ilk kandır filmiyle senaryosuyla müziği ile ticarileşmiş Rambo 2- 3 -4- 14 değil. .
  ... vigilante8