1. 1.
    geçtiğimiz ramazan yaşadığım sürreal durum.

arkadaşın babası meyhane işletiyor. benim babam da her ramazan bir hatim indirir. bu ramazan gözlerim eskisi kadar iyi görmüyor, iri harfli bi kuran bul bana dedi. yeryüzüne inmiş bütün kitapların bulunduğu cağaloğlu'na gittim, harfleri iri olduğu için ebatı bayağı kutsal bi kuran aldım. vapurla geri dönerken babası meyhaneci olan arkadaş aradı. nerdesin dedi, vapurdayım dedim, hah iyi dedi, acil meyhaneye gel. tamam diyecekken aklıma kuran geldi. şimdi buna elimde kuran var desem bi şey olmaz filan der diye başka bir bahane bulmaya çalışırken " babam fenalaştı. ambulansla hastaneye kaldırıldı, peşinden gitmem lazım " dedi, bulmaya çalıştığım bahaneyi kaybettim. babası sık sık fenalaşırdı.

meyhanenin olduğu ara sokaktaki kuruyemişçiye girdim. abi bu dursun burada, yandaki meyhanedeyim, birkaç saate alırım dedim, önüne koydum, adamın tuhaf bakışları eşliğinde çıktım gittim.

arkadaş meyhanenin önünde bekliyordu. nooldu lan geçmiş olsun falan diyecekken bu 'gel gel, bunu görmen lazım' deyip içeri girdi. takip ettim. meyhanede beş buruşuk ihtiyar bir adamı araya almış haharo hihiri gülerek sohbet ediyorlardı. arkadaş kolumdan tuttu yanlarına oturttu. lan hani baban fenalaşmıştı dedim, dur dur asıl sen fenalaşacaksın deyip ortadaki ilgi kaynağına ' ramazan abi, peki sen nasıl gay oldun?' diye sordu. adam soruyu soran benmişim gibi bana bakarak:

- bizim mahallede bi kız vardı. hem çok güzel hem çok kaşar. bi de ali rıza vardı. hem çok çirkin hem çok abaza. bi gün ayak üstü laflarlarken bunla, baktık o kız geçiyor. ali rıza dedi ki, ulan ben bu kızı sikicem, kafaya koydum. bende dedim ki, sen o kızı sik, gel üstüne bir de beni sik. ali rıza sen git kızı sik, iyi mi?

kahkaha bombası patladı. ağlıyorlar mı gülüyorlar mı belli değil. ben hala olaya dahil olamadım. arkadaş ufak spoilerlar veriyor, olum ramazan abi müezzin, ee diyorum, meyhanede gay bir müezzin var diyor ve gülmeye devam ediyor, üstelik çok komik lan dedikten sonra ramzan'a dönüp 'ramazan abi, şu pankartta yazanı bir daha söylesene' dedi, ramazan gay şivesiyle 'gayleri pembe kurşunla mı öldürürler sevgilim' deyince ikinci bir kahkaha bombası. derken arkadaşın henüz fenalaşmamış babası teybin tuşuna bastı ve ahmet kaya fasso nejdet çalmaya başladı. bunlar kalktılar ayağa, hepsi bir ahmet kaya edasıyla şak dirina nirinom da şaka şuka dirinarinom. ama nasıl böyle, kıvrılarak eller sallanıyor, havaya tokatlar atılıyor, dünyadaki eğlence oranının yüzde yetmişi o meyhanede karşılanıyor. he, bi de bunlar içki içmek için ezanın okunmasını bekliyorlar bak. derken baş ahmet kaya, arkadaşın babası, elinde mikrofonla ahmet kaya’ya playback yaparken meyhane dj’yi gibi, fenalaşmasın mı? keşke fenalaşmasaydı. aldık bunu attık arabaya, ağzını hayıra açmadın felan söylenerek götürdük hastaneye, serum taktılar, arkadaş dedi sen meyhaneye git, kapat ben senden anahtarları yarın alırım.

geri döndüm geldim tam içeri girecekken baktım kuruyemişçi kapalı, aha da kuran gitti, neyse artık yarın uğrarım deyip içeri girdim, baktım bir kuran sesi. bayağı raconuna göre okunuyor, yanlış yere mi geldim deyip kafayı dışarı çıkardım ‘mücadeleye devam restoran’ tabelası oradaydı. tekrar içeri girdiğimde bizim gay müezzin açmış kocaman kuranı masaya, etrafında şürekası, iftarlarını yapmış, rakılarını içmiş kuran okuyorlar. müezzinin sarhoş haliyle tecvid kurallarına uyması komik geldi ve gülmeye başladım. dayılardan birisi bana dönmüş, sanki absürd olan benimkiymiş gibi parmağı dudaklarında hişş diye sus işareti yapıp kaş çatıyor. manzarayı algıladıkça kahkaham büyüyor. meğer kuruyemişçi iftar için dükkanı kapatacakmış, içinde ne olduğunu bilmediği poşeti getirip meyhaneye bırakmış, bizim müezzinde açıp kuranı görünce eski alışkanlığı başlamış okumaya. böylelikle resim çizilmiş; ramazan’da meyhanede gay bir müezzin kuran okuyor. zar zor kendimi toparlayıp kuranı çektim ellerinden, öptüm üç kere ve anlıma koyarak orjinal formuna geri döndürdüm. dinde reform. dedim elektrik prizlerinden uzak durun bir mühlet, çarpılacaksınız. kapattım meyhaneyi. babama anlatmadım olanları. anlatsam o kuranı okumazdı dinden çıkmış bu diye ahahhah ulan neyse şehadet.
    1 -2 ... yorgun freeman
  2. 2.
    (bkz: afyonlu katolik gay taşfırın ustaları)
    1 ... lucius vorenuss
  3. 3.
    Orucunu icki ile acmali. Hacca haram para ile gitmeli. Yslan soyleyip dorulugu nasihat etmeli buntur kisiler.
    ... rebel12