1. ?.
  biraz önce duyduğum ve müslümanlığımdan utandığım gerçek. dur lan bir daha okuyayım, belki yanlış anlamışımdır...

  uyku mahmuruyum herhalde, bir de siz okuyun lan!

  --spoiler--
  ramazan davulu gibi islamın en güzide ve en önemli ibadetine tepki gösteren
  --spoiler--

  (bkz: #16932951)

  hemen iki deri, iki kasnakla bu işi halledip eksik kalan bu ibadetimide gece gündüz yerine getirerek açığımı kapatacağım. hatta bu zamana kadar çalmadığım davul yerine de, geçmiş davullarımı da çalayım.

  abicim ne yapıyorsunuz siz ya. ramazan davulu eski bir gelenekten, yeni ihale kapısından başka birşey değildir. ne ibadeti, ne güzidesi?

  tanım: değildir, böyle bir safsata yoktur!

  edit: ironiymiş, ironiymiş diyip sessizce uzaklaşıyorum. he bir de uyku mahmuruyum dediydim peşinen. o bahane kurtarmazsa bu kurtarsın amk!
  3 ... sessizdeydi duymamisim
 2. 0.
  allah vücuda zarar veren şeylerden uzak durunuz. bedeninize nankörlük etmeyiniz diye buyurmuş. fakat davulu unutmuş. bence kafa şişiriyor. devir çalar saat devri. kimsenin davula uyduğu yok.
  ... pinti niyazi
 3. 1.
  davul çalmazsa sahura kalkanların hiç bir şeyi aksamaz ama çalınırsa, eşikte, beşikte, hasta yatağında, kim var kim yok, gereksiz yere hepsi uyandırılır. oruç tutmayanlar ve geç saatlere kadar tv izleyip, saat on iki - bir gibi niyetlenip yatan oruçlularda buna dahildir. davulun islamiyetle bir alakası da yoktur. gidip sıkıysa suudi arabistan'da davul çalsınlarda bak suudiler ne yapıyor o davulcuya. gelişen teknoloji ile kırk - elli senden bu yana hiç gereği kalmayan ramazan davulu, tamamen rant için çalınmaktadır. başkalarını rahatsız etmek, kul hakkına girer.
  ... ufkun
 4. 2.
  ha siktir lan dediğim şeylerden bir tanesi, otu boku islama yakıştırıp zaten saçma olan bir dini iyice saçmalaştırıyorlar.
  ... drneogen