bugün

dertlidir.
Ortamı bozar. Anlatsın ağlasın açılsın.
zamanında çok konuşmuştur. faydasını görmeyince bırakmıştır.
Anlatamayacağını , anlatsa da anlamayacaklarını düşünüyordur.
Yaptığı günahtan pişmandır.
Asıl o konuşmak ister ,ama anlayanı yoktur.
Kendi haline bırakılmalıdır.
Yalnız kalmak istemiyor ama Susmak istiyordur, anlayış göstermek gerek.
Deşip durmayın garibanı, iyi hissederse, bir müddet sonra çözülür.
Ya da çözülmez.
Elleşmeyin...
Konuşsan çok konuşuyorsun, sussan neden dut yemiş bülbül gibi oturuyorsun, neşeli olsan şaklabanlık yapma, sinirli olsan bizi de germe derler...
Derler de derler amk!
Dokunmamak lazım böyle kişilere. Şerefine kadeh kaldıracak insan kalmadığı içindir.
dilini yutmuş olabilir.
Sohbet edenlerin meze hakkını sömürüyordur şeytan.
(bkz: tak tak arif)
yasak merve benden önce davranmış ; mezeleri yalamadan yutan insandır. çok eskilerde içerdik arada öyle. rakı masasında ve bira içilirken susan ipneler hep mezeleri ve fındık fıstığı sömürenler olur. sen muhabbet edersin edersin arada bir fırt çekesin gelir dersin ki kuru kuruya içmeyeyim çatalı alırsın eline daldıracak bir şey yok..
Önlem şu, herkes tabağına alsın birer kaşık, sonra konuşan konuşsun, susan ne hali varsa görsün.
Tabi bu iş tecrübe, Ablanız bu yüzden dip boyası için gittiği kuaförden yeni geldi. Bu saçlar böyle böyle ağardı. Shshshhs.
rahmetli babam otoriter sevgisini pek belli etmeyen biriydi. bir tek yılbaşı günü annemin özenle hazırladığı ailecek oturduğumuz sofrada içtikten sonra alkolun etkisiyle değişirdir. kafası güzel babam yılbaşı gecesi halının üzerine yere oturur bir güzel ağlardı. sonra ablamla beni koltuklarının altına alır. bizi ne kadar çok sevdiğini felan dile getirir, biz de ablamla bir senelik baba şefkatı stoklardık.
O benim evet. Rakı ne amk ilkel kabadayı içeceği kendinize saygınız yok.
alkole odaklanmıştır. ve içinden sövüyordur. derdiyle baş başa bırakın kendisini, konuş diye darlamayın. aksi halde bardağın içini shotlayıp kabını da kafanızda kırar.

ben değil bir arkadaşım sendromu. şaka şaka ben.
Mutlaka kendisini sorguladığı bir durumun içindedir. Kesin olan bir şey var ki bedenen orada olsa da ruhen oraya ait değildir.
Ben çay masası rakı masası hiç susmam aq.
Mümkünse oturulmamaya özen gösterilen insandır.
Rakı masasında konuşmuyorsa ya ağır psikopattır ya da ağır asosyal.
Rakının çözemediği dilin Başka izahı yoktur.
Bir de rakı masasında oturan insan mezeyi, yemeği önemsemez arkadaşlar.
Sohbet önceliktir, yemek 2.plan.