1. 1.
    Gürültü kirliliğinden başka birşey değil şuan yan dairem de ki çocuk var gücüyle ağlıyor. Sokağın başında hasta bir kadın var ayriyetten şeker hastası nerede bunun sevabı nerede bunun yararı uyanmak isteyen kurşun alarmını yeter.
    4 -6 ... kim bu adam
  2. 2.
    yallah yunanistana.

edit: nasıl güzel miymiş? burası laik ülke kardeşim. isteyen sahurda davul çalar, isteyen sokak ortasında bira içer, isteyen ramazan günü onur yürüyüşü ayağına anadan doğma dans eder hani.
    2 -6 ... asbikubuhi
  3. 3.
    Sahur yapacağım az sonra ve davulcunun sesiyle uyanmadım.

Bu çağdışı eylem bir an önce bitmeli.

Oruç tutmayan var, hasta var, yaşlı var...

Bebek var.
    4 -3 ... muhendis tarihci
  4. 4.
    barbar arap adetidir. bu köylü sınıfına gürültü kirliliği desen de anlamazlar. kirlilikle ilgili bildikleri tek şey kıçlarındaki boktur. onu da elleriyle avuçlayıp koklarlar.
    2 -2 ... eddie gluskin
  5. 5.
    ne bu harbiden dan dan dan çalıyorlar, alarm diye bir şey var sene 1716 mı mk? oruç tutmasam ve bunlar tarafından uyandırılsam net söverdim.
    3 -1 ... penald
  6. 6.
    Bu daha başlangıç. Gece gece Rahatsız ettiği yetmezmiş gibi bir de kapı kapı dolaşıp para dileniyorlar. Üstelik de çok ısrarcılar. Resmen barbarlık.
    3 -1 ... xyclonb
  7. 7.
    Âdettir ama eskimiştir. Çalar saat yoktur, telefonlar yoktur, alarmlar yoktur. Bundan ötürü de böyle bir yol izlenmiştir. Lakin şimdi durum farklı. Bana problem olmamakla birlikte (değil davul meteor düşse uyanmam) çağ dışı bir eylem olduğunu düşünüyorum.
    1 -1 ... paperstreett
  8. 8.
    (bkz: örf ve adet kuralları)

hukukun kaynakları.
    -2 ... kazangap
  9. 9.
    Umursamıyorum, davulunu çalıp gidiyor. Kapıya gelince de para vermiyorum. Bana ne.
    1 -1 ... bay efendi
  10. 10.
    Silktiğimin orrr cocuklarına biri dur desin artık mına koyayım.. en fakirinden zenginine herkesin elimde iphone var lan, bu ülkede kimin davula ihtiyacı var! En azından büyükşehirlerde davulcular yasaklanmalı.
    Başım şişti bile şimdiden.
    3 -1 ... morfinligeceler