bugün

valla işin esasına bakarsak

-)uzun´a amerikan yahudi lobisi başbakan olduğunda israil cumhurbaşkanının bile sahip olmadığı "yahudi üstün hizmet madalyası" vermişti...

-) kendisi ve karısı hakkında yazılan "musa´nın çocukları" kitabı yazarını hapse attırmış, ancak kitapta iddiaların hiçbirisini yalanlayamamıştı (kitapta uzun´un ve eminaanımın yahudi kökenli olduğu ve eminaanım´ın ailesinin yahudilik durumları anlaşılmasın diye soyadlarını değiştirdikleri iddiası falan vardı)

-)kendini çok müslüman gösteren eminaanım, varşova gezisi sırasında, üç adet çok büyük "menorah" - yedi kollu şamdan- en önemli yahudi sembolü, şabbat akşamı yemekte yakılır- satın almıştı...

(bi müslüman kadın, üstelik de kapalı bir kadın, neden yahudi sembolü olan şamdandan 3 tane alsın?..benim annem de yurtdışına kaç defa geldi, beni ziyaret etti- o aldı mı- hayır- aklına bile gelmedi, senin annen alır mıydı?)

-)tayyip erdoğan başbakan olmadan önce 6 ay abd´de kaldı, o 6 ayda ne yaptı, halen daha kimse bilmiyor.

-) tayyip erdogan kendisiyle ilgili, diplomasını soran bütün davaları geri çekmek zorunda kaldı, çünkü bir mahkemeye ibraz edebileceği bir diploması yok.

-)fatiha suresini okumak istemesinin sebebi sadece fatiha suresini bildiği içindir, o imamoğlu gibi yasin okuyamaz, zira imam hatip lisesini, mütemadiyen bütünlemeye kalarak zar zor bitirdi, çok zayıf olduğu ilk konuysa "kuran ve ayetlerle" ilgili olan bir dersti.

-)tayyip erdogan hiçbir zaman "ben türküm" demedi, "ben bilmiyorum, babama sormuştum o da bilmiyordu" dedi. mesela ben tamamıyla türküm, babama sormama da gerek yok. bazı kaynaklarda tayyip erdogan´ın bir gürcü yahudisi olduğu söylenir, gürcü yahudileri karay yahudileri gibi çok iyi seviyede türkçe konuşurlar.

-) cumhurbaşkanı olmanın ilk şartı yüksekokul mezunu olmaktır, aslen tayyip erdogan´ın attığı hiçbir imzanın geçerliliği yok.