1. .
  turkiye 1.lig maclari cine-5 te yayinlanirken halk arasina ortaya cikan bir eylem.bi zamanlar cok vardi bole adamlardan,bi kahveye gidip mac seyretmektense* paralarinin cebinde kalmasi icin boyle atraksiyonlara girerlerdi.genelde 18 yasin altindaki kesim maclarin yayini olan yerlere giremedikleri icin boyle biseye yeltenirdi.allah tan ki lig tv geldi de bizi boyle insanlardan kurtardi.hayir yani ne anliyosun kardesim oyle olunca,az daha sabretsen aksam maratonda izleyeceksin zaten.
  1 ... looser
 2. .
  cine 5 televizyon kanalının türk insanının kapasitesinden haberinin olmadığını gösteren durum.
  cine 5, 1. lig futbol maçlarının yayın haklarını aldığında önce sadece görüntüyü şifrelemişti. biz de çekirdeğimizi, biramızı falan alıp güzel güzel izlerdik. çok net görünmezdi belki ama yine de ercan tanerin anlatımıyla şifreli gürünmeyi bırakın ayna gibi gelirdi ekran. sonra baktılar olmayacak "biz sese de şifre koyalım ki herkes bizi alsın" diye düşünerek sese de bi şifre koydular ama yer mi anadolu çocuğu. bu sefer biraz daha zorlanıyoduk ercan taner de anlatmıyodu maçı ama ekstradan bi de radyo koyup yanımıza heyecanla izliyoduk,dinliyoduk.
  1 ... redwinemania
 3. .
  turk halkinin zekasinin bir urunu
  ... markasiz
 4. .
  ilk zamanlarında cine 5 te sadece şifre vardı, ses engelsizdi, radyosuz da direk izleniyordu. daha sonra seste engellendi ve bu durum ortaya çıktı.
  ... suzergecer
 5. .
  cine 5'in kapalı olduğu evlerde, yardıma karşı komşunun yetişmesine neden olan hadise. elinde radyo çıkarsın karşı komşu cine 5 açık uzanmış maçını izliyor elinde radyo olan gariban karşıya bakarsın tabiki radyo o kadar gelişmiş olmadığından karşı tarafta gol olur adamın tuttuğu takımsa seninçten havaya uçar, sen elindeki gariban kulağında radyo ilker tahsin'in beş dakika önce söylediği hem gol hem penaltı lafını duyarsın. *
  1 ... okey oynamayan dorduncu selim
 6. .
  eylemin püf noktasi radyo dinlemektir. zira kafanizi titresime aldiginizda görüntü sifresini rahatlikla cözebilmenize ragmen, ses icin bir faydasi olmaz.
  ... chabert