bugün

aç ve susuz insanların karşısında bu tür bir davranış savunulabilir değil. Oruç tutmuyorsanız bile gidin daha sakin bir yerde için suyunuzu.
insanı huzursuz eden bir durumdur . Sağlık sorunları olan insanlara bir eziyettir çünkü su içmek isteyen hasta bir birey su içmek isteyip etraftakileri rahatsız etmekten korktuğu için çok zorlanacaktır . Yinede bu durumda çok kendini kasmaya gerek yoktur için suyunuzu .
bunu mecbur kaldığı için değil zevk aldığı için yapan kompleksli insanlar yaşar aramızda.
Saygısız insan işidir. Evet.
Burası Türkiye köşe başında tutup s.kilmeniz gayet olası. ilk dayak piyangosuna yaklaştığınıza delalettir.
bunu inanışı gereği ibadetini yapan insanlara sırf eziyet olsun diye yapan hastadır. ama su içti diye saldıran da çomarın tekidir. oruç/ibadet böyle şeyler değil aq.
Yanlis bir eylem.
yahu başkası için ben niye yaşam standardımdan ödün vereyim ki?

ezan ya da kilise çanı da beni rahatsız ediyor, madem bu kadar saygılı bu inananlar, benim neden konformu bozarak kul hakkına giriyorsun?

uykusu hafif olan birisiyim, o sikik ramazan davulcusundan ötürü her gece uykumdan olmam konusunda da iki kelam etseniz mesela?

ister yer ister içerim, kime ne?

dayanamıyorsan dışarı çıkma banane amk?

(bkz: çok da sikimdeydi)
Biz bu odunluklara alıştık. Isterseniz sofra kurun sokağa. Başımı çevirir geçerim. Utanması olmayan istediğini yapar.
Ramazanda ben tek ayak üstü dikilirken önümden pıtış pıtış yürüyüp geçen müminlerin yaptığı saygısızlığa benzer bşr saygısızlık yapan tiptir.

Efendim şahsen patates dinindenim ve de dinim her ramazanda sokağa çıkıp, akşama kadar tek ayak üstünde dikilmemi buyuruyor. Durum böyleyken başka bir dine mensup müminlerin yaptıkları reva mı?
Normal bir eylemdir. insanların gözünün içine baka baka değil de daha sakin bir ortamda içilse iyi olur.

Ben oruç tutmam, susadığımda da sakin bir ortamda suyumu içerim.. Kalabalık ortamdaysam, su içtiğimi göstermemeye çalışırım.. Millet oruç tutuyor diye susuz kalacak halim de yok. Oruç tutana saygımız var, oruç tutmayana saygı yok.. Kaç kişi dayak yedi bu yüzden. Boş boş mağduriyet çıkarmayın yani.
Erzurum Konya Gümüşhane Rize gibi yerlerde muhtemel dayak yersiniz.
bizde farketmiyor / teflon adana'dan bildirdi.
Hiç sorun değil. Baksin keyfine...
Zaman gelecek biz içeceğiz lıkır lıkır, onlar iç çekecek.
zevk için değil de doğal olarak yapılıyorsa normaldir.
Şehir farketmeksizin dayak yeme ihtimaliniz yüksektir.
yahu bırakın insanlar ne isterlerse yesin içsin.Dönerci de yemekhanede çalısan adam ne yapsın.o da herkesımı dövecek sabır edıyor adam sızde edın.