1. 1.
  Bazı cahil bünyelerce icat edilmiş ve sanki dinin bir gereği gibi yansıtılmış bir önermedir, zira içki ramazanda ve ramazan haricinde de haramdır, bunu sadece ramazana indirgeyip insanların cahilliklerini sözlük ortamında alenen belli etmeleri ne kadar hafifçe. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamak için önce bir kuran açılıp okunmalı.
  13 -5 ... xiphoideus
 2. 2.
  ramazan dışındaki günlerin allah ın günü olmadığını düşündürten hede
  3 ... aysefatmahayriye
 3. 3.
  en azından ramazan ayında içmeyerek ramazana saygı göstermek.
  6 -2 ... huppu
 4. 4.
  sebebini hiçbir zaman anlamadığım saçmalık ötesi davranış. sonuç itibariyle yazılanlar belli, bunu nasıl değerlendiripte ramazana indirgemişler var anlamıyorum.
  düzenleme: peşinen söyleyeyim içki içen biri değilim.
  4 -1 ... batis
 5. 5.
  Saçmalık veya cahillik olarak nitelendirilmemesi gerekilen bir davranış. Sonuc olarak musluman yogunlugu oldukca fazla olan bır ulkede yasıyorsak,ki eğer kendımızı de musluman olarak goruyorsak,bu mubarek ayda ıckı ıcmemek bir saygıdır,bir teslimiyet değildir. Bunu ne bir kişilik sorunu olarak ne de toplumsal degerleri sorgulayacak sekilde değerlendırmek son derece yanlıstır.
  1 ... metalbros
 6. 6.
  gayet doğaldır. en azından ramazana saygı göstermektir. hatta mümkünse ramazan dışında da içilmemelidir.
  3 -2 ... wolf
 7. 7.
  inancli kisilerin uydurmasi bir durumdur, zira icki islamda yalnizca ramazan ve kurban bayraminda degil 'herzaman' yasaktir.

  ayrica konuyla ilgili olaraktan; dinler arasi uyum buglarindan bir tanesidir.

  hristiyanida muslumanida bir tanriya tapiyor; yalniz birinde sarap icmek bir rituel sayilirken digerinde cehennem biletini onaylatmak oluyor. ustelik kilisede verilen bu sarabi icen kutsanmis olurken, camide icmeye kalkan biri once cemaatin, sonra imamin sonra hepsinin birden sevigisini aliyor. *
  ... revolter00
 8. 8.
  günahtır.*
  4 -3 ... kendime donmeye artik cok gec
 9. 9.
  yaşamın tümüne yayılması gereken davranış.
  -2 ... derberker
 10. 10.
  kişinin inancı ile alakalıdır. toplum tarafından gördüğü baskıyı yok sayabiliyor ya da sadece baskı görmüyor ise içmesine engel yoktur.
  1 ... bl