bugün

Hayatta bir başarısı olmayan işsiz güçsüz tiplerin sandığıdır. Evet.
Raki icmek adap isidir. Bir isi adabina uygun yapmaksa marifettir.
Rakının kilogram fiyatının altınla yarıştığı şu günlerde içmek tabiki de marifettir. Marifet sanmak gaflet dalalet ve hatta hıyanettir.
Terbiyesiz tiptir.
Hem günahkar hem hayatta hiçbir başarısı yoktur.
Sözlük kariyeri bile yapamamıştır.
Yazık cidden.
Sığırdır. Bildiğin sığır.
rakı değil koçum aslan sütü diyeceksiniz.
yüksek ihtimalle Tekirdağ bölgesinde yaşamakta olan bireydir kendisi.
Kadeh tokuştururken boomerang çekerler.
rakı içmek değil adabı ile rakı içmek marifettir. rakı seni rezil etmez ama rezil biriysen bunun ortaya çıkmasını sağlar. rakı seni iyi bir insan da yapmaz ancak iyi bir insan isen bu rakı içerken daha kolay anlaşılır. kısaca rakı aslında sen neysen onun ortaya çıkmasını sağlar ve adabı ile rakı içmek marifettir.

bu arada rakıdan alınan verigilerin ekonomiyi ihya ettiği bir dönemde rakıya laf eden kişilerin ekonomiye ne alarak katkı sağladıklarını da merak ediyorum.
instagram stroysi haftada en az bir iki kez rakı sofrası fotoğrafları ile şenlenir. Hayır sorun içmek değil. Sorun, insanların ne içtikleri ile ilgilenmediğim halde zorla ne içtiklerini göstermeleri. Anladık tamam, rakı içtin. Ne yapalım kardeşim ne yapalım? Yahu ben her hafta stroyde nargile dumanıyla boomerang yapsam hoş olur mu? Bağımlılıklarda keramet olsa biz de koyalım instagram'a da yok işte yok. Paylaşmayın artık şu bağımlılıklarınızı orada burada vasıfsızlar.
rakı güzel de rakının fotosunu çekip altına şiir yazıyorsa, kadeh vururken boomerang çekiyorsa onun tipini skrm.
marifet midir bilmem ama acayip bir keyiftir. bu ve buna benzer keyiflerden mahrumlar ise çoğu zaman bu mahrumiyetlerinin farkında bile değillerdir.
kemalist olması muhtemeldir.
rakı içmenin bir adabı olduğunu, rakının diğer içkilerden ayrı bir yeri olduğunu düşünen, düşünmekle yetinmeyip bunu sürekli zikreden tiptir.
rakı da diğerleri gibi insanı bilincinden kurtaran bir alkol.
bir viski değil.
rakı içmek marifetin dik alasıdır. herkesin başarabileceği birşey olsaydı yobazlar da içerdi.
Sürekli "fakat güzel/temiz delirdik" yazıp rakı bardağını storysine koyar.

iticidir. içmesi değil, herkese duyurması.
içki içince"medeniyet" ya da "çağ atladığını zanneden," "özgürleşip bağımsızlaştığını"sanan tipler türedi.

içene bir şey demem, diyemem. Ama içmeyene az önce sarf ettiğim gözle bakan "insancıklara" şaşırıyorum.

haa birde.. Alkollü araç kullanmayalım...
rakı içmek çok büyük marifettir.
içmek neyse de her rakı içtiğinde instagrama #rakı tagiyle atmak zorunda değilsiniz be kardeşim. bir değil iki değil hiç şaşmaz kesin o #rakı gelir.
bu tipe dahil bir kadın biliyorum her hafta istisnasız ya sitorisi yada gönderi olarak saolsun paylaşıyor bizlerle. ben bakmadığım vakitlerde paylaşıyor olabilir tam emin değilim.
bununla güzeliz(içtiği kişiyi taglemek)
onunla güzeliz
şunun şerefine
olmayanlara
karı yedi ceddi için içti artık bizimkilere geldi sıra amk.
Bir olay anlatırken 5 cümle kuruyorlarsa 3 cümleleri “rakı içmiştim” olur. Uzak durulmalıdır.
ayyaş bildiğin bi işe yaramayan tiplerdir.
Alkol tüketmiyorum ama şisesi 200 lira olmuşsa adam parası olduğunu ifade ediyor bir taraftan. Bir de balık restoranında denize nazır rakı balık yapılıyorsa adam diyor ki ben fabrikatorum.
rakı içmek "marifet" değil; damak zevkidir. ama rakı içmek öyle her babayiğitin de harcı değildir. iki kutu biradan sonra nara atmaya kalkan bebelerin rakıdan uzak durması gerekir. çünkü rakı erbabından sayılmak için bir büyük bile içsen alkollü olduğunu çaktırmayacaksın. bunu becerebilecek götü olmayan gitsin bira içsin, viski vb içsin!...
Kendi hayatını s*kiyo adam amk marifet sansa ne sanmasa ne?