bugün

Bayramdan sonra %15'e varan zam gelecek. Ona göre.

Gücü olan meyhaneler tekeller mal çekiyor.
Sonra vay ben duymadım demeyin.
Türklerin votkasıdır.
en türk olmayan özelliğim şu meredi bi sevememek yav.
bu dünyanin kahrini cekiyorsaniz hafta bir veya iki defa tüketin agalar.
overrated.

yunanistandaki sek shot içilen versiyonu daha iyi.

rakı muhabbeti başkadır yeaaa edebiyatları komik. sadece yemekle içilen bir içki olduğu için lezzetli sofra olabiliyor. onu şarapla da yapıp öpüjem kıvamına gelir, sonra siyaseti ve en son dini kurtarabilirsiniz. rakının bir ekstra olayı yok yani.

anason ne aq zaten.

yine de içecekseniz en iyisi beylerbeyi göbek'tir. aslında prototip rakıdır ama bulması zordur. sikko yeni rakıyı içip dünyanın en gurme içkisini içiyormuş muhabbeti yapmayın, yormayın.
dün adanada 1 litre falan içtim sanırım. ama şalgam ve meze o kadar güzeldi ki ne baş ağrısı ne mide bulantısı tertemiz kalktık sabah çok şükür.
--spoiler--
sadece yemekle içilen bir içki olduğu için
--spoiler--

Yemekle giden bir içki değildir esasen. Izgaraları rakıyla sürdürmek zordur, damağı da yorar, yağlı sıcak ızgaralarda özelikle damakta kekremsilik bırakır, dondurur.

Rakı, sadece soğuk ve mümkünse zeytinyağlılara uygundur.
--spoiler--

yemekle giden bir içki değildir esasen. ızgaraları rakıyla sürdürmek zordur, damağı da yorar, yağlı sıcak ızgaralarda özelikle damakta kekremsilik bırakır, dondurur.

rakı, sadece soğuk ve mümkünse zeytinyağlılara uygundur.

--spoiler--

sadece yemekle içilen cümlesi; sadece, yemekle içilen (aslında içilebilen diyebilirmişim) şeklindeydi. yalnızca yemekle içilen demek istemedim yani.

bir de illa ızgara da demedim. diğerleri de yemek neticede. buradaki kıyaslama diğer sert içkilerin (viski, tekil, votka vs.) yemek içkisi olmamasına nispeten artısı olması. bir de rakı sofrasında hatta alkol olmasa bile sofrada mezeler, ara sıcaklar, ızgaralar sonra da tatlı ya da meyve gelir. bu sürecin içinde süresi en kısa olan ızgaralardır. ya da ana yemekler. çünkü soğumadan tüketilmeliler. ana yemekler geldiğinde de zeytinyağlılar sofrada varlığını sürdürür.

bunun yanında performanslı rakı içebilmek için mideyi yağlamakta fayda var. yani ızgara rakıya yardımcı bir bakıma.

duayenler rakıyı sek içer. damakta yağ donduran aslında sudur. anason ve alkol yağı çözer.

haklılık şurada, rakıyı sadece ızgara etle içmeye kalkınca düşünülenin aksine o kadar keyifli olmayacaktır. rakının ilk eşlikçisinin löp etli balıklar olmasının sebebi de o. somon bir başka ortamda çok daha iyi bir balıkken rakı sofrasında bildiğin çipura bile somondan daha iyi.

ayrıca rakı her türlü overrated...
Yeni ÖTV ve KDV zamlarının ardından 70’lik rakı 700 TL'ye, 100'lük rakı ise 1000 liraya dayandı. 699 TL olan 70’lik rakının 451 lirası vergiye gidecek...
21 ekim 1995 tarih ve 22440 sayılı resmi gazete’de yayınlanarak uygulamaya konulan türk gıda kodeksi distile alkollü içkiler bölümü’nde belirtildiği gibi türk rakısı sadece türkiye’de üretilir.

türk içkisidir.
içiyorsan rakı içicen.
Gençken param yoktu.
Şimdi de vaktim yok.
Arada buluşup sevişiyoruz.
Lan bu nasıl zevk..
Bugün 1 kilo içtim sanırım. Hala da uykum yok, ilginç.
En sevdiğim alkollü içki.

Alkol seven herkesin haftada bir kez içmesi gerek ama ne yazık ki ülkemizde çok pahalı satılıyor.
Ülkemizde üretilen içkiyi Almanların bizden ucuza içmesi zoruma gidiyor sözlük..
keyifle içilecek içki.
Evde yapılması çok da zor olmayan içki türü. Babam her ay bir damacana yapıyor ve içiyor.
Babanla kanka olabilirim koala..
güncel Önemli Başlıklar