bugün

insanı aslında biraz üzen durumdur. Orucu açarken hissettiğin o manevi huzur aslında sana yetiyor bir nevi. Ramazanda oruç tutmasan bile bir çocuksu sıcaklık hissediyorsun, bir mahalle ortamı. Kalbinde böyle nasıl diyim bir hoş duygu oluyor yalnız değilsin, dünyadaki milyonlarca müslümanla kalbin bir gibi. Son sahur da üzüyor insanı be.
En mübarek ayın bitmesidir. Allah diğer ramazanlara kavuştursun ne diyelim.
Allah kabul eder umarım ve umarım gücüne gitmez zira ramazan ın bitmesine seviniyorum ve ibadetimi yerine getirmenin manevi hazzını yaşıyorum.
Yaradan umarım hepimizi sağ salim gelecek ramazan a eriştirir.
daha dün ilk gündü dedirten durum.
Önümüzdeki 1 hafta boyunca bişey yiyip içerken niyetli miydim tereddütü yaşatır.
Ramazan bize ne kadar kutuplaştırıcı bir iklimde yaşadığımızı bir kere daha gösterdi.

Eskiden bir ruh vardı. Şimdi ise geldi ve geçti.
Ne çabuk geldi ne çabuk bitti denilesi olay.
Sevindirici bir yönü de var.

Toplu taşımada kadınlara saldıran hayvanlar oruçlu olma bahanesi ile savunma yapmaya çalışamayacak.
ramazan'ın ilk günü 'bu ramazan nasıl bitecek yıha' diye söylenenlerin an itibariyle 'nasıl da çabuk geçti bu ramazan' demeleridir. farklı bir ironi.

ama bana sorarsanız üzen bir durumdur. maneviyatı bu kadar güçlü bir aya veda ediyoruz. bir sonraki ramazan'a çıkacak mıyız bilinmez. duygulandım. burnumu silip geliyorum bir dakika.
insini biriz izin dirimdir. her ayı ramazan gibi yaşa üzülüyorsan. 11 ay hatta ramazandan her haltı yer sonra elveda ey ramazan şehri yok ya.
tembellikten ve miskinlikten olsa gerek her yıl başlarken bende sanki büyük bir yükün altına girecekmişim gibi endişe yaratıyor. bitişiyle birlikte de içimi derin bir hüzün kaplıyor. keşke bitmese, böyle devam etse diyorum. gerçekten rahmet, huzur ve mutluluk ayı olmasa bunları hissedebilir miydim?
orucu yediğimden hissetmediğim durum. işim gücümde yok, zevkine tutmuyorum.
oruç tutmadım bu ramazan. dışarda bir sigara dahi yakarken kırk takla atıyorum. korkudan değil de böyle büyüdük işte. o yüzden bitmesine sevindim.
belki de bu son yıllardan sonra bir daha yaz ramazanı göremeyecek olmamızı hatırlatır, üzer de ama yaz için yapılan planlara oruç mani olmaz bu sefer de.
güncel Önemli Başlıklar