bugün

önümüzdeki 10 yılda yaz aylarına gelen karabasan günleri.
oruç tutanların ana avrat, allah kuran düz gidecekleri zor günler.
okullarda, özellikle üniversitelerde kimse oruç tutmadığı için öldürülmeyecek; çünkü okullar tatil olacak. bu, sevindirici haber.
kaygılandırıcı haber ise: sanki birileri için oruç tutuyormuş gibi sağa sola saldıranlar çıkacak; vay niye su içtin, sigara içtin, yemek yedin, kıl tüy, yapağı yün...
malum, hava sıcak; günler, uzun.
oruç tutmayanların bütün duyargaları açık olsun; antenler son hızla çalışsın çünkü bir saldırıya uğrayabilirler.
bilindiği üzere dünyanın dengesi de bozuk, havalar çok sıcak geçecek.
aman ha aman!
(bkz: Geliyor da Bana mı geliyor)
ramazan ayı gibi insana huzur veren bir ayın yaklaşıyor olması sevindiricidir. ramazan ayında okulların kapalı olması da ayrıca sevindiricidir. ramazan pidesi ve tahin-pekmez daha daha sevindiricidir.
ramazan pidesi kokusunu almaya başlayan bünyenin söylemidir.
dolayısıyla bayramın da gelmekte olduğunu belirten söylem. gerçi, cuma cumartesi pazara denk gelen bayramı neyleyim ben.
(bkz: ramazan out bayram in)
ramazan ayı bu yıl da geldi yine,
vurdu bukağıyı aklın bileğine,
rabbim bir gaflet verde şu kullarına,
ramazan ı şevval sansınlar bu sene!

(bkz: ömer hayyam)
başlık altındaki entry'de verilmek istenen mesajın anlaşılmaması üzerine, yazarın "nasıl ederim de bu entry'i silerim." kaygısına düştüğü başlık.
bahçelerde maydanoz
bu ne güzel lacivert
ben ramazanı seviyorum
yaşasın cumhuriyet

benden ramazana gelsin.
hoşgelir inşallah...

sevaplarda bire yüz, bin verildiği,

şeytanların manen etkisiz hale getirildiği,( nefse uyunup günaha gidilirse o başka)

onbir ayın sultanı ramazan.
zulalar hazırlanıyor.
özellikle yaz aylarına denk gelmesi biz oruç tutanlar için ayrı bir keyif ve güzellik olacaktır. allah için sabredeceğiz sıcaklara ve susuzluğa.
eskiden tutmama rağmen artık ara ara tutuyorum.ne açlık ne susuzluk...iftar programlarına,çağrılan konuklara,tutucu mesajlarla insanı karamsarlığa sevkeden ayrıca yetersizlik ve değersizlik hissi yaşatan konuklara ve ağlayarak dini şiirr okuyan insanlara dayanmıyooooorum.
%50 yi aldıktan sonra kendine güveni gelen kişilerin daha çok pöykürecekleri ortadadır ki örneklerini görüyoruz bundan dolayı oruç tutmayan arkadaşlar çeşitli işkencelere maruz kalabilir.
http://haber.sol.org.tr/k...e-50-kavgasi-haberi-43695
'Hoşgelsin başımın üstünde yeri var'dır. 25 Yıldır oruç tutmamama rağmen Ramazan ayında iftara doğru ortalığa yayılan susamlı pide kokusu,marketlerde tıka basa satılan kadayıflar, hurmalar falan seviyorum ben. Bu yıl oruç tutarak irademi bide bu yönde kullanıp kendimi tamamlamayı düşünüyorum tavsiye ederim.
Ramazan habercisi cümle .

http://inciswf.com/ramazangeldi.swf .
güncel Önemli Başlıklar