bugün

''sadece (bir) ademoğlu'' demektir.
kütahyanın pınarlarından piramidin gölgesindeki sihri çözmeye uzanan bir yunus özyavuz eseridir.
Eğer planlamayı başaramazsan,
Başarmamayı planlamışsındır
Bugün seni kırmayan, yarın seni tökezlettirir
Yani bugün kim ağlıyorsa yarın gülecektir
Tıpkı bugün emekleyen bir çocuğun yarın yürüyeceği gibi
Sözleri harikadır. Ben sadece insanım diyen eserdir. Yamulmuyorsam ibranice olmalı Uç verse in ikisi.
Efsane sagopa kajmer şarkısıdır. Romantizma albümü başyapıt ona lafımız yok ama o albümde de vasiyetten sonra bu şarkı gelir benim gözümde.
Gece gece insanı hüzne boğan şarkı. Keyfekeder açmıştım halbuki. Kütahyanin pınarları türküsünden sample kesen SagopaKajmer şaheser yapmış resmen.
senden önce yağdı saçlarıma cennet kışı
Shi isimli rapçinin ibranice söylediği bölümlerin en azından türkçesinin okunmasını tavsiye ettiğim, fevkalade güzel sagopa-shi parçası. Mükemmel bir nakarata sahip. Sago da şarkıya renk katmıştır.

"Ben sadece insanım"
https://www.youtube.com/watch?v=vO8kYYbT9y0

Eğer planlamayı başaramazsan,
Başarmamayı planlamışsındır
Bugün seni kırmayan, yarın seni tökezlettirir
Yani bugün kim ağlıyorsa yarın gülecektir
Tıpkı bugün emekleyen bir çocuğun yarın yürüyeceği gibi
Başarı için hiçbir sır yoktur çünkü ilk günden, anaokulundan itibaren başarısızlığa hazırlarlar seni (Huh)
Saf tiksinti, başka tahliye, başka yeniden başlamalar
ve onlar için buna değdiği sürece prosedürü değiştirmezler
Burada neler oluyor ? Bize rüya ve hayal satıyorlar..
"Herşey yoluna girecek" işte problem burada
Antreman ve eğitimle kontrolü kaybediyorum fakat işim yok
Bu yılı bitirebilirim ve benim gibi milyonlar yetişmeye çalışıyor
ve onur kazanmaya çalışıp yaşıyorlar
Üst tabaka mücadelemi hep takdir ediyor
Dinledikçe demlenen sago ve shi ortak şaheseridir.
Sagopa kajmer söylemişti bi ara. Hatırlamıyorum. Aynı adlı yazar da varmış. Burdan selam olsun tanımıyorum.
7 yıldır, yaklaşık her sabah dinleyerek uyandığım tütün. Alarm zil sesim. Ben buna şarkı diyemiyorum. Ya sabah olsun adı ya da tütün. Bundan önemlisi yeni tanışmaya çalışacağım 'hicransever' kardeşimin nicki. Ben kadere inanıyorum ki bugün daha da inandım. samimiyet kokuyor bu insan. iyi mi kötü mü bilmiyorum. Ben inanırsam iyi, beni inandıramazsa kötü. Neyse, seviyorum bu tütünü ve sabahı, ve seveceğim bu insanı.
Bir pesimistin goz yaslari şarkasının ardından ilk sıraları zorlayan bir sago şarkısıdır ve bir yazardır.
piramitin gölgesinde ki sihri bize de anlatsa ya la. hani şu tapınaklar falan mı? yoksa mısır piramitleri mi? Yoksa bosna piramitleri mi? yoksa ne?
Çok seksy bi yazar.
insanı bir şarkı bu kadar mı rahatlatır. Uzun yolculuklarda tavsiye ederim.
dövme olarak yaptırmayı düşündüğüm ibranice " sadece insanım" anlamına gelen sözcük.
rahatlatıcı bir etkisi var bu şarkının. ibranice kısmı ayrı bir güzel. sago'nun bu tür şarkılarını özledik.
sagopa yerden yere vurmuştur lirikleriyle.
--spoiler--
piramidin gölgesindeki sihiri çöz,
soyadımın ilk iki harfi kişiliğim kadar öz.
--spoiler--
edip: bunu kötüleyen rockçı mı lan
sagopa kajmer'in tact allstars'la düet yaptığı ve en güzel cümlelerininden birkaçını sarfettiği parça.
sago'nun şarkıya girdiği kısım ayrı bir kopartıcıdır.
Sagopa Kajmer'in 2005'teki stilini neden özlediğimi bana yeniden hatırlatan güzide şarkı.
neden sagopa kajmer' in alaninda rakipsiz oldugunu gosteren sarkilardan sadece birisidir. ibranice ezgiler ve kutahya' nin pinarlarina sago' nun eli degince ortaya boyle basarili bir eser cikmis. tebrik etmek lazim.
dinlerken sago yine yapmış denilerek fazla önemsenmemesi, hayata kaldığı yerden devam edilmesi gerekir. yoksa bünyede kalıcı hasarlar bırakabilir..
rap fazla sevmem, haz almam. ama her dinlediğimde gerçekten insanı başka yerlere götürdüğünü fark ettim. arkada çalan samplelar üzerine yazılan gitar ve keman mükemmel. üstüne birde sagopa nın sesi gelince gerçekten olağanüstü bir parça olup çıkıveriyor. her bünyenin dinlemesi gereken bir şarkı.
tarifi imkansız sagopa şarkılarından biri. olduğun yerden alıp başka bir yere koymakta usta şarkı.