bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. .
  neredeyse her radyo kanalında en bir tane bulunan tiplerdir. her saat başı espiri yapmaya meyilli radyo gülleri vardır ki sıradaki şarkıyı söylemeseler kimsenin bunlara katlanacağını sanmıyorum şahsen. yarım saatte bir şarkı molası verip yarım içinde saçmalayabildiği kadarını kar sayan geveze radyocu tipleri ağırlıktadır.

  bir de şiir okuyan tipleri vardır ki bunlara katlanmak ayrı bir derttir. insanın sesi her şiire uyar mı arkadaş? bunlarda kendini romantik hissetirme kaygısı sezilir. sesi incilterek osuruk ayarında program sunanları da yok değildir hani!

  şimdi bir de bu kadar şikayetçi olan birine kanalını değiştirsene diyen soran da olmaz mı? ama ilginçtir ki belli saatlarde radyo kanalları bu şekilde işgal edildiği için pek seçenek kalmıyor insana.
  1 ... talihsiz sokak kedisi
 2. .
  kısık boğuk seslerle ordan burdan arakladıkları şiirlerin arasına kıytırık mısralar ekleyip kendi şiirleri olarak radyodan okuyan tipler misal.
  2 ... rakimalboga
 3. .
  ot deyip böcek deyip birden gülme efekti veren, esprileri vasatın çok altında olan, habire konuşup şarkı dinletmeyi unutan kıl tip.
  2 ... hanna
 4. .
  her şarkının sonunda, belki de dinlemekten en keyif aldığınız yerinde çirkin sesiyle şarkıcıya eşlik edenler hatta şarkı bitse dahi söylemeye devam edenler var bir de.
  3 ... siyahdalya
 5. .
  bazısının konuşması bile kâfi bıktırmaya. özel radyo kanallarının &99'u böyle. ammavelakin, mesela trt3'teki gitar müziği programında ahmet kanneci'nin konuşması var ki, yolculukta bile dinleniyor. aman konuşma var müziğe geçeyim demiyor insan, o da müzik gibi...

  ha bir de oğuz haksever... ntv'de çalışıyor senelerdir. ve insan programını sunuyordu hatırlarsınız. radyoda da yayınlanıyordu sanki bazı programları. medya'nın konuşmayı en iyi bilen birkaç ismi arasındadır o da. televizyonculuğu da sunuculuğu da çok yi yapar
  1 ... kaptanreis
 6. .
  tamir için verilen radyoyu vaktinde yapmayan radyoculardır. hem radyonu geç teslim eder hemde üzerine para ister. ayıp...

  (bkz: radyo programcısı)
  -1 ... bozuk turntable sahibi dj
 7. .
  radyoyu güzel hale getiren kaliteli radyocular her yerde deşifre edilirken böylelerinin ismi hiç bir zaman verilmez.Ben vereyim bir tane derdim,ama bulmadım şimdi.
  ... ekinoksah
 8. .
  asdasdasdasd dese bile arkadan salak bi gülme efekti veren, kıçımla bile gülmeyeceğim şeye yarılan, akabinde bizim de yarıldığımızı sanıp aptal gülme efektini vermekte ısrar eden radyoculardır.
  2 ... redwire
 9. .
  (bkz: zeki kayahan coşkun)
  (bkz: serdar gökalp)
  ... okey oynamayan dorduncu selim
 10. .
  programa bağlanan dinleyicleri ya tersler gibi konuşurlar ya da kırk yıllık kuzu sarması gibi ''öptüm anacım,meloşlara selam söyle'' ayarında telefonu kapatırlar. mesafeyi ayarlamak bu kadar zor mu?
  ... tren istasyonu
kapat