1. 1.
  simdi efenim tanımımızı yapalım: ramazan ayında dini bütün kızımızın muayyen günü geldiğinde oruca ara verme moduna gecmesidir.

  oncelikle kadin erkek ilişkilerine cok farklı bakış açılarına sahip kızlarımızın olması, aynı toplumda yaşamamıza rağmen sonuçlardaki değişkenliğin bir göstergesidir. kızlarımızdan bazıları ilişki denilince yaşanan paylaşıma vücutlarını sokmazlar, tabi bu bir seçimdir bişey de diyemezsin, bazıları istediği gibi kuralsız yaşamayı tercih eder, ama ilginc olan bazıları ise dini gorusunden kaynaklanan bir zorlamadir, kızımızın dogası geregi yasamak istedigi duygular kendi aile toplumunun yarattiği ahlaksal bir kısıtlamanın arasında kalır. baslıgın sozunu ettigi kiz modelimiz bunlardir.

  ramazan ayında dini gorusu nedeniyle erkek arkadasiyla birlikte olmayi reddeden kizimizın, regl halindeyken oruc yükümlülüğünden muaf olması nedeniyle gecici bir serbestlik hissine kapilarak istediklerini gerceklestirme imkanının verdigi mutluluk hissidir mevzu bahis olan!

  hayatı boyunca ikilemler arasına sıkısıp kalmaya mahkum bir kizdir!
  2 -2 ... nobran ne ya
 2. 2.
  (mesaj trafiğinden alıntıdır)

  - neslihan müjde * cumartesi günü buluşup çanta bakabiliyoruz!

  + ciddi misin? oldu mu?

  - valla oldu.

  + tuçe süpersin abi ya, zamanlama harika

  - :D

  (bkz: based on a true story)

  edit: anlattığım diyalogda orjinal haliyle kullanılan '' * '' ifadesini * şekline dönüştüren moderasyona teşekkür ederim; böylece sözlük formatı kurtulmuş oldu. zaten haberimiz de yoktu msn smiley'lerini sözlükte kullanamayacağımızdan. *
  ... saylon muzaffer
 3. 3.
  an'ı düşünen kızdır. çünkü oruç tutamadığı günleri sonradan telafi etmesi gerektiğini düşünmemektedir.

  (bkz: bir düşün)
  1 ... fennibilgici