1. 1.
  şimdi burada isim verip kimseyi rencide etmek istemiyorum ama, inadına inadına pide çeşitlerinden yaprak iskendere kadar binbir çeşit menüyü hem de ramazanın birinci günü sol frame döktürüp insanı günaha sokan yazar modelidir. evet burada açıkça söylüyorum; ateizme hizmet etmektedir. olan var olmayan var, bulan var bulmayan var be. (bkz: oruçluyken asabi olan insan modeli)
  4 -6 ... antilopyawrusu
 2. 2.
  çocuk ruhlu bir yazardır. ancak sanki bundan alınmak da , gaza gelmek de biraz çocukcadır. hatta orucun anlamını da gölgede bırakmaktadır. *
  2 -1 ... ramorin
 3. 3.
  kendisine aferin deyip basarilarinin devamini dilemek istiyoruz. muhtemelen ne yaptiginin farkinda degildir. allah kimseyi aclikla imtihan etmesin.
  1 -2 ... spiritualized
 4. 4.
  günahı alınan yazardır. o sadece "insanlar onları görsün ama sabretmeye devam etsinler ve sevapları artsın" diye düşünür.

  (bkz: pollyanna)
  1 -1 ... seyir
 5. 5.
  (bkz: ibneliğin daniskası)
  2 -2 ... king
 6. 6.
  "ibadetin zoru daha mübah, daha sevablıdır" cihetiyle inkişafa devam eden mürşittir.

  (kaşar hz.)
  4 -3 ... bl
 7. 7.
  öbür dünyada muhakkak sorgu sual edilecek yazardır. *
  2 -2 ... fayaka
 8. 8.
  inançlarını yaşayan insanlarla dalga geçenler, oruç tutmaktaki amaçlarından birisi
  insanın nefsini sınamasıdır. oruç allaha hiç bir şey kazandırmayacak olan bir ibadettir. oysa oruç tutan insan açlığın ne olduğunu hissedip aç olan insanların halinden anlar da belki karnını bile doyuramayan insanlara yardım eder. burda kimsenin inançsızlıklarıyla başkalarının inançlarına saygısızlık etmesi için sebep yoktur.
  2 -1 ... dragonhead
 9. 9.
  yok edilmesi gereken ihsan tahsin kıvamındaki yazardır.
  1 ... portnoi
 10. 10.
  (bkz: terbiyesiz)
  1 -1 ... avarotti hz