bugün

sahura davul ile uyanmak.
içki perhizi.
Oruç tutan yobazların açlıktan sözlükte fazla olmamasıdır.
işyerindeki tiplerle yemeğe çıkmamak. Gerçi bu sefer de iftarı birlikte yapalım diyenler olabiliyor.
yağmur, ramazan pidesi, bitince gelen bayram, beraberlik, kalabalık sofra, mis gibi iftar yemeği, bereket, kılanlar için teravih, oruç tutanlar için sahur.
Bayramı net.
iftar vakti yaklaştığında oluşan ulvi atmosfer.
Ramazanın ruhu başka. Yemeği daha bereketli sanki.
iftara kalan dakikalari saymaktan sahurda ramazan davulcusunu beklemeye kadar saymayacağım bissuru güzellik var.
şirket oruçken yemediğimiz yemeğin parasını veriyor.
iftar sonrası yakılan sigaranın yaptığı kafa.

sırf bu yüzden oruç tutan arkadşım var benim.
insanın sanki ruhu da arınıyor, zaten ramazan başladığı gün nedense hava bile değişiyor bu benim için manevi bir his. sakinlik geliyor, akşam oluyor tam iftar saati kuşlar cıvıldarken ezan sesi.. yemek bile ağır geliyor, o gündüz aldığın ne varsa geceye kalıyor, çayı eline alınca o ilk yudumundaki çayın tazeliği, sanki ramazan ''her şeyin değerini bilme'' ayı.
görsel
Şu tipleri görüp Kendimi zeki hissetmekten hoşlanıyorum.
yaz aylarına denk gelmesiydi. Eskiden ne güzel sahur vaktini çatıda arkadaşlarla sohbet şeklinde beklerdik. Şimdi ramazan gitgide daha soğuk havalara denk gelecek.
ramazan pidesi.
iftar ve bittikten sonraki mübarek bayramdır.
iftar, sahur, sahurdan sonra internette dini şeyler paylaşmak.

iftardan sahura kadar uyanık kalmak.

güzel yanlarıdır.
Bolluk, bereket.
Sadece pidesi güzel.
Pide + eski kaşar + fruko üçlemesi.
iftara 1 saat kala trafik kavgaları.
Her yerde hevesli ve heyecanlı insanların olması, bazı hazırlıklar yapılıyor olması bence en güzel yanı.
beklerken pidenin güzel kokusu.
ramazanın en güzel yanı bence son yarım saati.
Oruç tutmayan/ tutamayan özel sektörler çalışanları için, ekip arkadaşları iftar açarken mükemmel bir mesai ve ek gelir fırsatı çıkıyor.