bugün

sigarasızlıktan gözü dönmüş oruçlu insanlara eziyet eden bünyedir. millet sigara görse yiyecek hale gelmiş sen dumanını yolun ortasında tüttürüyorsun. bir de o duman oruçlu insanları fena halde rahatsız ediyor.
benim bu insan.

günde 3 paket içen bünyenin sokakta yarım saat geçirmesi demek en az 2 tane sigara içmesi demektir. kimse kusura bakmasın ama oruçlu insanın önünde su içmedikten sonra bunlar hep bahane gibi geliyor bana. eziyetmiş. tutma kardeş o zaman?
sanane arkadaşımdır.
(bkz: herkes kendine müslüman)
Şahsen Benim gözümded diğer vatandaşlardan farklı değildir. islamın 5 Şartından sadece birisidir. Nasıl ki Namaz kılmak islamın şartıysa oruç tutmakta aynıdır. Size hiç bir kimse ramazan ayı dışında namaz kılmıyorsun diye gözünün içine bakmıyorsa sizinde oruç tutmayan bir insana karşı bir tutumda bulunmanız manasızdır. Bu tamemen kişisel bir irade meseledir. Birde anlamadığım nokta insanların sigara konusunda tutumuna, Bende 16 saat kadar oruçlu duruyorum. Fakat yanımda birisi sigara içtiğini gördüğüm de ya yanımda içtiğinde beni değil sigara etkilemek aksine tiksindiriyor.
tutanın tutmayana saygı duyması gerektiği gibi tutmayanda tutana saygılı olmalıdır. bok yemenin alemi yoktur. gitsin bir köşede içsin sigarasını suyunu..
oruç tuttuğum zaman isterse baş ucumda içsin canım zerre kadar çekmez sigarayı. * tek aradığım sudur. bugünde sınavlarım dolayısıyla 2-3 gün ara verdim oruca, tutmuyorum. en büyük örnek kendim olduğum için fosur fosur içiyorum insanlara çok yakın temas halinde olmadan uzak köşelerde. işin özeti herşey yine beyinde bitiyor sigara falan hikaye yani.
Dumanı yiyecek veya içecek addedecek kadar yobaz kafalara iyi bir mesaj vermektedir.

Yahu 1400 yıl önce sigara mı vardı? Keza sigara karın doyurur mı, susuzluğu bastırır mı? Keza o zamanlar iftara doğru yemek hazırlayanlar ocağın dumanını bol bol içlerine çekmiyorlar mıydı?

Bu soruların cevapları belli olduğuna göre, siz ramazanda sokakta sigara içeni değil, ramazanda sigara içme yasağının neye dayandırılarak konulduğunu dert edin.

Allah "içimize duman da çekmeyin" demeyi unutmuş da unuttuğunu şerikleri mi tamamlamış? Sizi gidi müşrikler sizi...
Ya aq dün dayının biri geldi sigara içiyoruz diye arkadaşımla bana demediğini bırakmadı, şu amınakoduğumun hendeğinde bir tane düzgün insan yok..
her gün pöfür pöfür içerek gerçekleştirdiğim eylem, gerçekten çok yazık...