1. 1.
    ramazan bayramı na şeker bayramı demek faaliyetini gerçekleştiren zihniyettir.

rezildir benim gözümde, 7 yaşındaki çocuk kadar aklı yoktur. islam inancına göre, 30 gün oruç tutulur, sonra ramazan ayının bitiminde, ramazan bayramı adıyla 3 gün şappi şappi yapılır, baklavalar falan yenir. şeker yiyorsun diye şeker bayramı mı dersin buna be dürzü? nedir bu olayı marjinalleştirme çabası? ramazan lafını mı beğenmedin? bak hazır eylül ayındayız, septembrefest diyelim, o zaman gururla oruç tutup "hellyeah" diye baklavalara böreklere saldıracak mısın? kıyamam ben sana, utanıyor musun yoksa ramazan isminden? çok acayip, uu.

anlamam. anlamazdın. giden günlerim oldu. nedir yani? ramazan ayında oruç tutulur, ay bitiminde aynı isimle bayram yapılır. anlayamıyor musun? hayır böylesine eğlenceli bir aktiviteyi nasıl "şeker bayramı" diye sikindirik bir isme, çerçeveye sokabilirsin ki? e baklava yiyoruz biz, baklava bayramı mı diyelim?
    17 -20 ... der meister
  2. 2.
    --spoiler--
    Bir yerde artık tartışılmaz bir usül oluşmuşsa yeni bir usül yaratın dedi,
    Zira bir şeyi yapmanın şekli yani usulü amacının önüne geçmekte,
    Amaçtan çok usulü kutsanır olmakta sonra,
    O şeyi sevmek yetmez olmakta, o sevginin herkes gibi gösterilmesi sevmekten daha önemli sanılmakta,
    Kardeşlerim usul kavga sebebi yaratmakta,
    Usül gelse gelse yol manasına gelir ve eğer gerçeğe gitmekse maksadınız herkes kendi yolunu bulmalıdır,
    Siz bir anayol yapar ve gerisini yasak ederseniz eğer dedi
    Ya yol yolsuzluk ya da yolsuzluk yol olur dedi
    --spoiler--
    1 ... hellblazer
  3. 3.
    (bkz: bayramın ismine takan tipleme)

sıkmayın lan rahatlayın, kimse sizin kadar takmıyor. belki siz de takmıyorsunuz ama ilgi çekmek adına sözlükte rol kesiyor olabilirsiniz. var öyleleri, vallahi.
    9 -4 ... karin
  4. 4.
    kültür bakanlığı nın resmi goturkey internet sitesidir.
    -1 ... david addison
  5. 5.
    yıllardır şeker diye anılan bayramı, recep tayyip erdoğan'ın insanları ötekileştirmek için geçen sene şeker ramazan diye ayırmasıyla aşağılanan zihniyet. hiç sakıncası yok. isteyen istediği gibi der. ben şeker diyorum. ötesine kimse karışamaz ne siz ne tayyip ne diğerleri. hey başbakan. ben şeker diyorum. hadi fişle beni. ötekileştir. ben şeker dediğim için bana hizmet getirme, burs verme!!!
    13 -4 ... la havle vela corvette
  6. 6.
    -ramazan bayramına şeker diyen zihniyet (ağız köpürmeye başlar)
    +abi çocuklar sevsin diye hani
    -yok yok siz chplisiniz, oruç tutmazsınız, din benim tekelimde zaten (köpürür köpürür)
    +abi valla ne farkeder niyet önemli lütfen, toplumsal uzlaşı falan
    -yok yooook , dinsiz gavurlar allah belanızı versin sizin
    14 -5 ... hic kirik
  7. 7.
    çocuklardır. belli bir olgunluğa sahip kişilerde böyle birine hiç rastlamadım, varsa da şahsım tarafından "ahaha, dingil, şeker bayramı dedi yhaaa" gibi bir tepki vermeyeceğim kişidir.
    3 -1 ... chroma
  8. 8.
    kimse yazmamış şaşırdım ama ben yazayım:
    (bkz: ne diyem mahmut mu diyem)*
    14 -4 ... mor ve berisi
  9. 9.
    (bkz: Başbakandan şeker açılımı)
    2 ... flo rida
  10. 10.
    ramazan suuruna eremeyen kisilerde gorulen durumdur. ramazan ayinin sonunda allahin kullarina bir armaganidir. ramazan bayramidir. ama sonucta seker deyince ramazanliktan dusmez * bu sebeple illaki seker diyecem diyenler diyebilirler. *

tum islam aleminin ramazan bayrami mubarek olsun. sevdiklerinizle daha nice bayramlara insaallah...
    4 -1 ... raanaa