bugün

sevap point yapmamıza yardımcı oluyordur.
sabırları zorlamaktadır.
niyetli yazarlardan bol bol eksi ve hakaret dolu özel mesaj alması muhtemel yazardır.
tiz vurun kellesini yazarıdır. iftarda canım kelle paça çekti de ..
*· (bkz: yogurtlu yahni)nicki ile de uyumlu.
(bkz: terbiyesiz)
yok edilmesi gereken ihsan tahsin kıvamındaki yazardır.
inançlarını yaşayan insanlarla dalga geçenler, oruç tutmaktaki amaçlarından birisi
insanın nefsini sınamasıdır. oruç allaha hiç bir şey kazandırmayacak olan bir ibadettir. oysa oruç tutan insan açlığın ne olduğunu hissedip aç olan insanların halinden anlar da belki karnını bile doyuramayan insanlara yardım eder. burda kimsenin inançsızlıklarıyla başkalarının inançlarına saygısızlık etmesi için sebep yoktur.
öbür dünyada muhakkak sorgu sual edilecek yazardır. *
"ibadetin zoru daha mübah, daha sevablıdır" cihetiyle inkişafa devam eden mürşittir.

(kaşar hz.)
(bkz: ibneliğin daniskası)
günahı alınan yazardır. o sadece "insanlar onları görsün ama sabretmeye devam etsinler ve sevapları artsın" diye düşünür.

(bkz: pollyanna)
kendisine aferin deyip basarilarinin devamini dilemek istiyoruz. muhtemelen ne yaptiginin farkinda degildir. allah kimseyi aclikla imtihan etmesin.
çocuk ruhlu bir yazardır. ancak sanki bundan alınmak da , gaza gelmek de biraz çocukcadır. hatta orucun anlamını da gölgede bırakmaktadır. *
şimdi burada isim verip kimseyi rencide etmek istemiyorum ama, inadına inadına pide çeşitlerinden yaprak iskendere kadar binbir çeşit menüyü hem de ramazanın birinci günü sol frame döktürüp insanı günaha sokan yazar modelidir. evet burada açıkça söylüyorum; ateizme hizmet etmektedir. olan var olmayan var, bulan var bulmayan var be. (bkz: oruçluyken asabi olan insan modeli)