1. ?.
  ANTALYA'da dün sabah darp edilmiş halde cesedi bulunan 44 yaşındaki Ünal Topel'in katil zanlıları yakalandı. 4'ü lisede okuyan 5 gencin, Ramazan'da içki içtiği gerekçesiyle Ünal'ı döverek öldürdüğü ortaya çıktı.
  Muratpaşa Mahallesi'nde dün saat 08.30'da, kafası ve vücudunun çeşitli yerlerinde darp izi olan bir erkek cesedi bulundu. Taş ve sopalarla vurularak öldürülen kişinin Ünal Topel olduğunu belirleyen Antalya Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri, cinayet zanlısı olarak 4'ü lisede okuyan 5 genci gözaltına aldı.
  Sorgularında cinayeti itiraf eden B.K., Ş.Ş., M.Ö., V.T. ile R.A., Ramazan ayında içki içtiğini gördükleri Ünal Topel ile aralarında önce küfürleşme geçtiğini, daha sonra kavga ettiklerini ve sopallarla dövdüklerini kaydetti.
  5 genç, ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
  kaynak: http://www.milliyet.com.t...06/10/05/son/sontur09.asp

  edit:
  antalya gibi bir yerde olması ayrıca düşündürücü. Ramazan boyunca gelen turistleri de vurmak mı lazım? Bu arada adamın günahından sana ne? Seni rahatsız etmiyorsa içebilir. Hadi diyelim rahatsız da etti, öldürmen mi gerekir? Neden hep ölüm, neden hep linç? Ve sen o adamı öldürürken belki 100 kat fazla günah işlemiş olmuyor musun? işte yobazlık budur.
  7 -1 ... goksunv
 2. ?.
  insanların içlerindeki öküzü çıkartmaları için bahane aramasına yol açmış durum
  ramazanda cinayet işlemek bu 5 gerzek bünyeye ne kazandırdı ayrıca sormak gerekir. sorduktan sonrada bunları linç mi etmek gerekir yoksa sabaha mı bırakılır siz uuserlara kalmıştır.
  2 ... scarlet
 3. ?.
  elim bir olaydır. yalnız lütfen hayvanları bu adamlarla benzeştirmeyin. hiç bir hayvan gerekmedikçe (hayatta kalmak) başka bir hayvanı öldürmez...
  1 ... karga
 4. ?.
  antalyada bir örneğinin dün sabah yaşandığı 'hemde katil zanlıları liseli veletler' saçma sapan hadise.
  ... hop tereyagli balli tarak
 5. ?.
  (#22984)
  neyzen tevfik gereken cevabi yillar once vermis bunlara.
  fakat bizim de toplum olarak bu insanlara dini dogru duzgun ogretip boyle geri zekaliliklar yapmalarini onlememiz gerekiyor zira * simdi bu salaklar adam oldurmenin icki icmekten kat ve kat daha buyuk bir gunah oldugunu bilemeyecek kadar dinden uzaklar.
  ayari aldiktan sonra gelen edit: siir neyzen tevfigin degilmis.
  1 -1 ... sivrisinek
 6. 16777213.
  Yozlaşmanın geldiği son nokta demek istiyorum, ama içimden bir ses daha kötüleride olacak diyor * ya kardeşim ne bu kin? ne bu nefret? veya amacınız ne sizin? bu yaptığınız insanlıkla bağdaşmıyor, müslümanlıkla nasıl bağdaşsın? dinimiz kardeşlik dini, temizlik dini, barış dini, ilim dini... böyle bir vahşet dini değil, ayrıca bunu yapanların ramazan dışında her gece kaç rakı götürdüğünüde merak ediyorum. şimdi gelsin polat abi kurtarsın memleketi içine soktuğu durumdan *, hayır başta bende beğenerek izledim o diziyi, hatta çıksa yine büyük bir ihtimalle izlerim, ama birisi bu cahil milletimize onun bir dizi olduğunu, gerçek olmadığını an-lat-ma-lı. dizi kardeşim o dizi. öyle kendi vatandaşını asmakla kesmekle olmuyor. mafya olarak bu ülke kurtarılmaz.*
  -2 ... delismen
 7. 16777214.
  ramazana rastlamayan aylarda içki içmeyenlerin öldürülmesi ile sonuçlanabilecek; hoşgörü kavramından uzak, kriminal beyinlerin eylemi.
  ... kenjin
 8. 16777215.
  (bkz: egitim sart)
  1 ... butch coolidge
 9. 0.
  ulkemizde normal karsilanilan durumdur. Zira sadece ramazanda degil her zaman insanlarimiz biribirini yemektedirler. Ramazanda oldugu icin olay fazla duyulmustur.
  1 ... ferbay
 10. 1.
  böyle bir durum için bile "ama o da bizim inançlarımıza saygılı olsaydı, etme bulma dünyası, hayvan içmeyiverseydi bir ay" gibi pespaye, örümcekleşmiş, iğdiş edilmiş bir düşünce doğacaktır bir süre sonra. (bak entry girilecektir demedim moderasyon)

  aha o düşünceyi üreten beynin taaa orta yerine sıçayım.
  4 -1 ... deep