bugün

ramazanın başlamasıyla birlikte en çok tartışılan konulardan biride bu mübarek ayda içki içenlerin nasıl hesap verceği üzerine. akşam büfeden kırmızı tuborg aldığımda hesabı peşin olarak ödemiştim ama bu neyin hesabı acaba....
herkese renkli günler
kredi kartıyla olabilir.
(bkz: #13960241)
bunların vereceği hesap mesap yoktur direkt cehenneme atılacaklardır.
Peşin ödemiş olabilirler. Taksite bölmüş olabilirler. Çeki var senedi var. Uyarlıyorum; dinsizin içkisi dincinin çenesini yorarmış.
11 ay boyunca full time günah işleyenler mi soruyor bunu? tatava yapmayın gençler allah değilsiniz.
"Normal ayda içtiklerinin cezasını çektiler de ramazandaki kaldı" dedirten soru.
lan...
hic dusunmedim ben bunu
kadir gecesinde mi neydi o
heh işte o gun farkinda yokken icmisim
bayramlarda icmisim
mekkenin fethinde bile icmisim .

yanar miyim müdürrrr??
alman usulü.

yok öyle her şeyi ben ödeyeyim, hep birlikte içtik.
- kanka gelsene bize, içiyoruz, kalabalığız.

+ olmaz abi, ramazandayiz.

- tamam, o da gelsin be olm.

**

Size ne lan benim vereceğim hesaptan? Sizin cennet şartları hazır mı hem lan bakiim? Herşey tam mı?

Daha yaşıyorsunuz bi de, devamı var bunun, günah her yerde, dikkatli olun.

Hadi siktirin gidin şimdi.
Diyanet yeni bir açıklama :
Kredi kartına 12 ay taksitle hesap ödenir derse hiç şaşırmam.
(bkz: bedelini ağır ödeyecekler)
kuran a bakıyoruz, aa böyle bir hüküm yok. yani ramazanda içersen günahı şu kadardır filan denmemiş. peki sen neden allah rolüne soyunuyorsun. sen hangi kafayla ramazanda içmenin diğer günlerde içmekten farklı olduğunu söylüyorsun. sen kendin bir din yarattığın için olabilir mi?
bizi ilgilendirmez. kendi hesabımız bitti elinki kaldı.
Verdim ki ben o hesabı. Yamulmuyorsam karttan çektirmiştim. Zaten hesap ödemeden çıkmama müsaade etmezlerdi ki. kafam da baya güzeldi önce ayıltana kadar döverlerdi sonra bulaşık yıkatırlardı.
Sarhoş kafayla bizleri hesaba çekenlerin sorunudur o.
Siktir deli.